REKLAMA

McCain w Monachium: musimy dozbrajać Ukrainę

2015-02-08 14:56
publikacja
2015-02-08 14:56
fot. iStock / Thinkstock

Wpływowy republikański senator John McCain poparł pomysł dozbrajania Ukrainy. Na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium McCain ostrzegał, że Rosja chce zdominować Ukrainę i innych sąsiadów.

Jak mówił amerykański senator, prezydent Władimir Putin wcale nie chce rozwiązania dyplomatycznego. "Co prawda czasami idzie na taktyczne kompromisy, ale to tylko wstęp do dalszej agresji" - powiedział John McCain. Dodał, że w dozbrajaniu ukraińskiej armii nie chodzi o pytanie, czy Ukraina może mierzyć się z Rosją militarnie.

Chodzi o to, jak długo Putin będzie w stanie prowadzić wojnę, która - jak wmawia swoim obywatelom - wcale się nie toczy, jeśli pomoże się Ukraińcom zwiększyć koszty dla rosyjskiej armii. "Dlatego musimy dostarczyć Ukrainie defensywną broń" - mówił McCain.

Wcześniej przeciwko dostawom broni wypowiedział się w Monachium szef dyplomacji Niemiec, który nazwał ten pomysł "wysoce ryzykownym".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Wojciech Szymański/Wojciech Cegielski/Monachium/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~MacGawer
Wyposażmy Polaków na Ukrainie w naszą wełnę mineralną, a wpływy ze sprzedaży gazu spadną. To zmniejszy przychody FR więc efekt będzie dokładnie taki jak ze "zwiększenia kosztów dla rosyjskiej armii", bez ofiar. Za 10 tys zł da się ocieplic 1 dom/mieszkanie na tyle by zaoszczędzić 1000 m3 gazu rocznie. Wyposażmy Polaków na Ukrainie w naszą wełnę mineralną, a wpływy ze sprzedaży gazu spadną. To zmniejszy przychody FR więc efekt będzie dokładnie taki jak ze "zwiększenia kosztów dla rosyjskiej armii", bez ofiar. Za 10 tys zł da się ocieplic 1 dom/mieszkanie na tyle by zaoszczędzić 1000 m3 gazu rocznie. Gdyby 10 mln Polaków przekazało po zlotówce na fundację nazwaną np. "Ciepło o Polakach we Lwowie" to mamy tysiąc ocieplonych domów, czyli zaoszczędzone milion m3 gazu. Przy dochodach dajmy na to 100$ na 1000m3 z budżetu Rosji "wyparuje" 100 mln dolarów. Mozna policzyć ile broni przez to nie kupią, a to kosztowałoby nas tylko 1 zł, dając 10 zł moglibyśmy zmniejszyć wydatki FR na broń nawet o 1 mld $ rocznie!!!
~rewaGcaM
Nie ma czegoś takiego jak nasza wełna mineralna ;) Nie ma nawet jednej Polskiej fabryki, która produkowała by ten towar. Możemy wysłać im fizelinę do kurtek lub styropian- to mamy.
~MacGawer odpowiada ~rewaGcaM
Bytom, Cigacice, Małkinia... Jak ocieplałem dom kupowałem tylko i wyłącznie wełnę wyprodukowaną w Polsce.
~realista
Oczywiście że powinna być pomoc militarna dla Ukrainy skoro Rosja uzbraja separatystów.
Jak ktoś powie -jak Putin że Rosja nie bierze udziału w tej wojnie to skąd wzięło się całe uzbrojenie separatystów i którędy zostało tam dostarczone jak nie przez terytorium Rosji ?

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki