REKLAMA

Metaversum S.A.: Podjęcie decyzji o rozpoczęciu działalności na globalnym rynku militarnym

2022-06-10 10:04
publikacja
2022-06-10 10:04
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 8 / 2022
Data sporządzenia: 2022-06-10
Skrócona nazwa emitenta
Metaversum S.A.
Temat
Podjęcie decyzji o rozpoczęciu działalności na globalnym rynku militarnym
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Metaversum S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”), informuje, że podjął decyzję o rozpoczęciu działalności na globalnym rynku militarnym.

Zarząd Emitenta informuje, że w ostatnich miesiącach, w obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej Emitent prowadził analizy potencjalnych szans i ryzyk dla Emitenta wynikających z (1) rosyjskiej inwazji na Ukrainie i (2) zaostrzenia się sytuacji geopolitycznej oraz możliwych w tych warunkach kierunków rozwoju Emitenta, zapewniających optymalne wykorzystanie posiadanych przez Emitenta zasobów i kompetencji w zakresie IT oraz tworzenia aplikacji.

Na podstawie przeprowadzonej analizy, Emitent zdecydował o rozpoczęciu działalności w sektorze militarnym.

Zarząd Emitenta wskazuje, że zarówno globalnie, jak i lokalnie środki budżetowe i pozabudżetowe, przeznaczane na zbrojenia, obronność i szkolenia, będą istotnie rosły (zobacz: http://polska-zbrojna.pl/Mobile/ArticleShow/37211), zarówno w ramach sił zbrojnych, w pozostałych służbach mundurowych, jak i w sektorze edukacji czy ochrony osób i mienia. Sektor edukacji zostanie najprawdopodobniej silnie dofinansowany pod kątem szkoleń uczniów. Już obecnie, zauważalny jest również silny trend wzrostowy wśród prywatnych użytkowników broni i amunicji, a krajowe strzelnice raportują wyjątkowo duże zapotrzebowania na swoje usługi.

W efekcie Emitent dostrzega bardzo duże zapotrzebowanie na nowoczesne produkty i rozwiązania w obszarze militarnym, oparte o systemy, które jest w stanie tworzyć Emitent.

Emitent zamierza wykorzystać posiadane przez niego zasoby i kompetencje w szczególności przy tworzeniu produktów w obszarach informatycznych systemów pola walki, robotyki i kryptografii, przy użyciu technologii blockchain.

Jednocześnie Emitent zamierza kontynuować tworzenie dotychczasowych produktów w obszarze blockchain, jednak z uwagi na znacząco lepsze obecnie perspektywy rozwoju w sektorze militarnym, w tym obszarze koncentrować się będzie działalność Emitenta.

Emitent podjął także rozmowy z kilkoma potencjalnym partnerami z rożnych obszarów branży militarnej, zarówno dotyczące współpracy jak i tworzenia produktów przez Emitenta. Obecnie niektóre z tych rozmów są na zaawansowanym etapie, co wpłynęło na decyzję Emitenta o rozpoczęciu działalności w tym obszarze.

O realizacji poszczególnych projektów na rynku militarnym, oraz o szczegółowych zasadach współpracy z partnerami z tego rynku, Emitent będzie informował w kolejnych raportach informacyjnych.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-06-10 Radomir Woźniak Prezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki