REKLAMA

Mer Moskwy prosi 5 tys. firm o powrót do pracy zdalnej

2020-09-24 18:36
publikacja
2020-09-24 18:36
fot. f11photo / Shutterstock

Mer Moskwy Siergiej Sobianin prosi ponad 5 tys. firm, by znów skierowały część pracowników do pracy zdalnej - poinformował w czwartek wiceszef służb prasowych mera Boris Bułaj. Tłem dla tych zaleceń jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem w stolicy Rosji.

"Listy z rekomendacjami tego rodzaju otrzyma ponad 5 tys. firm" - powiedział Bułaj. Potwierdził, że prośba "związana jest z sytuacją epidemiczną" w kraju. "Celem tego kroku jest stworzenie maksymalnej bariery przed kontaktami i bezpieczeństwo obywateli" - dodał przedstawiciel merostwa.

Jak podał portal gospodarczy RBK, z prośbą o przeniesienie pracowników do pracy zdalnej Sobianin zwrócił się już do władz konglomeratu zbrojeniowego Rostiech (Rostec), największego banku detalicznego Sbierbank oraz koncernu internetowego Yandex.

W Moskwie dobowy przyrost zakażeń koronawirusem rośnie szósty dzień z rzędu. Od środy wykryto ponad 1 tys. zakażeń i wskaźnik ten wrócił do poziomu z 23 czerwca. W sierpniu br. wahał się wokół 600-700 przypadków w ciągu doby.

W Moskwie pod koniec 2019 roku zarejestrowanych było ponad 3,8 tys. wielkich przedsiębiorstw, około 5 tys. średnich, 34 tys. małych i średnich oraz ponad 285 tys. mikroprzedsiębiorstw.

Z Moskwy Anna Wróbel

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ajwaj
Produkcja SPUTNIK-V rozkrecaja
W grudniu dzienna produkcja ma miec 5 mln.
Zamówienia na 2 mld. szczepionek

Przy cenie 20 $ dalo by to dochód 40 mld $
ajwaj
Prosto o szczepionce SPUTNIK-V:
_____________
""Jako dwuskładnikowa szczepionka wektorowa przeciwko COVID-19 (Sputnik-5) jest zaprojektowana przez Ad5 i Ad26 (Ad 26). Niewiele jest oficjalnych informacji o szczepionce poza tym, że jest ona wektorowa i dwuskładnikowa, co dla większości ludzi jest niezbyt jasne.
Prosto o szczepionce SPUTNIK-V:
_____________
""Jako dwuskładnikowa szczepionka wektorowa przeciwko COVID-19 (Sputnik-5) jest zaprojektowana przez Ad5 i Ad26 (Ad 26). Niewiele jest oficjalnych informacji o szczepionce poza tym, że jest ona wektorowa i dwuskładnikowa, co dla większości ludzi jest niezbyt jasne. Na początek, zrozummy co to jest wektor AD, aka Ad, aka wektor AAV to adenowirus (lub wirus związany z adenowirusem, który nie zmienia istoty). Adenowirusy w przyrodzie istnieje wiele, prawie wszystkie wielokomórkowe organizmy od człowieka do pierwotniaków mają adenowirusy, które mogą zainfekować ich komórki.

Co ma z tym wspólnego adenowirus?

Faktem jest, że kod genetyczny adenowirusa jest badany i może być modyfikowany, na przykład, wziąć kod, który koduje pewne białko (białko może być wszystko, meduzy, węże, owady, w pełni syntetyczne), najważniejsze jest, aby poznać jego kod genetyczny.
Umieśćmy ten kod we właściwym miejscu w kodzie wirusa, aby nie naruszyć integralności składni (programiści mnie zrozumieją). Kod wirusowy jest programem genetycznym raczej krótkim i prostym (w porównaniu z organizmami wielokomórkowymi, a tym bardziej z człowiekiem), a każde białko i odpowiednio funkcja wirusa jest zakodowana w kodzie genetycznym.
Teraz, gdy komórki są zainfekowane takim genetycznie zmodyfikowanym adenowirusem, produkują one białko, które zakodowaliśmy. Nie chcemy również, aby nasz zmodyfikowany adenowirus sam się rozmnażał, ponieważ może sam powodować choroby, a także mutować z nieprzewidywalnymi konsekwencjami, więc będziemy ostrożnie wycinać sekcję kodu odpowiedzialną za rozmrażanie wirusa. Taki zmodyfikowany wirus nazywany jest wektorem, infekuje komórki i produkuje w nich potrzebne nam białko, nazywane jest transdukcją.""
ajwaj
Jak widac Corona nawraca i bez leczenia, szczepionek nie ma szans na likwidacje

Rosjanie oprócz stosowania SPUTNIK-V, maja kolejna szczepionke + leki (slabsze)

Po zakończeniu cyklu szczepień COVID-19, konieczne będzie ponowne szczepienie co najwyżej co trzy lata. Głowa państwowego centrum naukowego "Wektor"
Jak widac Corona nawraca i bez leczenia, szczepionek nie ma szans na likwidacje

Rosjanie oprócz stosowania SPUTNIK-V, maja kolejna szczepionke + leki (slabsze)

Po zakończeniu cyklu szczepień COVID-19, konieczne będzie ponowne szczepienie co najwyżej co trzy lata. Głowa państwowego centrum naukowego "Wektor" Rinat Maksutov
Kilka dni temu stało się wiadomo, że Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło rejestrację szczepionki COVID-19, opracowanej przez ośrodek "Vector" w Rospotrebnadzorze > EpiVacCorona...

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki