REKLAMA

Marvipol liczy na istotny wzrost sprzedaży mieszkań w IV kw.

2021-10-25 12:30
publikacja
2021-10-25 12:30
Marvipol liczy na istotny wzrost sprzedaży mieszkań w IV kw.
Marvipol liczy na istotny wzrost sprzedaży mieszkań w IV kw.
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Marvipol Development chce wprowadzić do oferty w 2021 roku jeszcze 2-3 projekty. Spółka liczy na istotny wzrost sprzedaży mieszkań w IV kwartale względem III kwartału - poinformował PAP Biznes wiceprezes Grzegorz Kawecki.

Marvipol Development sprzedał w trzecim kwartale 2021 roku 89 mieszkań wobec 160 przed rokiem, co oznacza spadek rdr o 44 proc. Jak wskazuje zarząd, niższe wolumeny sprzedażowe są efektem ograniczonej oferty.

"W ośmiu projektach grupy, które są na różnych etapach realizacji, budowane jest 1.450 lokali. 77 proc. lokali w tych projektach zostało sprzedanych w poprzednich okresach, w tym blisko 700 lokali obecnie będących w budowie - do grupy Heimstaden. Ten 77-proc. udział sprzedanych lokali w budowanych inwestycjach przełożył się i będzie się jeszcze przez jakiś czas przekładał na mniejszą niż w poprzednich okresach ofertę i - co za tym idzie - sprzedaż" - poinformował PAP Biznes wiceprezes Marvipol Development.

"Nie obserwujemy osłabienia popytu na mieszkania i jesteśmy zadowoleni z tempa sprzedaży lokali w naszych inwestycjach. Niższe ilościowo wyniki sprzedaży są pochodną ograniczonej oferty, wartościowo obserwujemy wzrosty w każdym oferowanym segmencie" - dodał.

Kawecki wskazał, że w perspektywie najbliższych 12 miesięcy spółka może rozpocząć realizację i komercjalizację projektów obejmujących 1,4 tys. lokali, co - jego zdaniem - da podstawę dla dynamicznego wzrostu sprzedaży.

"Do końca roku chcemy wprowadzić 2-3 nowe inwestycje do sprzedaży, co - mam nadzieję - przełoży się na istotny wzrost sprzedaży kwartał do kwartału, w porównaniu z III kw. 2021 r." - powiedział wiceprezes Kawecki.

Jak dodał, do oferty w tym roku może trafić jeszcze ponad 500 mieszkań.

"To, czy tak się zdarzy, będzie zależeć m.in. od tempa procedowania administracyjnego projektów" - wskazał wiceprezes.

W ocenie Kaweckiego na razie nie ma podstaw, by obawiać się istotnego zmniejszenia aktywności klientów na rynku mieszkaniowym.

"Na obecnym etapie trudno ocenić, czy nastawienie RPP zmieniło się fundamentalnie i należy oczekiwać dalszego podnoszenia stóp w krótkiej perspektywie czasu. Fundamentalne zapotrzebowanie na mieszkania jest stabilnie duże, a zrealizowana podwyżka stóp procentowych nie wpływa istotnie na dostępność kredytów dla klientów. W końcu inflacja niezmiennie zachęca do lokowania kapitału w mieszkania w celu chociażby ochrony jego wartości. Biorąc powyższe pod uwagę nie ma podstaw, by obawiać się istotnego zmniejszenia aktywności klientów na rynku" - ocenił wiceprezes Grzegorz Kawecki.

Marvipol Development prowadzi działalność deweloperską w segmencie mieszkaniowym, realizując projekty budownictwa wielorodzinnego. Grupa działa też w obszarze magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty.

Sara Borys (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki