REKLAMA

Mercator Medical szacuje, że miał 369,7 mln zysku netto w IV kw.

2021-01-17 11:12, akt.2021-01-18 09:05
publikacja
2021-01-17 11:12
aktualizacja
2021-01-18 09:05
Mercator Medical szacuje, że miał 369,7 mln zysku netto w IV kw.
Mercator Medical szacuje, że miał 369,7 mln zysku netto w IV kw.
/ Mercator

Grupa Mercator Medical miała w czwartym kwartale około 369,7 mln zł zysku netto, około 413,6 mln zł wyniku EBITDA oraz 654,1 mln zł przychodów - wynika ze wstępnych szacunków producenta i dystrybutora rękawic medycznych.

Aktualizacja: Na otwarciu poniedziałkowej sesji, Mercator taniał o ponad 4 proc.

Dla porównania, w czwartym kwartale 2019 roku grupa Mercator Medical miała 0,7 mln zł straty netto, 7,6 mln zł wyniku EBITDA i 137,9 mln zł przychodów, a w trzecim kwartale 2020 roku wyniki grupy wyglądały następująco: 355,8 mln zł zysku netto, 390,9 mln zł EBITDA i 592 mln zł przychodów.

Na koniec grudnia 2020 r. grupa Mercator Medical dysponowała około 535,4 mln zł gotówki netto.

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
lampeduza
Mam wrażenie, że produkcja rękawiczek to nie jest skomplikowana technologia, gdzie produkt może mieć 100% narzutu. Za chwilę epidemia i histeria covidowa się skończy marże spadną do poziomu naturalnego i Mercator będzie balansować na +- 0. Chyba, że zainwestują błyskotliwie gotówkę w ...?
inwestor-gpw
Kosmiczne wyniki na poziomie PZU. A PZU wyceniany 7 raczej wyżej??
sbarucha15
teraz mają takie wyniki, za rok będzie 50 mln a nie 369 :D
lobotomek odpowiada sbarucha15
Za rok będzie dwa razy więcej. Już dziś mają kontrakty pozwalające im zarobić w 2021 1-2 mld zł. Ile zarabiaj blue chipy?
langdon25 odpowiada sbarucha15
Wszyscy dokoła trąbią że COVID nie skończy się w 2021, a szczepić się będzie trzeba co rok - świetlana przyszłość przed MRC rysuje się na wiele lat.
Brawo Polska firma !
skaurus
Wszedłem przy Niedzieli żeby zobaczyć jakie kwiatki wypisujecie i się nie zawiodłem. Porównanie wyceny producenta gumowych akcesoriów do świadczenia kompleksowych usług finansowych, bezcenne.

W dodatku jeśli ktos myśli, że zyski utrzymają się przez lata to proszę pamiętać o prawie popytu i podaży, chińscy
Wszedłem przy Niedzieli żeby zobaczyć jakie kwiatki wypisujecie i się nie zawiodłem. Porównanie wyceny producenta gumowych akcesoriów do świadczenia kompleksowych usług finansowych, bezcenne.

W dodatku jeśli ktos myśli, że zyski utrzymają się przez lata to proszę pamiętać o prawie popytu i podaży, chińscy towarzysze nie śpia i nawet w chwili pisania tego komentarza zwiększają moce produkcyjne.
Zobaczymy w praktyce jak rozsądny jest zarząd i co zrobi z górą gotówki.
langdon25 odpowiada skaurus
Do czego przydadzą ci się kompleksowe usługi finansowe jak dopadnie cię covid a lekarz będzie cię leczył gołymi rękami - sam sobie odpowiedz .
ay1 odpowiada skaurus
Mercator jest prywatną firmą. PZU rządzą nieudacznicy powiązani z PIS, wiadomo co zrobią z kasą. Sam sobie odpowiedz, w która firmę lepiej inwestować.
adam.1983
To dziś bo popyt jest większy niż podaż co umożliwia stosowanie wysokiej marży, za rok czy 2 popyt może być mniejszy a podaż znacznie większa więc trzeba będzie schodzić z ceny i wyniki się pogorszą. Produkcji rękawiczek nie szło rozbudować w parę miesięcy więc mercator posiadający już odpowiednie moce produkcyjne To dziś bo popyt jest większy niż podaż co umożliwia stosowanie wysokiej marży, za rok czy 2 popyt może być mniejszy a podaż znacznie większa więc trzeba będzie schodzić z ceny i wyniki się pogorszą. Produkcji rękawiczek nie szło rozbudować w parę miesięcy więc mercator posiadający już odpowiednie moce produkcyjne na tym wygrał, ale wysoka marża zachęca do inwestycji zwłaszcza chińczyków, jak skończą budowy fabryk to zaleją rynek rękawiczkami i marża spadnie bo dla nich zawsze będzie atrakcyjniejsza ze względu na tanią siłę roboczą.
wtomek odpowiada langdon25
"Brawo Polska firma !"-super technologiczny produkt

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki