Premier: 500+ dla każdego dziecka to inwestycja w rodziny polskie

Program 500+ dla każdego dziecka to inwestycja w rodziny polskie - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas XIV Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Spale. Dodał, za dwa tygodnie do 3 milionów rodzin zawita 500+ dla każdego dziecka.

(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

"Zwycięstwo będzie oznaczało dalszą naprawę Rzeczpospolitej, dalsze przywracanie sprawczości i sprawności państwa" - powiedział z Spale Morawiecki. Dodał, że "przywróciliśmy sprawczość instytucjonalną, goniąc mafie vatowskie, przestępców podatkowych i tworząc przestrzeń dla rozwoju gospodarczego".

Zaznaczył, że "sprawność przywracana jest też w polityce zagranicznej i w polityce społecznej, która się rozwija cały czas".

"Za dwa tygodnie, dla wszystkich pierwszych dzieci - których jest w Polsce 4 miliomy 350 tysięcy, a tych, które nie otrzymywały do tej pory wsparcia ze strony państwa jest ok. 3 milionów - do 3 milionów rodzin zawita nasz główny sztandarowy program 500+ dla każdego dziecka" - powiedział. Dodał, że to "inwestycja w rodziny polskie, inwestycja w Polskę.

Premier mówił, że "ma ambicje wedrzeć się na szczyt państw najbardziej zaawansowanych, które są silne: silną armią, silną demografią i silną gospodarką". "To są trzy główne wyznaczniki siły państw" - dodał.

Na spotkaniu Morawiecki odniósł się również do historii. Jak powiedział, "przywracamy elementarną sprawiedliwość historyczną, przywracamy imiona tych, którzy polegli w katowniach ubeckich, którzy byli mordowani przez Niemców". "Przywracamy naszych bohaterów z przeszłości na piedestał"- dodał. "To oni mają świecić swoim przykładem a nie zdrajcy naszej ojczyny, jak to często bywało przed rokiem 2015" - stwierdził. (PAP)

Autor: Longina Grzegórska-Szpyt, Aleksander Główczewski

lgs/ ago/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 fbi_survelliance_van

Kwestia ciągłego trwania programu 500+ i polityki socjalnej jest najważniejsza. Bez ciągłości nie będzie efektów tych wydatków

! Odpowiedz
22 12 search

Jeszcze zadna rodzina nie wzbogacila sie bedac na socjlau i zaden kraj nie zapewnil dobrobytu, edukacji sluzby zdrowia na wysokim poziomie ludziom w kraju socjalistycznym. To dziala tylko na poczatku gdy kosztem ludzi pracujacych i oszczednosci jakos sie kreci. Kilka lat i bedzie argentyna

! Odpowiedz
16 13 carlito1

Ja chętnie wezmę 500 nie dlatego że muszę ale dlatego ,żeby zrekompensować sobie inflację jaką rozpętał PiS ...

! Odpowiedz
28 20 forfun

proszę tu państwa 500+ a tu rachunek -1500 - do podpisania :) dziękuję do widzenia

! Odpowiedz
34 15 michal_karczewski

500+ na pierwsze dziecko to inwestycja w lepsze życie Polaków i w zwiększenie dzietności w kraju. Popieram w całości takie wydatki.

! Odpowiedz
50 35 grubb

Prymitywne kupowanie głosów nazywać inwestycją - to trzeba mieć fantazję...

! Odpowiedz
28 31 kyjo

Za dobrych czasów te pieniądze trafiały do bogatych polityków i bogatych przestępców wyłudzających miedzy innymi VAT, a zwykły człowiek klepał biede. Szkoda , że te czasy juz nie wrócą.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil