REKLAMA

Media: były premier Kazimierz M. skazany za uchylanie się od płacenia alimentów

2023-02-02 10:52
publikacja
2023-02-02 10:52

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał wyrok nakazowy wobec byłego premiera Kazimierza M., uznając go winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli. Sąd skazał ekspolityka na pół roku ograniczenia wolności i na wykonywanie prac społecznych - podało tvp.info.

Media: były premier Kazimierz M. skazany za uchylanie się od płacenia alimentów
Media: były premier Kazimierz M. skazany za uchylanie się od płacenia alimentów
fot. Krzysztof Kuczyk, Darek Golik / / FORUM

Portal przypomniał, że na początku stycznia warszawska prokuratura informowała o skierowaniu przeciwko Kazimierzowi M. aktu oskarżenia.

"Były premier został oskarżony o to, że +uchylał się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości wyrokami sądu na rzecz pokrzywdzonej+. Zarzut obejmuje okres od 22 listopada 2021 roku do 18 listopada 2022 roku. Pokrzywdzoną w tej sprawie jest była żona Kazimierza M. - Izabela" - czytamy.

Jak ustaliło tvp.info, w połowie stycznia Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał w tej sprawie wyrok nakazowy bez konieczności przeprowadzenia rozprawy. Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego sąd może wydać wyrok nakazowy, jeżeli na podstawie zebranych dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości.

Portal potwierdził w Sądzie Okręgowym w Warszawie, że wyrok zapadł 19 stycznia. Sekcja prasowa tego sądu nie udzieliła informacji co do treści orzeczenia, ponieważ postępowanie znajduje się na etapie doręczenia odpisu wyroku stronom.

"Jednak, jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, sąd uznał Kazimierza M. winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony w okresie od 22 listopada 2021 roku do 18 listopada 2022 roku. Sąd orzekł, że były premier +spowodował zaległość stanowiącą równowartość co najmniej trzech świadczeń okresowych+" - podało tvp.info.

"Sąd skazał Kazimierza M. na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Były premier musi też zapłacić 320 zł na rzecz Skarbu Państwa za koszty postępowania" - poinformował portal.

agzi/ ok/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (41)

dodaj komentarz
podatnik-
Patrz Kazimierz von Isabel jaka niesprawiedliwośćnad Wisłą w PRLu bis, ty już skazany a jest przypadek członka do dzisiaj niewyjaśniony a więc pozwalam sobie na zainteresowanie pewnym niedokończonym śledztwem jakie prowadził P. red. Robert Zieliński (akt TVN 24.pl) i dotyczyło śp. Leszka Millera jr. Z czasów kiedy jeszcze żył a Patrz Kazimierz von Isabel jaka niesprawiedliwośćnad Wisłą w PRLu bis, ty już skazany a jest przypadek członka do dzisiaj niewyjaśniony a więc pozwalam sobie na zainteresowanie pewnym niedokończonym śledztwem jakie prowadził P. red. Robert Zieliński (akt TVN 24.pl) i dotyczyło śp. Leszka Millera jr. Z czasów kiedy jeszcze żył a sprawa dotyczyła przekazu wartości 1 mln USD jaki przyszedł z Bermudów do juniora L. Millera. Dlaczego do dzisiaj członek Leszek Miller nie został rozliczony z udziału w licznych aferach swojego życia takich jak: walizek pieniędzy z Moskwy, Polisy , osiedla domów wybudowanych dla wybranych przez śp. Gudzowatego,(już wspomnianego przekazu z Bermudów) wartości 1mln dolarów amerykańskich, które wpłynęło na konto juniora Leszka(opisywał red. Robert Zieliński akt. TVN24.pl ), kartonów z milionami dolarów za więzienia w St. Kiejkutach, etc.? Jak się będziesz odwoływał/kasował powołaj się na lex członek Miller!
drsmith
Teraz jest jakaś plaga czy moda modliszek, które szukają majętnych facetów. Rodzom im dzieci, a potem zaraz rozwód. Babka ma co miesięczny hajs + pis + . To jest teraz nagminna patologia.

Dlatego nie wolno obecnie wchodzić w żadne formalne związki.
matka_stiflera
Odezwa do Facetów. Nigdy, przenigdy nie podpisuj cyrografu z kobietą. Tylko wolne związki, intercyza. Zero ślubów cywilnych i oczywiście kościelnych. To podstawa aby nie spierdo... sobie swojego, jedynego życia. Pamiętaj !
niederfurzdorf
I pamiętaj ! Fiutka wkładaj tylko w drzwi. To podstawa! A może po prostu używać rozumu a nie penisa w kontaktach z kobietami?
ketchup1
Śmiać się tylko chce z tych wszystkich naiwnych białych rycerzy co posiadając dużo lepszy status materialny wchodzą w związki małżeńskie bez intercyzy. Jak naiwnym trzeba być żeby wierzyć w to że mnie to nie dotknie . Za chwilę połowa małżeństw będzie się rozpadać a u nas dalej będą tacy naiwni.
matka_stiflera
Najważniejsza rzecz - nigdy nie wiązać się formalnie z kimś kto mniej zarabia. To zawsze kończy się wyrucha.. drugiej strony. zawsze.
niederfurzdorf odpowiada matka_stiflera
Musisz mieć ciekawe doświadczenia rodzinne. Współczuję Ci szczerze . Mimo wszystko , życie może być piękne i jest bardzo wielu ludzi bezinteresownych .
interstellar odpowiada niederfurzdorf
Podaj namiary na takich ludzi, chętnie sprawdzę :D
ketchup1 odpowiada niederfurzdorf
Nie chodzi o doświadczenia zobacz sam jaki masz głupi tok rozumowania. To tak jak byś uważał że trzeba zapinać pasy a ktoś obok zarzucił by Ci że na pewno masz przykre doświadczenia i miałeś wypadek i się jeszce z Ciebie zaśmiał po czym jechał bez pasów a po podróży dumnie zadrwił z Ciebie.
niederfurzdorf odpowiada ketchup1
Głupi tok rozumowani powiadasz ? No cóż, ja tam wolę się opierać na nauce w takich kwestiach niż na rozumowaniu. Jeden rozum taki drogi inny a fizyka pokazuje jasno po co są pasy. Smutny kontekst Twoich głębokich przemyśleń jest taki, że mój krewny udowadniał mi akurat, że zapinanie pasów to ograniczanie wolności a w ogóle to nic Głupi tok rozumowani powiadasz ? No cóż, ja tam wolę się opierać na nauce w takich kwestiach niż na rozumowaniu. Jeden rozum taki drogi inny a fizyka pokazuje jasno po co są pasy. Smutny kontekst Twoich głębokich przemyśleń jest taki, że mój krewny udowadniał mi akurat, że zapinanie pasów to ograniczanie wolności a w ogóle to nic nie dają a ograniczają możliwość ucieczki z auta w razie wypadku. Miał wypadek jako niezapięty pasażer . Połamany, czaszka w ciężkim stanie, gips, dryfowania itp. O moNa powiedzieć , że zadrwił i zaśmiał się …z fizyki i doświadczeń innych a odczuł na sobie.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki