Miała zapłacić 89 groszy, a straciła 6 tys. złotych

Mieszkanka powiatu ostrowskiego dostała SMS z prośbą o dopłatę 89 groszy do wysłanej paczki. Gdy kliknęła w podany w wiadomości link i zrobiła przelew na „brakującą sumę”, straciła 6 tysięcy złotych – poinformowała we wtorek PAP rzecznik prasowy policji w Ostrowie Wlkp. sierż. sztab. Małgorzata Michaś.

(fot. Pixabay / Pexels)
Mieszkanka powiatu ostrowskiego dostała wiadomość SMS, z której wynikało, że musi uregulować dopłatę za przesyłkę w wysokości 89 groszy. Treść tej wiadomości nie wzbudziła w kobiecie żadnych podejrzeń, ponieważ wcześniej wysłała paczkę. Dlatego postanowiła uregulować rzekomą zaległość. Kliknęła w link, następnie została przekierowana na stronę logowania do swojego konta bankowego i dokonała płatności. Okazało się, że z jej konta zniknęło 6 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się ostrowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy prowadzą czynności pod kątem oszustwa komputerowego. Grozi za to do 5 lat więzienia.

"W każdym przypadku, gdy chodzi o nasze pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na konto bankowe. Aby uniknąć problemów, należy uważnie czytać wszystkie otrzymywane wiadomości, a przede wszystkim nie +klikać+ w podejrzane linki, szczególnie jeśli prowadzą do systemów elektronicznych płatności" – przestrzega Małgorzata Michaś z ostrowskiej policji.

(Bankier.pl)

Autorka: Ewa Bąkowska

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne