Meksyk czeka interwencja w obronie waluty przed Trumpem

Meksykański bank centralny będzie zmuszony do awaryjnej podwyżki stóp procentowych, aby bronić krajową walutę przed pogłębieniem załamania związanego z obawami o wyborcze zwycięstwo Donalda Trumpa - zapowiada bank Citigroup.

(fot. Carlo Allegri / FORUM)

W reakcji na korzystne dla Donalda Trumpa przedwyborcze sondaże w USA notowania meksykańskiego peso do dolara znalazły się w kończącym się tygodniu najniżej w historii. W piątek za dolara płaciło się 19,75 MXN, już o 6,6 proc. więcej niż przed miesiącem. W drugą wśród najsłabszych walut tego roku, plasującą się zaraz po peso argentyńskim, a przed funtem brytyjskim, biją takie propozycje republikańskiego kandydata, jak budowa muru granicznego, przejęcie transferów wysyłanych przez imigrantów do Meksyku, zwiększenie deportacji czy wyprowadzenie USA ze strefy wolnego handlu NAFTA, w czasie członkostwa w której Meksyk zwiększył eksport siedmiokrotnie. Zdaniem banku Citigroup, aby zatrzymać załamanie peso meksykański bank centralny zdecyduje się jeszcze we wrześniu na interwencyjną podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych.

- Ta podwyżka będzie wynikiem tego jak kampania w USA bije w meksykańską walutę – napisali w raporcie specjaliści Citigroup.

Obawy przed zwycięstwem Donalda Trumpa to kolejny z kilku szkodzących peso czynników takich jak pogarszająca się kondycja finansów publicznych, powolny wzrost gospodarczy oraz problemy państwowego giganta naftowego Pemex.

Marek Wierciszewski

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 6 ~iperyt

ten alimenciarz kijowski z KOD-u to śmierdzący żyd mi cwel! ma obrzezanego!

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 2 ~s6

6-cio krotny bankrut rozłoży USA i NATO - i ich dolar poleci w dół. Jak macie dolary to zamieniajcie na złotówki póki są jeszcze drogie. Po wyborach mogą być po 2 zł. NATO już ledwo istnieje, jak Donaldinio rozłoży je do reszty, to ich dolar będzie po 1 zł. Za to zadłużeni w dolarze nie będą wiele spłacać.

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 4 ~franek odpowiada (usunięty)

Moderatorze dlaczego usunoles moja wypowiedz?Napisalem nieprawde?Czy tez Twoja moderacja schodzi na psy?Pozwalasz na wypowiedzi orazajace ludzi ,kiedy je prostuje usuwasz moja.

! Odpowiedz
0 4 ~franek odpowiada ~franek

Zachowales post -ZZ odnosnie zdychania ludzi w Korejii PLN.Moim zdaniem zdychaja gadziny,zwierzedta.Ludzie odchodza w pokoju,czy tez umieraja.Jakie jast Twoje zdanie w tej materji Moderatorze???

! Odpowiedz
5 19 ~Reporter

Wszelkie plagi świata przez tego Trumpa. Powiedział nieoficjalny działający w drugiej linii za Obamą Pan Soros- najbardziej znienawidzona chodząca mumia po świecie. Tak to nie pan Obama rządzi ale pan Soros.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~niepelnosprawny_org

polityczna podwyżka, polityczne konsekwencje....

! Odpowiedz
8 15 ~mwa

Ale jedyne co chce Trump to wyrzucenie NIELEGALNYCH imigrantów z USA.
Wynika więc z tego że siła waluty meksykańskiej opiera się o nielegalne działania Meksykanów na terenie USA.

! Odpowiedz
9 2 ~silvio_gesell

Siła waluty jest odwrotnie proporcjonalna do zmian populacji. Dlatego w latach 80 w PRL wystąpiła hiperinflacja. I dlatego słabnie peso, bo gdy wygra Trump to populacja Meksyku może się gwałtownie zwiększyć.

! Odpowiedz
7 2 ~savik

"Ale jedyne co chce Trump to wyrzucenie NIELEGALNYCH imigrantów z USA" kolejny ograniczony się trafił ...

! Odpowiedz
2 3 ~zz odpowiada ~silvio_gesell

No to w Korei Północnej mają silną walutę, bo tam ostatnio zdechło z głodu sporo ludzi.

! Odpowiedz
1 0 ~franek odpowiada ~zz

Zdychac to moze gadzina jak ty.Ludzie poprostu umieraja.Podaj zrodla na temat umierania ludzi w Koreji Polnocnej?Z ONZ czy WHO?

! Odpowiedz
1 1 ~franek odpowiada ~silvio_gesell

Gucio prawda.Slie nabywcza waluty poszczegolnego kraju ustalaja bankierzy.Wracajac do Polski na poczatku lat 80tych wystapila hiperinflacja dzieki nierwalnym postulatom stajkujacych robotnikow Solidarnosci finansowanych przez CIA.http://content.time.com/time/magazine/article/0,9171,159069,00.html
https://intelnews.org/2008/12/11/03-12/

! Odpowiedz
1 0 ~silvio_gesell odpowiada ~franek

Jeśli masz walutę pokrytą w złocie to boom demograficzny prowadzi do spirali deflacyjnej. Jeśli masz system oparty na rezerwie częściowej to boom demograficzny prowadzi do hiperinflacji. Teza antyteza synteza. Podaż pieniądza powinna być proporcjonalna zo zmian populacji.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MXN 0,05% 0,2048
2020-01-24
GBP/PLN 0,00% 5,0412
2020-01-27 00:23:00
USD/PLN -0,01% 3,8583
2020-01-27 00:21:00
EUR/PLN 0,05% 4,2557
2020-01-27 00:21:00
EUR/USD 0,06% 1,1032
2020-01-27 00:21:00
CHF/PLN 0,15% 3,9779
2020-01-27 00:21:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil