MdM na rynku wtórnym strzałem w dziesiątkę

We wrześniu do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło 3.744 wniosków o dofinansowanie zakupu mieszkania w ramach programu "Mieszkanie dla młodych" na kwotę blisko 94 mln zł, z czego 43 proc. z nich dotyczyło zakupu lokali używanych - poinformował we wtorek BGK.

(fot. moodboard / YAY Foto)

Według wcześniejszych danych w sierpniu do BGK wpłynęło 1.787 wniosków o dofinansowanie zakupu mieszkania na kwotę 41,95 mln zł.

Wrzesień był pierwszym miesiącem funkcjonowania rządowego programu "Mieszkanie dla młodych", w którym zaczęły obowiązywać nowe zasady dopuszczające między innymi zakup mieszkania lub domu na rynku wtórnym.

"Nowelizacja ustawy określającej zasady funkcjonowania programu "Mieszkanie dla młodych" wpłynęła na przeszło dwukrotny wzrost liczby wniosków w stosunku do poprzedniego miesiąca" - powiedział cytowany w komunikacie Bogusław Białowąs, wicedyrektor departamentu usług agencyjnych w BGK.

"Jeśli zainteresowanie się utrzyma, tegoroczny limit przeznaczony na dopłaty powinien zostać wykorzystany pod koniec IV kwartału" - dodał.

BGK podał, że po trzecim kwartale 2015 roku wysokość zgłoszonego zapotrzebowania na dofinansowanie wkładu własnego sięgnęła 403 mln zł i przekroczyła połowę przewidzianego w ustawie limitu na 2015 rok.

PKO BP informował wcześniej PAP, że we wrześniu, po zmianach w programie MdM, liczba złożonych do PKO BP wniosków na kredyt hipoteczny w ramach tego programu jest o ok. 250 proc. wyższa niż w sierpniu. (PAP)

seb/ ana/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 39 ~hhh

Nie wiem czy to uczciwe, a starsi co nigdy jeszcze nie mieli na własnośc nieruchomości? czy to tak trudno zrobić coś żeby było uczciwie dla wszystkich? Ci starsi klepiac biede nie dorobili się mieskzania i PO swoimi przpeisami odbiera im prawo równości konstytucyjnej

! Odpowiedz
23 8 ~jb

starsi mieli już swój czas...

! Odpowiedz
3 13 ~Eltor odpowiada ~jb

Ale mogli nie mieć możliwości. Np. ukończyli 35 rok życia zanim w Polsce pojawiły się dostępne kredyty hipoteczne.

! Odpowiedz
1 12 ~windykator odpowiada ~jb

~jb ŻEBY JESZCZE NA CIEBIE NIE PRZYSZEDŁ CZAS !

! Odpowiedz
0 2 ~niestety

no i tez Ci co nie maja dzieci co nieuprzywilejowani

! Odpowiedz
2 2 ~Popek odpowiada ~niestety

tak, i geje tez musza gzies mieszkac.

! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 ~Eltor

Trader, pls

! Odpowiedz
1 4 ~Misza

I kto sie z tego cieszy najbardziej?

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne