MdM na rynku wtórnym strzałem w dziesiątkę

We wrześniu do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło 3.744 wniosków o dofinansowanie zakupu mieszkania w ramach programu "Mieszkanie dla młodych" na kwotę blisko 94 mln zł, z czego 43 proc. z nich dotyczyło zakupu lokali używanych - poinformował we wtorek BGK.

(fot. moodboard / YAY Foto)

Według wcześniejszych danych w sierpniu do BGK wpłynęło 1.787 wniosków o dofinansowanie zakupu mieszkania na kwotę 41,95 mln zł.

Wrzesień był pierwszym miesiącem funkcjonowania rządowego programu "Mieszkanie dla młodych", w którym zaczęły obowiązywać nowe zasady dopuszczające między innymi zakup mieszkania lub domu na rynku wtórnym.

"Nowelizacja ustawy określającej zasady funkcjonowania programu "Mieszkanie dla młodych" wpłynęła na przeszło dwukrotny wzrost liczby wniosków w stosunku do poprzedniego miesiąca" - powiedział cytowany w komunikacie Bogusław Białowąs, wicedyrektor departamentu usług agencyjnych w BGK.

"Jeśli zainteresowanie się utrzyma, tegoroczny limit przeznaczony na dopłaty powinien zostać wykorzystany pod koniec IV kwartału" - dodał.

BGK podał, że po trzecim kwartale 2015 roku wysokość zgłoszonego zapotrzebowania na dofinansowanie wkładu własnego sięgnęła 403 mln zł i przekroczyła połowę przewidzianego w ustawie limitu na 2015 rok.

PKO BP informował wcześniej PAP, że we wrześniu, po zmianach w programie MdM, liczba złożonych do PKO BP wniosków na kredyt hipoteczny w ramach tego programu jest o ok. 250 proc. wyższa niż w sierpniu. (PAP)

seb/ ana/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 5 ~polak2

strzał dla banków zacieraja rece ?liczą zyski .bierta kredyty na sznurek

! Odpowiedz
4 7 ~asdfg

przecież to jasne, że na rynku wtórnym normalne transakcje przy takich limitach za m2 nie mają racji bytu,
wobec tego wałki idą

! Odpowiedz
3 23 ~Hipster

Jeden wielki przekręt. Wiecie kto to kupuje, ciągnąc kasę od państwa? Bogaci rodzice wyciągają kasiorkę z banku i kupują na kolejne dzieci, które formalnie nie mają na siebie mieszkania, ale bynajmniej pomoc nie trafia do potrzebujących tylko paradoksalnie do bogaczy!

! Odpowiedz
2 2 ~abc

Polska Klasa Średnia wg finansowych kryteriów Starej Europy (majątek, dochody) to grupa licząca nie więcej niż 100 000 osób, co stanowi 0,26% całej populacji. Włączając w tą grupę elitę - owe 50 000 osób w Polsce mogących sobie pozwolić na beztroski, luksusowy żywot - otrzymujemy ca 150 tys osób żyjących w Polsce w sposób właściwy klasie średniej i wyższej wg standardów europejskich. Na dodatek rozproszonych geograficznie. Razem - to 0,39% populacji Polski. Dalej - 700 000 wiąże koniec z końcem i kredytem demonstrując ze wszystkich sił swą odmienność i wyższość klasową w stosunku do pozostałych 98% nie mających zdolności kredytowej społeczeństwa. Dla znaczącej części Polskiej Klasy Średniej oraz Elity historia ich majętności i dochodów nie przekracza jednego pokolenia, a więc ich zachowania często przypominają tandetne imitacje kopiowane z "lepszego świata". Całość jest grubiańsko demonstracyjna będąc podszyta strachem o utratę świeżo pozyskanego statusu.

Odpowiadając więc na postawione w tytule pytanie: Gdzie jest polska klasa średnia - odpowiadam: na Powązkach...

więcej na "temida contra SM"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 17 ~JP

Dla banksterow i dewelocwaniakow na pewno w dziesiatke. tylko ze za to zaplaci pani kasjerka z biedronki w podatkach... okradacie nas !

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~Misza

I kto sie z tego cieszy najbardziej?

! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 ~Eltor

Trader, pls

! Odpowiedz
5 39 ~hhh

Nie wiem czy to uczciwe, a starsi co nigdy jeszcze nie mieli na własnośc nieruchomości? czy to tak trudno zrobić coś żeby było uczciwie dla wszystkich? Ci starsi klepiac biede nie dorobili się mieskzania i PO swoimi przpeisami odbiera im prawo równości konstytucyjnej

! Odpowiedz
23 8 ~jb

starsi mieli już swój czas...

! Odpowiedz
3 13 ~Eltor odpowiada ~jb

Ale mogli nie mieć możliwości. Np. ukończyli 35 rok życia zanim w Polsce pojawiły się dostępne kredyty hipoteczne.

! Odpowiedz
1 12 ~windykator odpowiada ~jb

~jb ŻEBY JESZCZE NA CIEBIE NIE PRZYSZEDŁ CZAS !

! Odpowiedz
0 2 ~niestety

no i tez Ci co nie maja dzieci co nieuprzywilejowani

! Odpowiedz
2 2 ~Popek odpowiada ~niestety

tak, i geje tez musza gzies mieszkac.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne