REKLAMA

McDonald’s ucieka z Unii Europejskiej

2016-12-09 07:47
publikacja
2016-12-09 07:47
McDonald’s ucieka z Unii Europejskiej
McDonald’s ucieka z Unii Europejskiej
fot. Serge Attal / VISUM / / FORUM

McDonald’s po zeszłorocznych śledztwach w sprawie zbyt niskich podatków postanawia przenieść swoją europejską centralę w mniej unijne miejsce. Wygląda na to, że sieć restauracji fast food chce podłączyć się pod Brexit i budować biznes właśnie w Wielkiej Brytanii.

fot. YVES HERMAN / / FORUM

Amerykańskiemu przedsiębiorstwu najwyraźniej nie spodobało się zeszłoroczne dochodzenie i kara, jaką w jego konsekwencji musiało zapłacić w kwietniu bieżącego roku. Francja nałożyła na luksemburską spółkę McD Europe Franchising 100 mln euro kary za odprowadzanie wpływów przez Luksemburg i Szwajcarię, co ostatecznie pozwoliło jej na zaoszczędzenie 200 mln euro podatku – o tę kwotę Francja również się upomniała. McDonald’s sparzył się i teraz centrum podatkowe zlokalizuje gdzie indziej – donosi Bloomberg.

Firma stworzy nowy międzynarodowy holding w Wielkiej Brytanii, która w czerwcu zdecydowała opuścić Unię Europejską. Spółka będzie odpowiedzialna za obsługę przychodów z wydawania licencji franczyzowych poza Stanami Zjednoczonymi.

W oficjalnym oświadczeniu poinformowano, że decyzja zapadła jeszcze przed referendum dotyczącym wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Zadowolona z tego faktu jest premier kraju, Theresa May. – Cieszymy się z inwestycji firm spoza kraju, szczególnie że zabezpiecza to wzrost i zapewnia nowe miejsca pracy – powiedziała rzecznik May. Obecnie podatek dochodowy dla firm wynosi na Wyspach 20 proc., a w kwietniu ta stawka ma spaść do 19 proc. W ubiegłym miesiącu zapewniono także, że w 2020 r. dojdzie do kolejnej obniżki, a podatek ostatecznie wyniesie 17 proc.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (74)

dodaj komentarz
~Polak
MCDONALD'S to szmira i sama chemia...... Podana w pięknym opakowaniu, a pozatym droga..... Dzięki CETA będzie więcej takiego,, ŚCIERWA,,
~Pol
Już dawno to,, ścierwo,, powinno zniknąć z naszego rynku!!!!! Dzięki CETA będzie więcej takich fastfood.... Ludzie są coraz mądrzejsi i się interesują co jedzą, a uw MC DONALDS nie ma nic zdrowego do zaoferowania tylko chemiczne śmieci......
~ramzes44
I bardzo dobrze ,wynocha z zarciem naszpikowanym antybiotykami i toxynami ,otworzymy wlasny McPoland ze zdrowa zywnoscia
~Polexit
Czy Wielka Brytania tak jak rządy PIS i PO, zwalnia z podatków zagranicznych inwestorów a doi własnych?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Mercator
Wystarczy żeby CIT był płacony proporcjonalnie tam gdzie PIT, czyli tam gdzie pracują ludzie wypracowujący zysk firmy aby skończyły się szwindle z przenoszeniem centrali. Jeżeli sieć McDonalds zatrudnia w UE 50 000 pracowników z rocznym funduszem płac rzędu 800 mln€ to przeniesienie centrali dla której fundusz płac Wystarczy żeby CIT był płacony proporcjonalnie tam gdzie PIT, czyli tam gdzie pracują ludzie wypracowujący zysk firmy aby skończyły się szwindle z przenoszeniem centrali. Jeżeli sieć McDonalds zatrudnia w UE 50 000 pracowników z rocznym funduszem płac rzędu 800 mln€ to przeniesienie centrali dla której fundusz płac wynosi 80 mln€ niewiele by dało.
~POLAK
a po co im tyle Magdonaldów w Angli a biedronki tez przeniosą
~niepelnosprawny_org
po pierwsze nie ucieka, ale przenosi siedzibę do UK...
widzicie? ci co wieszczyli koniec UK po wyjsciu zaczynają blednąć? Google i Facebook lookują i zatrudniaja w UK, UK znacznie zyska, a nie straci dzieki Brexitowi, bo i atmosfera sie zmienia, bo i imigranci maja inne gusta, moze wola kebaby zamiast mcdonalda?
~erererer
był Brexit

teraz McExit :D
~Zdenek
MacDonalds nie dla Patoli z pińćset minus. Tyle w temacie.

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki