Messi rozważa pozwanie redakcji związanych z aferą Panama Papers

2016-04-06 09:30
publikacja
2016-04-06 09:30

Lionel Messi jest oburzony aferą związaną z Panama Papers i ponownym oskarżeniem go o przestępstwa podatkowe. Jak donoszą hiszpańskie media, słynny piłkarz rozważa pozwanie 109 redakcji, które analizowały i opublikowały dokumenty obciążające Messiego.

/ FORUM

Piłkarz FC Barcelony wraz z ojcem rozważają wytoczenie pozwu przeciwko mediom zrzeszonym w Międzynarodowym Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych, do którego należy 109 redakcji z całego świata w tym m. in. "The Guardian", "Le Monde", BBC i "Gazeta Wyborcza".

Największy w historii wyciek danych dotyczy 214 tys. firm z całego świata i 140 przywódców krajów. Dokumenty opublikowała gazeta "Suddeutsche Zeitung", która ujawniła w sieci ponad 11,5 mln dokumentów.

Napastnik FC Barcelony nie po raz pierwszy stanął przed zarzutem popełnienia przestępstw podatkowych. Jak pisaliśmy w artykule "Neymar, Messi, Maradona - piłkarze oskarżeni o przestępstwa podatkowe", Argentyńczyk wraz z ojcem usłyszeli zarzuty już w 2014 roku. Sprawa dalej pozostała nierozwiązana, a termin rozprawy zaplanowano na początek czerwca 2016 roku.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~autor
Rozważa (jego prawnicy bo on za głupi) czy podać ich do sądu ale w żadnym razie nie rozważa by zapłacić niezapłacone podatki. Taka to gwiazda.
~andrew
Hahaha rozważa, to znaczy ,że dziennikarze napisali prawdę, bo gdyby było inaczej to już by złożył skargę! Cwaniak Messi, wstyd!
~poldek
Rozważa, bo pozwy kosztują. Rozważa, czy mu się to opłaci.
~TTT
Nie nalezy podwyższać podatkow w rajach, tylko obnizyc w "normalnych" krajach. Zniknie powód, to zniknie problem. Proste, ale nie dla lewaków.
~aaaaa
niestety mylisz się i to bardzo bo bogatemu zawsze mało. Jak do tej pory bogaci ludzie korzystają z dróg, policji i chroni ich wojsko na które również składam się ja biedny szarak więc muszą płacić uczciwie podatki.
~obserwator odpowiada ~aaaaa
głupku bogaci nie płacą podatków, kiedy to motłoch zrozumie??
~Szarak
WPROWADZIĆ JEDNAKOWE PODATKI WE WSZYSTKICH KRAJACH! Wielki kapitał tworzy furtki dla siebie o czym my szaracy nie wiemy. Wielki kapitał siedzi w raju a my w małpim gaju.
~silvio_gesell
Wystarczy, by podatki płaciło się tam gdzie posiada się ziemię, czyli wprowadzić podatek od jej wartości, bez budynków i ulepszeń. Wtedy raje podatkowe nie będą konkurencyjne, bo nie będzie potrzebne opodatkowanie pracy.
~DarekD
Śmiechu warte. 109 redakcji na całym świecie od roku pracowało nad dokumentami z Panamy i żadnego przecieku z ich prac nie było. Wprost nieprawdopodobne i niemożliwe. Cóż za zdyscyplinowane towarzystwo wzajemnej adoracji!?. A gdzie na wykazach "najuczciwsi" finansowi ( i nie tylko ) krętacze tego świata - jankesi,Śmiechu warte. 109 redakcji na całym świecie od roku pracowało nad dokumentami z Panamy i żadnego przecieku z ich prac nie było. Wprost nieprawdopodobne i niemożliwe. Cóż za zdyscyplinowane towarzystwo wzajemnej adoracji!?. A gdzie na wykazach "najuczciwsi" finansowi ( i nie tylko ) krętacze tego świata - jankesi, czyżby zamienili się w potulne baranki uczciwie płacące w swoim kraju podatki? Słowem śmierdzi na kilometr prowokacją Sorosów i tego typu typków oraz chęcią "wykoszenia" konkurencji.
~jakotakowie
Z tego co czytam, to jest lista firm w offshore. Przechodząc do porządku dziennego (nie bardzo rozumiem dlaczego), że informacje pochodzą z kradzieży, póki co są to legalnie działające spółki. Ich właściciele wybrali najlepszy dla spółek sposób opodatkowania. Działali dla dobra tych spółek. I oczywiście swojego.Z tego co czytam, to jest lista firm w offshore. Przechodząc do porządku dziennego (nie bardzo rozumiem dlaczego), że informacje pochodzą z kradzieży, póki co są to legalnie działające spółki. Ich właściciele wybrali najlepszy dla spółek sposób opodatkowania. Działali dla dobra tych spółek. I oczywiście swojego. Media nie piszą co w tym nielegalnego. A publika od razu oburzona. Póki nie ma zarzutów przestępstw nie ma o czym gadać. Swoją drogą szkoda, że takiego raju nie ma w Polsce.
Media zachowują się bezmyślnie a ludzie bezrefleksyjnie. Wszędzie sensacja i złodzieje Panie.
PS. Rajem podatkowym dla przedsiębiorstw polskich jest np UK. Ale jakoś nikt się tym nie podnieca.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki