REKLAMA

Media: USA planują zniesienie niektórych sankcji wobec Wenezueli

2022-10-06 02:02
publikacja
2022-10-06 02:02

Administracja prezydenta Joe Bidena planuje zniesienie niektórych sankcji wobec Wenezueli, które umożliwiłyby temu państwu zwiększenie wydobycia ropy naftowej - poinformował w środę dziennik "The Wall Street Journal", zaznaczając, że możliwe jest przywrócenie eksportu surowca do USA i UE.

Media: USA planują zniesienie niektórych sankcji wobec Wenezueli
Media: USA planują zniesienie niektórych sankcji wobec Wenezueli
fot. Isaac Urrutia / / FORUM

Gazeta wyjaśniła, że władze USA w związku z nasilającym się kryzysem energetycznym chciałyby także umożliwić amerykańskiemu koncernowi Chevron wznowienie wydobycia surowca w Wenezueli.

Dziennik twierdzi, że naciski na administrację prezydenta Bidena dotyczące zniesienia części sankcji na reżim w Caracas pochodzą z kręgów przedsiębiorców zainteresowanych zwiększeniem ilości ropy naftowej na światowych rynkach.

WSJ dowiedział się, że w rozmowach ze stroną amerykańską uczestniczą nie tylko władze w Caracas, ale również część opozycji wenezuelskiej.

Według gazety podczas negocjacji omawiana jest również możliwość odblokowania setek milionów dolarów zdeponowanych w amerykańskich bankach przez wenezuelskie władze. Środki te miałyby posłużyć do zwiększenia importu żywności i lekarstw do tego południowoamerykańskiego kraju.

W zamian za zniesienie sankcji reżim prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro miałby wznowić dialog z rodzimą opozycją polityczną służący organizacji wolnych i uczciwych wyborów prezydenckich w 2024 r. (PAP)

zat/ sp/

Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
prawda_
Jednak komunizm nie taki straszny Bbidenowi w obliczu cen ropy.
sterl
Dla nich może być każda władza byleby była ich i wykonywała polecenia ...jak nasza...
A kto odpowie za tysiące ofiar w Wenezueli z powodu zablokowania importu ( i eksportu ropy) leków?i żywności przez USA? za kradzież kasy na kontach? za zerwanie i zablokowanie umów handlowych? .Zaraz się okaże że bez embarga, to nawet komunizm
Dla nich może być każda władza byleby była ich i wykonywała polecenia ...jak nasza...
A kto odpowie za tysiące ofiar w Wenezueli z powodu zablokowania importu ( i eksportu ropy) leków?i żywności przez USA? za kradzież kasy na kontach? za zerwanie i zablokowanie umów handlowych? .Zaraz się okaże że bez embarga, to nawet komunizm może płynąć mlekiem i miodem o ile nie da się okradać i nie da się skorumpować.
polonu
, co oni chcą znosić . tam też sankcje jakieś są , na Niemcy też nałożyli sankcje aby nie kupowali gazu u ruskich , gdzie te sankcje jeszcze są .
abcx
Ale ładnie OPEC+ podpalił USA pod fotelikiem brakami ropy, uwalnianie rezerw strategicznych i nawet "niektóre" wobec Wenezueli zniosą.
zene
To nie wystarczy sankcje
Anglo-sasi okradli Venzuelczyków na mld. € za dostawy ciezkij ropy,
a angole zloto, bo okradaja wszystkich
sterl
Faktem jest że na ropie Wenezuela zarabiała kilka procent i to trafiało do wąskiej grupy trzymającej władzę, a nie 87% jak ma zagwarantowane Norwegia we wszystkich swoich umowach na ropę i gaz ..
mararok
"reżim prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro" Dlaczego nazywają ten reżim tak. To jest reżim Wenezuelczyków oni tak chcą po prostu żyć tak wybrała większość tam :), jedynie nie mam pojęcia czemu preferują taką biedę :) Dziwni ludzie
sterl
Biedę to im zrobiły embarga i zakaz handlu ze światem..
polonu
na ropę naftową ha ha ha , zaraz im Wenezuela rurociąg puści .
sterl
Czyżby to jednak USA opowiadało za kryzys i zastój w Wenezueli, a nie ich rządy?

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki