REKLAMA

Masowe zwolnienia w branży farmaceutycznej. Teva redukuje 14 000 etatów

2017-12-15 08:45
publikacja
2017-12-15 08:45

Teva, firma z branży farmaceutycznej, która w Polsce ostatnio reklamuje tańsze zamienniki popularnych leków m.in. przeciwbólowych, na trawienie czy na przeziębienie, będzie przeprowadzała masowe zwolnienia. Pracę straci 14 000 osób. 

fot. Ronen Zvulun / / Reuters

Teva Pharmaceutical zapowiedziała zwolnienia w wysokości 25 proc. całkowitej siły roboczej swojej firmy. Kare Schultz, dyrektor generalny przedsiębiorstwa, powiedział w oświadczeniu, że ważne jest dla niego, aby przekazać pracownikom informację o tym, że jest bardzo smutny z powodu zwolnień. - Przeprowadziliśmy kompleksową ocenę, a to, co teraz robimy, jest tym, co należy zrobić, aby pozostać konkurencyjną i silną firmą - powiedział prezes Teva Kare Schultz, czytamy w "Globes".

Izraelska firma zamierza zredukować większość etatów jeszcze w 2018 roku. Na razie wiadomo, że najmocniej zwolnienia odczują pracownicy zatrudnieni w Izraelu, firma planuje tam zmniejszyć o połowę zatrudnienie wynoszące na tę chwilę 6 400 etatów. 

Teva zawiesi również wypłacanie dywidendy, co ma pomóc w redukcji kosztów, uspokojeniu kredytodawców i zaoszczędzeniu ok. 3 mld dol. do 2019 roku. Jak czytamy w zagranicznych mediach, Teva mierzy się z konsekwencjami przejęcia dokonanego w ubiegłym roku firmy Actavis wartego 40 mld dolarów. W ubiegłym miesiącu firma była zmuszona obniżyć prognozę zysku na 2017 po raz trzeci i zmniejszyć dywidendę. Cena akcji Tevy spadła do najniższego poziomu od 17 lat.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Tanie konto firmowe w rachunkiem walutowym i premią pieniężną

Tanie konto firmowe w rachunkiem walutowym i premią pieniężną

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajwaj
Fa. znana z prod. generyków, traci gl. do Indii, Chin
Zarzucaja ze wschodu swiat lekami juz bez licencji, z licencja-ale nieco odmienione lub po prostu troszeczke skopiowane.. Niedoceniane Azjatów ? Chemii + farmacji potrafia w szkolach nauczyc :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki