Michał Kobosko głównym kandydatem na szefa sztabu wyborczego Hołowni

Michał Kobosko jest naturalnym kandydatem na szefa sztabu w momencie, w którym rozpocznie się kampania - poinformowała PAP współpracująca z Szymonem Hołownią Anna Mazurek.

Kobosko aktualnie koordynuje pracę zespołu, który na co dzień pracuje z Hołownią oraz prace ekspertów, którzy tworzą program – podkreśliła Mazurek.

Dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia ogłosił 8 grudnia w Gdańsku, że zamierza kandydować na urząd prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Hołownia zapowiedział także, że po Nowym Roku przedstawi program wyborczy.

„Michał Kobosko jest naturalnym kandydatem na szefa sztabu w momencie, w którym rozpocznie się kampania” – powiedziała Mazurek. „Kobosko aktualnie koordynuje pracę zespołu, który na co dzień pracuje z Szymonem Hołownią oraz prace ekspertów, którzy tworzą program” – dodała.

Jak podkreśliła w rozmowie z PAP Mazurek „jednym z ekspertów i doradców, którzy współtworzą program wyborczy Szymona Hołowni, jest prof. Rafał Matyja”.

„W momencie, kiedy zostanie ogłoszony program Szymona Hołowni, wtedy równolegle będą się odkrywali kolejni eksperci i ci, którzy stoją za tym programem” – podkreśliła Mazurek. „Program będzie miał dwie osie: po pierwsze ustrój, obronność i sprawy zagraniczne, a po drugie solidarność społeczną, środowisko naturalne oraz samorządność i działalność obywatelską” – przypomniała.

Mazurek zapytana o formę ogłoszenia programu wyborczego Szymona Hołowni, chcącego ubiegać się o fotel prezydenta, odpowiedziała, że „skoro wszystkie dotychczasowe prekampanijne działania Szymona Hołowni odbiegają od standardowych i tradycyjnych form kampanii politycznych, raczej spodziewałabym się czegoś w tym duchu, niż w tym tradycyjnym, w jakim działają politycy w Polsce”. „Myślę, że będzie to jednak nowa jakość na scenie politycznej” – dodała.

Mazurek pytana o to, czy Hołownia planuje spotkania z Polakami przed ogłoszeniem programu wyborczego, powiedziała, że „na pewno na początku roku, przed ogłoszeniem programu, będą otwarte spotkania w ramach podróży Szymona Hołowni po Polsce”.

autorka: Iwona Pałczyńska

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 jag63

Pozostaje nadal zagadką, kto sfinansuje występy pana Hołowni ?

Czyżby episkopat, czyimiś usłużnymi rękami ?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil