Media w Korei Płd.: Zmieniono szefa MSZ Korei Północnej

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Jong Ho został zastąpiony - poinformował w sobotę specjalizujący się w informacjach z tego kraju amerykański portal NK News z siedzibą w stolicy Korei Południowej, Seulu. Nazwiska następcy nie ujawniono.

(Kyodo)

Pjongjang ma poinformować o tym, kto stanie na czele ministerstwa spraw zagranicznych w czwartek w przyszłym tygodniu - precyzuje NK News, powołując się na anonimowe źródła.

Ministerstwo ds. zjednoczenia Korei Południowej poinformowało, że każdą zmianę statusu Ri należy oceniać ostrożnie.

Urodzony w 1956 r. Ri jest synem Ri Mjong Dze, byłego zastępcy dyrektora Departamentu Organizacji i Przywództwa (ang. OGD) rządzącej partii komunistycznej, nadzorującego powoływanie stanowisk kierowniczych w państwie - podał południowokoreański resort ds. zjednoczenia.

Jego ojciec był także redaktorem w północnokoreańskiej agencji informacyjnej KCNA - państwowym organie medialnym, który publikuje oświadczenia propagandowe Pjongjangu.

Ri Jong Ho mówi biegle po angielsku, studiował na prestiżowym Uniwersytecie Języków Obcych w Pjongjangu; od lat sprawuje wiele wysokich stanowisk w ramach których zajmuje się kontaktami z Zachodem.

W latach 2003–2007 był ambasadorem Korei Północnej w Wielkiej Brytanii; jako wiceminister spraw zagranicznych reprezentował Koreę Płn. podczas sześciostronnych rozmów dotyczących programu nuklearnego tego kraju. (PAP)

cyk/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 5 ajwaj

Zabawny "wolny swiat"

korejscy przyjaciele na kolana rzucaja kal-bojów. Pare rakiet na Japan i Korea Pld. zrobi z wolnego swiata" strzepy i pogorzeliska

Co rano kal-boje patrza czy jeszcze jest GPS-woda w kranie-czy rakiety na USA nadlatuja.czy koalicja anty-Jankeska juz np za Vienam nie bierze zemsty >>>> a wezmie

Grzechy masonów, iluminatów przeciw ludzkosci nie zostane zapomniane

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil