Metale szlachetne znów pod presją. Złoto i srebro najtańsze od czerwca

Czwartek przyniósł drugi w ciągu trzech dni spadek cen metali szlachetnych. Choć skala przeceny nie była tak drastyczna jak we wtorek, to istotnie pogorszyła sytuację techniczną.

O 21:40 złoto traciło 1,2%, osuwając się do 1253,24 dolarów za uncję. Jeszcze we wtorek wczesnym popołudniem królewski metal kosztował ponad 1300 USD/oz. Jednakże gwałtowne przełamanie wsparcia wyznaczanego przez lokalne minima z lipca, sierpnia i września miało dalsze  konsekwencje.

(Bankier.pl)

W czwartek kurs kontraktów terminowych na złoto przebił od góry 200-sesyjną średnią kroczącą i znalazł się poniżej tego wskaźnika po raz pierwszy od lutego. Co prawda w przeszłości ten negatywny techniczny sygnał często dawał błędne sygnały (zarówno kupna jak i sprzedaży), to jednak sam fakt przełamania „dwusetki” bardzo źle prezentuje się na wykresie i może na jakiś czas zniechęcić krótkoterminowy spekulacyjny kapitał lubiący podążać za trendem.

Jak zwykle w tego typu przypadkach rynek jeszcze mocniej poturbował srebro, które w czwartek potaniało o 2,75%, do 17,29 dolarów za uncję. Od początku miesiąca biały metal stracił blisko 10%, redukując tegoroczne zyski do „zaledwie” 25%.

(Bankier.pl)

Notowania zarówno złota jak i srebra znalazły się na najniższych poziomach od 24 czerwca, czyli od dnia ogłoszenia wyników brytyjskiego referendum.

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Michał_

Ja przychylam się do osób które mówią ze złoto będzie spadać bo poco ma rosnąć wszystkie podpitki na złocie to spekulacja aby wyskoczyć i zarobić kilka procent.

! Odpowiedz
0 3 ~Jana

Tak czy tak , zgadzam sie z niektorymi komętarzami ,
trzeba kierować się własnym rozumem inwestujac .

! Odpowiedz
0 4 ~das

Wiekszosc komentarzy tutaj sa pokroju pudelka tyle ze w tematyce ekonomicznej...
Tak przyznaje sie czytam pudelka nalogowo, przypadkowo tutaj trafilem (nie musicie juz hejtowac ;) )

! Odpowiedz
2 3 ~Lewy

niezły "come out"- szacun ;-D

! Odpowiedz
4 15 ~Eskimos

A pamietacie jak pol roku temu przy podobnym spadku instytucje finansowe prognozowaly spadek wartosci zlota do 800 dolarow za uncje?
Wszystkie wypowiedzi doradców można sobie wydrukować i użyć w wiadomym celu.lepiej kierować się własnym rozumem.
Lekki spadek, a oni już o krachu...No i do ilu według was może spaść? Do 1200, może do 1100, później zacznie się szal zakupów, bo wielu w epoce pobudzania gospodarek dodrukiem pieniądza dojdzie do wniosku, że to świetna okazja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 6 ~walde

„Sprzedawałbym nie tylko złoto, ale tu również akcje spółek wydobywających złoto” – powiedział Ross w CNBC, wskazując na pięcioletni wykres złota wraz z jego 100-tygodniową średnią kroczącą.Wykres pokazuje, że tygodniowa średnia krocząca, obecnie oscyluje wokół 1204 $. To znacznie poniżej poziomu aktualnej ceny. Poziom ten, niczym magnez, zdaniem Rossa będzie przyciągać cenę bieżącą, która obniży się w okolice $ 1,200.„Dostrzegamy bardzo powolne, ale stałe ożywienie w gospodarce; powtórzę, że bardzo powolne, ale to nadal nie jest bardzo dobre dla złota na dłuższą metę” – zauważa również Gina Sanchez, CEO Chantico Global. Entuzjazm ostatnich miesięcy z powodu gołębiego nastawienia FED, powoli opuszcza rynki.Złoto wydaje reagować poprawnie – jeśli rośnie prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych to oprocentowane instrumenty typu obligacje spowodują spadek atrakcyjności złota.Źródło: CNBC.com

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
27 11 ~jacek

Traderowi z popularnego bloga znowu się dostanie,-w tamtym roku zachęcał do kupowania gazu,ropy na tych zakupach wszyscy co go posłuchali nie żle stracili.
Od stycznia Trader zalecał kupowanie spółek wdobywczch srebro,złoto poprzez zakup ETF GDXJ,oraz srebra i złota,na dziś większość straciła ponad 40%,a to nie koniec.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 36 ~Lewy odpowiada ~jacek

Jacek, oczywiście, że zachęcał i Ci co kupili to zyskali na spółkach wydobywczych nawet po 120%. Ale jeśli dobrze rozumiem i chodzi Ci o Tradera21, to wielokrotnie podkreślał on, że trzeba też wiedzieć kiedy sprzedać. Mało tego, na swoim webinarze z ASBIRO podkreślał i idealnie przewidział, że jeśli coś rośnie ponad 100% to musi przyjść chwilowa korekta. i można się spodziewać spadków w przedziale 30-60% , jak również zaznaczył, że jeśli ktoś nie poradzi sobie z taką zmianą to lepiej nich nie ryzykuje. Przewidział to perfekcyjnie. ;-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 ~iwer33

Czytam prawie wszystkie prognozy ,wszystkie mają jedną cechę,-jak złoto rośnie to wróżbici podają ceny do 2-10 tys.$ z oz., a jak kilka dni spada to wieszczą spadki poniżej 1,1-800 $ za oz.
Wniosek -olać wróżbitów,kierować się własnym wyczuciem i nosem.

! Odpowiedz
0 10 ~czytelnik odpowiada ~jacek

Odwrotnie -Ci co uważnie słuchają i słuchali są dziś na plusie,Ja nie posłuchałem rad Tradera,który nieraz przestrzegał przed ryzykiem ,zaszalałem na całość ,i jestem w plecy 50% /akcje górników,kontrakty/

! Odpowiedz
0 1 ~Efrajm odpowiada ~jacek

Oj ludzie, ludzie. Rad trzeba słuchać uważnie i od początku do końca a nie psuć wszystko własną inwencją a potem mieć pretensje. O GDXJ posłuchałem kiedy Trader radził wejść i później posłuchałem, kiedy radził wyjść. Żal może mają ci, którzy posłuchali tylko wejść a potem uparli się, że wiedzą lepiej i trzymali. Ja swoje 40% zarobiłem a nie straciłem. Ci z lepszym wyczuciem ode mnie na pewno zarobili jeszcze więcej, bo spaliłem trochę i wejście i wyjście.

Takie porażki to też nauka i doświadczenie, życzę sukcesów w dalszych działaniach inwestycyjnych :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 ~kot

Chyba przegapiłem shorta. Jednak złoto i srebro mają dużo większą amplitudę niż SP500...
Wniosek - SP będzie jednak powoli w górę bo 7 letni naturalny dołek koniunktury zasypany dodrukiem. A na metale trzeba mieć uwagę bo mogą mocno ruszyć do góry za parę lat..

! Odpowiedz
4 11 ~Gnida

Wykres dla tych co twierdzą że na złocie nie można starcić:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Gold_price_in_USD.png

Przeanalizujcie zakup złota w 1980r. Dziękuję.

PS. Długofalowy zysk w pespektywie 50+ lat mnie nie interesuje. Chcę go skonsumować za życia.

! Odpowiedz
7 5 ~sdfgsdfgsd

Złoto i nieruchomości kupujesz jak masz dwie graby do roboty, robisz i coś uciłałeś a jednocześnie jesteś zbyt głupi żeby zainwestować pieniądze w coś co ma jakąś normalną stopę zwrotu.

! Odpowiedz
2 11 ~Swetru

DB i inni czyszczą klientom STOP LOSY na długich pozycjach (grają na krótko) a maja sporo kasy żeby manipulować kursem a jak się jeszcze zmówią to oni ustalają trendy

! Odpowiedz
5 8 ~asffdsafaa

pewne jest jedno. Papier można drukować w nieskończoność, złota nie dodrukujesz. Ci co mają kase nie patrza za ile kupują - kupują po "giełdzie" i trzymają. Za x lat okaże się ile może kupić teraz za np 100tyś zł a ile warte jest jego złoto na ta chwile i co za to może kupić.

! Odpowiedz
4 4 ~Gnida

Tak ta ka na nieruchomosciach nie można stracić. Pamietasz te slogany?

Zobacz sobie na wykrest cen złota ale nie rok tylko 50 lat wstecz.
http://www.gridgit.com/postpic/2009/09/gold-price-chart-50-years_240667.png
Złoto to towar wybitnie podatny na bańki spekulacyjne w których ludzie tracą oszczędnosci zycia - bo umrą zanim się doczekają kolejnej bani i odsprzedaży z zyskiem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 4 ~Werski

1. Papieru NIE można drukować w nieskończoność bo braknie drewna.
2. Złota nie dodrukujesz ALE możesz wykopac.
3. Złotem się nie najesz. Przyjdą ciężkie czasy to nikt zlota nie kupi (bo na hoy mu złoto np podczas wojny, żeby mu ukradli?) i nie będziesz miał na chleb.

! Odpowiedz
5 0 ~sdfgsdfg odpowiada ~Werski

Ludzie się tak martwią tym bezpieczeństwem i przyszłością że zamiast korzystać z życia to u teraz kiedy są młodzi to ciułają kasę i kupują jakieś sztabki na wypadek wojny której za ich życia może nie będzie. Głupie.

! Odpowiedz
10 3 ~s6

Przy wydobyciu 8 ton dziennie, ten metal jest nic nie warty, bo produkują go za dużo.

! Odpowiedz
1 7 ~Eskimos

Az tyle?cenne spoatrzezenie.
Ok zgadza się, ale to tylko 0,3 g na mieszkańca ziemi rocznie.

! Odpowiedz
4 3 ~hdrvn odpowiada ~Eskimos

No i co z tego, nie każdy mieszkaniec Ziemi potrzebuje złoto lub srebro.

! Odpowiedz
1 4 ~Eskimos odpowiada ~hdrvn

Ale przemysł tak, przecież jest tutaj za mało miejsca, żeby przedstawić ci gdzie istnieje zapotrzebowanie na złoto i srebro.
Zacznijmy od branży jubilerskiej...:)

! Odpowiedz
5 2 ~sfdgsdfgsdf odpowiada ~Eskimos

Baranku, nie ważne jest jak długa lista jest zapotrzebowania tylko jak duże jest to zapotrzebowanie wyrażone w % istniejącego złota. No to informuje że 10% złota jest wykorzystywana w elektronice i jubilerce. Reszta leży u bankierów w skarbcach. Gdybyś 90% gówna produkowanego na świecie zamknął w skarbcach to jego cena była by jeszcze wyższa niż złota :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~seth odpowiada ~Eskimos

akurat w przemyśle z powodu wysokiej ceny złoto i srebro są zastępowane tańszymi materiałami.

! Odpowiedz
2 1 ~Eskimos odpowiada ~seth

Oczywiście obrączkę masz ze stali.

! Odpowiedz
2 6 ~Eskimos odpowiada ~sfdgsdfgsdf

Nie znam ceny gowna na giełdzie, pracuję w innej branży, cenię sobie jednak wypowiedź niszowego eksperta.

! Odpowiedz
2 5 ~Alex odpowiada ~sfdgsdfgsdf

Dwa pytania:
1) jaki rodzaj kompleksów leczysz zwracając się do rozmówcy per "baranku"?;
2) ile jeszcze potrzebujesz czasu by odkryć, że ten lek nie działa?

! Odpowiedz
3 0 ~dgdgd odpowiada ~Alex

Baranku, dzieki za pytania odpowiem jak bede mial czas.

! Odpowiedz
5 12 ~NWOzagrożone

Dla ceny zlota kluczowe beda teraz sondaze przedwyborcze. Wiadomo ze wygrana Trampka oznacza koniec samowolki Federastow. Zanim by zrobili z nim to co z JFK moglby im pomieszac plany..

! Odpowiedz
2 13 ~as

Tak mocny spadek w tak krótkim czasie to nie przypadek robią podkładem do mocnych wzrostów tak sadze

! Odpowiedz
6 36 ~ded

nikt jeszcze nie stracił na złocie, kupujesz jedną uncje i masz jedną uncje heh a spekulanci niech się głowią...

! Odpowiedz
4 7 ~Eskimos

Hm.. Dałem ci plusa za niestandardowy sposób myślenia. Problem pojawia się w momencie gdy za tą uncje chcesz coś kupić i musisz ją wymienić na gotówkę.

! Odpowiedz
1 5 ~sorry odpowiada ~Eskimos

Drogi Eskimosie. Z tym nigdy nie było problemów i raczej nie będzie.

! Odpowiedz
3 1 ~Gnida

Co ty palisz?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Gold_price_in_USD.png
Zobacz sobie jak się wydymali ci co kupili złoto ok 1980r. to się postarzeli i zmarli zanim przyszła kolejna bańka i potrzebny im ten "długofalowy" zysk jak umarłemu kadzidło.

! Odpowiedz
2 0 ~Eskimos odpowiada ~sorry

Kwestia zaakceptowania ceny, która jest niższa niż np kilka tygodni temu.

! Odpowiedz
1 3 ~Q-tas odpowiada ~sorry

Trzeba było zamiast złota kupować franki... A wy Kupiliscie złoto i więliście kredyty we franku.

Podwójne wydymanie. Hyhyhyhyhy....

! Odpowiedz
4 21 ~Moniqe

Hahahha
Trzeba nieco lud ciemny zniechecic ze nie ma alternatywy dla "fiat" ale kto kumaty wie ze to tylko gra pozorow....w mysl starej zasady sprzedawaj plotki a kupuj fakty

Kazdy kto zna rynek wie co to są TERMSy na surowce i po co sie je stosuje ale podobnie jest z PUT i CALL

Po zakonczeniu kontraktu sprobujcie rozliczyc w ''fizolu'' to zaczna jeczeć jak przed orgazmem :)

Tyle w temacie

P>S Ekonomii i zazadzania nie da sie nauczyć w 1 pokolenia ale juz w 3 tak :)

Pozdrawiam kumatych

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
27 11 ~Gold-finger

Za rok cena złota po spadkach osiągnie ok. 800 USD / Oz i pozostanie tak przez 15-20 lat, tak jak było w latach 1982 - 2002 ok. 350 USD.

! Odpowiedz
4 19 ~Dżejms

Widać że jesteś decydentem z FED i wiesz co zrobi. Doceniamy ze dzielisz się wiedzą z maluczkimi. Najbardziej ten horyzont czasowy mnie rozwalił.

! Odpowiedz
2 5 ~pa

Kontrakty papierowe mogą sobie być nawet po 500 USD za uncję. Ba, nawet elyty mogą sobie zarządzić, że jest nielegalne, bo wspiera terroryzm. :D Papier wszystko przyjmie. Tylko co z tego.

! Odpowiedz
8 7 ~żyd_z_żyda

Miałem nosa kupiłem jak Ruscy latali śmigłowcami na krym a sprzedałem 2dni po Brexicie 250gram złota, zarobiłem prawie 8tys , ale troche nerwów było przez prawie dwa lata posiadania.

! Odpowiedz
2 8 ~Frank

PKO Akcji Złota to drugi Amber Gold !!!

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 7 ~Mike

Stało się to co się musiało stać. Commercials mają na złocie ( kontrakty + opcje ) pozycję netto short wprawie 335000 - dane z ostatniego raportu COT z 30.09.2016 - raport podaje dane na dzień 27 września. I tak długi cena złota się trzymała, 3 miesiące szło bokiem. W każdym razie jak tylko trochę strachu na rynkach to złoto drożeje. Ciekawe czy to już tak naprawdę początek nowej hossy czy jeszcze powrócimy na dłużej poniżej 1100 $/ozt ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 5 ~Eskimos

Nie strasz.
Najgorsze jest to, że poziom, o którym piszesz jest realny, a mi akurat zależy, żeby przekroczył 1400.
1100.... Będzie świetną okazją do zakupu.

! Odpowiedz
3 2 ~Mona odpowiada ~Eskimos

Bawcie się dalej....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
SREBRO -0,68% 14,53
2020-04-03 22:59:00
ZŁOTO 0,81% 1 648,40
2020-04-03 22:59:00
MIEDŹ -0,83% 4 841,75
2020-04-03 19:59:00
ROPA 17,15% 34,83
2020-04-03 22:59:00
PLATYNA -0,82% 724,60
2020-04-03 22:59:00

Znajdź profil