REKLAMA

Masz konto w SKOK-u? Poinformuj ZUS o numerze rachunku

2020-01-03 11:30
publikacja
2020-01-03 11:30
fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

W lecie 2019 r. zmianie uległy numery rachunków płatniczych w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wkrótce skończy się okres przejściowy i należy zaktualizować informacje o kontach, by otrzymywać na nie świadczenia.

Najpóźniej do 27 stycznia 2020 r. należy przekazać do ZUS-u wniosek o zmianę rachunku płatniczego, przypomina zakład w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej. Sprawa dotyczy osób, które otrzymują emeryturę lub rentę i posiadają rachunek w Kasie Stefczyka lub innym SKOK-u, w którym w 2019 r. nastąpiła zmiana numeracji rachunków.

"Wniosek o zmianę rachunku płatniczego można złożyć w każdej placówce ZUS, przesłać pocztą lub przekazać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS. Wniosek musi zawierać podpis osoby uprawnionej do jego zgłoszenia, tj. osoby zainteresowanej lub jej pełnomocnika" - informuje ZUS. 6 lutego 2020 r. kończy się okres przejściowy i stare numery rachunków nie będą obsługiwane. Wówczas świadczenia nie będą mogły być realizowane i będą zwracane do ZUS-u.

Zmiana numeracji rachunków w SKOK-ach została wymuszona przez nowelizację ustawy o usługach płatniczych. W sierpniu 2019 r. zmienił się jeden z członów numerów rachunków - indywidualny numer rozliczeniowy nadawany przez Narodowy Bank Polski. W efekcie zmianie uległy także dwie pierwsze cyfry w numerach kont - suma kontrolna wyliczana na podstawie pozostałych znaków.

Do 7 lutego wpłaty dokonywane na stare numery są przekierowywane na nowe numery rachunków. Po okresie przejściowym poprzednia numeracja przestanie być obsługiwana.

MK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
pn1300
mam cyfrowy polsat, czy muszę też informować ZUS o numerze dekodera?
infinum
jeżeli chcesz obejrzeć swój darmowy przydział państwowej propagandy, to tak ;)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki