REKLAMA

Media: zidentyfikowano źródła wycieków tajnych informacji z Białego Domu

2017-05-23 02:35
publikacja
2017-05-23 02:35
fot. Cheriss May / ZUMA Wire

Trzech pracowników Białego Domu zostało zidentyfikowanych jak źródła wycieków tajnych informacji do prasy. Prezydent Trump ma dokonać zwolnień po powrocie z zagranicznych wizyt - poinformowała w poniedziałek stacja One America News Network (OAN).

/ fot. Kevin Lamarque / Reuters

Korespondent OAN przy Białym Domu Trey Yingst poinformował, że według jednego z anonimowych źródeł sytuacja jest poważna i będziemy mieć tu prawdopodobnie do czynienia z zarzutami kryminalnymi, ludzie mogą pójść do więzienia.

Sprawa, ze wskazaniem podejrzanych, została przekazana przez Biały Dom do Biura Etyki Rządowej (Office of Government Ethics). Po zakończeniu swojego dochodzenia Biuro przedstawi jego wyniki prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który podejmie ostateczne decyzje.

Nie zostało sprecyzowane, kiedy będą podjęte decyzje personalne. Wycieki tajnych informacji z administracji prezydenckiej są dużym problemem od początku kadencji Trumpa.

Tylko w zeszłym tygodniu zostały przekazane prasie informacje wywiadowcze dotyczące organizacji grup terrorystycznych na Bliskim Wschodzie, głównie w Iraku i Syrii oraz ich plany dotyczące umieszczania bomb w laptopach, które następnie są wnoszone na pokłady samolotów. Informacje te pochodziły z tajnych źródeł i mogło przez to dojść do ich ujawnienia.

One America News Network to informacyjna stacja telewizyjna, której właścicielem jest Herring Networks. OAN działa od 2004 roku jako niezależny, rodzinny biznes; zajmuje się w większości wiadomościami z kraju, głównie w Waszyngtonie i Kalifornii.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

jek/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~www
Na tym zdjęciu Donald ma ustawione szpary powiekowe skośno do góry.
~asdasdas
Demokraci mają swoich szpiegów, dla których interes partii jest ważniejszy niż narodu, na naszym podwórku jest analogicznie.
~taktak
PO sprzeda Polskę wszędzie i każdemu aby tylko powrócić do koryta.....
~sami odpowiada ~taktak
Gdybyś chłopcze wiedział jakie pisiaki zrobiły roszady w państwowych spółkach po przejęciu koryta i ilu pociotków siedzi teraz na cieplutkich stanowiskach to by ci się światopogląd zmienił.
~aaa odpowiada ~sami
nie no spoko, można zostawić zarządy z PO i tylko czekać jak KGHM, PGNIG itp zaczną sponsorować komuszków z KOD....
~dosami odpowiada ~sami
Oświeć mnie konkretami... błagam. I jak to się ma do zatrzymania rozkradania Polski
~Dramat
Czyli ludzie, którzy ujawnili ciemne sprawy mają pójść do więzienia, tak? To tylko pogratulować prezydentowi. Najpierw szef FBI wyrzucony za brak lojalności, ale zachowanie uczciwości, a teraz ludzie....
~analfabeta
dramat to jest Twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem...
~aaa odpowiada ~analfabeta
tak czyta i (nie) rozumie 40% społeczeństwa...

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki