Microsoft ogłasza plan wyeliminowania śladu węglowego do 2030 r.

Microsoft ogłasza podjęcie przyjęcie nowego planu zmniejszenia i ostatecznie wyeliminowania śladu węglowego. Do 2030 r. Microsoft osiągnie negatywną emisję dwutlenku węgla, a do roku 2050 firma usunie ze środowiska naturalnego dwutlenek węgla wyemitowany przez nią bezpośrednio lub przez zużycie energii od założenia firmy w 1975 roku.

(fot. Brian Smale / Microsoft)

Na wydarzeniu zorganizowanym w siedzibie głównej firmy w Redmond główny dyrektor wykonawczy Microsoft Satya Nadella, prezes Brad Smith, główna dyrektor finansów Amy Hood i główny dyrektor ds. środowiska Lucas Joppa ogłosili nowe cele firmy i szczegółowy plan osiągnięcia negatywnej emisji dwutlenku węgla.

„Świat będzie musiał osiągnąć neutralność, ale ci z nas, którzy mogą pozwolić sobie na podejmowanie dalszych kroków szybciej, powinni to robić. Dlatego też dziś ogłaszamy ambitny cel i nowy plan zmniejszenia i ostatecznie wyeliminowania śladu węglowego Microsoft” - skomentował prezes Microsoft Brad Smith. „Do roku 2030 Microsoft osiągnie negatywną emisję dwutlenku węgla, a do roku 2050 firma usunie ze środowiska naturalnego dwutlenek węgla wyemitowany przez nią bezpośrednio lub przez zużycie energii od założenia firmy w 1975 r.” - dodał prezes.

Firma ogłosiła agresywny program redukcji emisji dwutlenku węgla o ponad połowę do roku 2030 tak w zakresie bezpośrednich emisji, jak i całego łańcucha dostaw i wartości. Działania obejmą zmniejszenie emisji bezpośredniej i emisji związanej z wykorzystywaną energią niemal do zera do połowy dekady.

Firma ogłosiła także podjęcie nowej inicjatywy wykorzystywania technologii Microsoft do wspierania dostawców i klientów na całym świecie w zakresie zmniejszania ich śladów węglowych oraz utworzenia nowego funduszu innowacji klimatycznych na kwotę 1 miliarda dolarów w celu przyspieszenia globalnego rozwoju technologii redukcji, wychwytywania i usuwania emisji.

Na początku przyszłego roku firma wyraźnie zawrze redukcję emisji dwutlenku węgla w procesach zakupowych w łańcuchu dostaw. Nowy coroczny raport na temat zrównoważonego podejścia do środowiska obejmie szczegóły dotyczące emisji dwutlenku węgla Microsoft i działań firmy co do ich zmniejszenia.

Firma wykorzysta także swoją pozycję i rolę do wspierania działań rządowych mających na celu przyspieszenie redukcji emisji dwutlenku węgla i wdrażanie możliwości ich eliminowania.

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 12 fakpejsy

Bez dwutlenku wegla nie ma zycia!
Swoja droga to ciekawe czy szef majkrosoftu zrezygnuje z 30 aut w swoim garazu ktore pala tony paliwa?!

! Odpowiedz
12 3 tomi44g

Coraz więcej firm będzie brało pod uwagę ślad węglowy w łańcuchu dostaw i niestety dla polskich firm nie jest to dobra wiadomość bo energia el. w Polsce to 800g CO2 na kWh. Cena ceną a zamówienie można stracić ze względu na brudną energię.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne