REKLAMA

Mennica Polska podpisała kontrakt o wartości 91,5 mln USD na budowę podmorskiego światłowodu

2022-05-19 10:00
publikacja
2022-05-19 10:00
Mennica Polska podpisała kontrakt o wartości 91,5 mln USD na budowę podmorskiego światłowodu
Mennica Polska podpisała kontrakt o wartości 91,5 mln USD na budowę podmorskiego światłowodu
fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

Mennica Polska podpisała z Alcatel Submarine Networks, częścią koncernu Nokia, kontrakt o wartości 91,5 mln USD na budowę podmorskiego światłowodu. To część planowanego systemu łączącego Europę z Bliskim Wchodem - podała Mennica w komunikacie prasowym. Kolejne umowy będą podpisywane wkrótce, a szacowany koszt całego projektu to 190 mln USD.

"Mennica Polska to dojrzała organizacja, która wchodzi w kolejny etap specjalizacji. Wybrany obszar ekspansji jest nam bliski, chociażby ze względu na zaangażowanie w przeszłości w działalność Netii. Biorąc pod uwagę kierunki geograficzne, w których będziemy rozwijać nasz biznes, zaangażowaliśmy się również we współpracę z międzynarodowymi ekspertami. Stoi za nimi ponad 30 lat doświadczenia w takich projektach, jak na przykład budowa transatlantyckiego światłowodu czy połączenia obejmującego 18 krajów między Wielką Brytanią i Japonią. Mamy stabilną sytuację, chcemy więc się rozwijać i inwestować w nowe technologie – powiedziała cytowana w komunikacie prasowym p.o. prezesa Zarządu Katarzyna Budnicka.

"Nasza historia pokazuje, że wybór nieoczywistych kierunków rozwoju procentuje. Teraz chcemy zbudować nowy segment działalności, telekomunikacyjny, który w dłuższej perspektywie ma za zadanie przynieść wymierne korzyści dla Grupy. Ostatnie dwa lata dobitnie potwierdziły, że przemyślana strategia dywersyfikacji biznesu, to w praktyce konkretny zysk dla naszych akcjonariuszy i droga do tworzenia rynkowego benchmarku" – dodała.

Mennica Polska zbuduje takie połączenie pomiędzy Mediolanem i Bliskim Wschodem. To kompleksowy projekt, w którym spółka zajmie się budową oraz późniejszym utrzymaniem systemu.

Spółka podała, że decyzja Zarządu Mennicy Polskiej o wejściu w nowy segment działalności została poprzedzona kompleksowymi analizami rynkowymi, jak również nawiązaniem strategicznych partnerstw.

Projekt będzie realizowany ze środków własnych, z udziałem funduszy zewnętrznych oraz wsparciem pozyskanym od inwestorów. W związku z realizacją projektu zarząd Mennicy nie ma obecnie podstaw, aby zmieniać dotychczasową politykę dywidendową. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
antek10
Niedługo w Mennnicy bedą sprzedawać jak na Poczcie galoty i znicze. A tak na serio to pewnie rząd przepchał inwestycję poza budżet zlecając to Mennicy. Inwestycja bez przetargu i kontroli - tak sie robi byznes na ustawienie swoich.
zoomek
Nic mi do tego w którą stronę się rozwijają ale nazwa firmy w tym zestawieniu to dziwactwo. Jeszcze w oczyszczanie scieków moga wejść bo w sumie jaki problem skoro będą zyski?
maniek_as
Też myślałem, że Mennica Polska zajmuję się wytwarzaniem banknotów i monet oraz innych papierów i druków zabezpieczonych, a tu proszę!!! W tym wariackim kraju, rządzonym przez PiS wszystko jest możliwe. Orlen wydaje gazety, KGHM handluje maseczkami. I właśnie dlatego uważam, że wszystko, co państwowe jest złe. Źle zarządzane przez Też myślałem, że Mennica Polska zajmuję się wytwarzaniem banknotów i monet oraz innych papierów i druków zabezpieczonych, a tu proszę!!! W tym wariackim kraju, rządzonym przez PiS wszystko jest możliwe. Orlen wydaje gazety, KGHM handluje maseczkami. I właśnie dlatego uważam, że wszystko, co państwowe jest złe. Źle zarządzane przez kolesi i analfabetów z ekip rządzących.
qwertas odpowiada maniek_as
Tak długo, jak firmy zarabiają to czemu mają się zamykać na zysk?! Bo jakiś gościu z prowincji myśli „mennica” to muszą monety wyrabiać? Dobrze, że nie jesteś prezesem żadnej spółki.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki