REKLAMA

Miedź kontynuuje spadki na LME

2022-09-26 08:42
publikacja
2022-09-26 08:42

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają o ponad 1 proc. Wzrost kursu dolara do rekordowego poziomu wobec innych walut zwiększa obawy na rynkach o globalne perspektywy gospodarcze. Metal w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniany niżej o 1,1 proc. - po 7351,00 USD za tonę - informują maklerzy.

Miedź kontynuuje spadki na LME
Miedź kontynuuje spadki na LME
fot. REUTERS/Kham / / FORUM

Na Comex miedź kosztuje 3,2900 USD za funt i traci 1,59 proc.

Umocnienie się dolara USA do rekordowego poziomu wobec innych walut zwiększa na rynkach niepokój o globalne perspektywy gospodarcze, w tym możliwy spadek zapotrzebowania na metale bazowe.

"Obawy związane z recesją opanowują rynek, ponieważ dolar USA rośnie i nadal będzie się umacniać wobec innych walut" - mówi Jessica Amir, strateg w Saxo Capital Markets.

Inwestorzy obstawiają gwałtowne spowolnienie gospodarcze w USA i możliwe większe turbulencje jeśli chodzi o popyt w Europie - w związku z kryzysem energetycznym w regionie.

Gracze niepokoją się też o przedłużający się kryzys na rynku nieruchomości w Chinach, który hamuje działalność budowlaną.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę LME W Londynie rosną od 5 kolejnych dni, ale historycznie nadal są one na stosunkowo niskich poziomach. Eksperci zwracają uwagę, że zapasy metalu mogą nadal się powiększać w miarę malejącego popytu ze strony wielu branż.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie zniżkowała o 247 USD i kosztowała 7433,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

aj/ ana/

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki