Messenger da 10 minut na skasowanie wysłanej wiadomości

Coraz więcej wiadomo o długo wyczekiwanej przez użytkowników Messengera funkcji. W połowie października Facebook rozpoczął testowanie opcji usuwania już wysłanej wiadomości tak, aby nie była widoczna dla odbiorcy. Teraz wiadomo, ile użytkownicy dostaną na to czasu.

(fot. Sergei Konkov / FORUM)

Nowa funkcja o nazwie „Unsend” wprowadza możliwość usunięcia wiadomości z konwersacji między dwoma użytkownikami Messengera zarówno w widoku nadawcy, jak i adresata. Nie wiadomo było jednak, jak dużo czasu internauci dostaną na wykonanie takiej operacji.

Pierwsze przewidywania obserwatorów wskazywały, że – wzorem np. Gmaila, gdzie taka usługa już funkcjonuje – użytkownicy na skasowanie błędnie wysłanej wiadomości będą mieli od kilku do kilkunastu sekund. Nieoficjalne informacje wskazują jednak, że Facebook da korzystającym z Messengera 10 minut na wymazanie niechcianego komunikatu z historii.

Matt Navarra, były dziennikarz serwisu The Next Web i ekspert branży social media, opublikował na swoim Twitterze informację, w której Facebook zapowiada wprowadzenie nowej funkcji. Dotyczy ona jak na razie nowej wersji Messengera na system iOS oznaczoną symbolem 191.0.

Szczegóły co do tego, kiedy dokładnie opcja „Unsend” trafi do wszystkich użytkowników facebookowego komunikatora, nie są jeszcze znane.

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 6 silvio_gesell

Pisanie na komunikatorach to strata czasu. Szybciej do kogoś zadzwonić i powiedzieć. Jeśli chodzi o komunikację zdalną nie wymyślono nic lepszego niż rozmowa telefoniczna.

! Odpowiedz
0 5 joseph_k

Próbowałeś ustalić wspólny termin spotkania dla 10 osób dzwoniąc do każdej po kolei? Wiem co masz na myśli, ale popularność tej technologii nie wzięła się z niczego. Najwidoczniej jest na to popyt.

! Odpowiedz
0 0 hfjdj

Powiedzieć to sobie możesz. Ja wole napisać bo wtedy ta osoba ma napisane i może sobie kilka razy przeczytać. A jak powiem to wpadnie jednym uchem a drugim wypadnie i tyle.

! Odpowiedz
2 0 dziki_losos

To, że coś jest usunięte nie znaczy, że ktoś nie zapisał tego kopii, nie zrobił zrzutu ekranu albo w ostateczności nie uwiecznił ekranu telefonu/komputera na zdjęciu (!). To tak, jak "znikające wiadomości" na snapchacie.
Z drugiej strony, na GMailu działa to inaczej - jako że wysłanego maila nie da się cofnąć, bo jest transmitowany od serwera nadawcy do odbiorcy, to tam ta funkcja polega na opóźnieniu faktycznej wysyłki, np. o 5 sekund (wtedy mamy 5 sekund na "cofnięcie"). I tam faktycznie odbiorca nie zobaczy naszego niewysłanego maila. Nikt jednak by się nie ucieszył, gdyby każda wiadomość była opóźniona o 10 minut.
Na Messengerze można było dać 10 minut, bo całą infrastrukturę (po stronie nadawcy i odbiorcy) kontroluje jeden podmiot, i można "zniknąć" wiadomość po stronie odbiorcy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 5 cyklonb

Dobre dla amerykańskiego biznesu prowadzonego głównie przez sydów a także dla czarnych biznesmenów, jak znalazł ; umawiasz się na konkretną transakcję czy usługę i część umowy znika pozostaje tylko ta w której ty oferujesz jakąś kwotę do że zapłacisz ... idealne do robienia z rozmówców głupków

! Odpowiedz
10 5 lockvestor

To są właśnie te ważne problemy jakie rozwiązuje dzisiejsza technologia. Co za bzdety.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.