Marnotrawstwo mózgów. Wyjeżdżają z Polski i pracują poniżej kwalifikacji [Raport]

redaktor naczelna Bankier.pl

Co piąta osoba z wyższym wykształceniem, która planuje emigrację lub jej nie wyklucza, spodziewa się, że za granicą przyjdzie jej pracować poniżej własnych kwalifikacji – wynika z najnowszego badania opinii nt. emigracji przeprowadzonego przez Bankier.pl. Prawie połowa ankietowanych twierdzi, że Polacy za granicą zbyt łatwo rezygnują ze swoich zawodowych ambicji.

Doroczne badanie opinii nt. emigracji to uzupełnienie dla realizowanego na łamach Bankier.pl projektu #TamMieszkam - serii rozmów analizujących warunki życia w innych krajach. W tegorocznej edycji ankiety pojawiły się dwie nowości. Po pierwsze, chcieliśmy sprawdzić, na ile głośne wydarzenia minionego roku – zamachy terrorystyczne oraz napływ uchodźców do Europy – wpływają na decyzje emigracyjne Polaków. Po drugie, w odniesieniu do deklaracji polityków o zatrzymaniu w kraju polskich specjalistów, szczególną uwagę poświęciliśmy emigracji osób z wykształceniem wyższym.

W prowadzonym na łamach Bankier.pl - od 25.04.2016 do 22.05.2016 r. - badaniu wzięło udział łącznie 1406 osób. 77% (1088) respondentów deklaruje wykształcenie wyższe. 78% ankietowanych „wykształconych” stanowią mężczyźni, 40% osób jest w wieku 31-40 lat, 30% w wieku 26-30 lat, 14% osiągnęło pełnoletniość, ale nie ma jeszcze 25 lat, 11% jest w wieku 41-50 lat, zaledwie 5% ukończyło 50. rok życia. 7 na 10 osób jest pracownikiem najemnym, 18% prowadzi własną działalność gospodarczą, 7% stanowią studenci, a 4% osoby bezrobotne. 69% osób mieszka w Polsce, 31% za granicą – przede wszystkim w Wielkiej Brytanii (26%), Niemczech (16%), Szwajcarii, Irlandii (po 6%), Stanach Zjednoczonych i Francji (po 5%), 17% zaznaczyło na  zdefiniowanej liście odpowiedź „inne”.

Dalsza szczegółowa analiza dotyczy odpowiedzi udzielanych przez respondentów deklarujących wykształcenie wyższe.

Marnotrawstwo mózgów grożące polskim specjalistom to jeden z wniosków ze zorganizowanego przez Bankier.pl badaniu opinii nt. emigracji
Marnotrawstwo mózgów grożące polskim specjalistom to jeden z wniosków ze zorganizowanego przez Bankier.pl badaniu opinii nt. emigracji (YAY Foto)

Wielu chętnych na emigrację „na próbę”

43% osób z wyższym wykształceniem biorących udział w badaniu, a mieszkających obecnie w Polsce deklaruje, że zamierza wyjechać z Polski na stałe w ciągu najbliższych pięciu lat. 32% mówi „nie wiem”, a co czwarta osoba zaprzecza, jakoby miała takie plany. Znacznie wyższy (69%) jest odsetek osób odpowiadających twierdząco na pytanie, czy chciałyby w ciągu najbliższych pięciu lat wyjechać na co najmniej kilka miesięcy, z opcją pozostania na stałe. Tylko 19% twierdzi, że nie chciałoby spróbować takiej emigracji „na próbę”, niepewnych jest 12%.

N=747
N=747 (Bankier.pl)

Najpopularniejszymi potencjalnymi kierunkami emigracji wśród osób z wyższym wykształceniem są: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone (po 11%), Australia (10%) i Kanada (8%).

(bankier.pl)

Czołowym powodem, dla którego polscy specjaliści mieszkający dziś w Polsce zdecydowaliby się na wyjazd z kraju, jest chęć podniesienia jakości życia, deklarowana przez 20% osób rozważających emigrację. Wśród trzech najczęściej wskazywanych przyczyn ewentualnego wyjazdu pojawia się także chęć zalezienia pracy lepiej płatnej niż w Polsce (18%) oraz rozwinięcie kariery, nabycie ciekawego doświadczenia, praca z najlepszymi (15%). Co dziesiąta osoba wskazuje, że zdecydowałaby się na taki krok po to, by zapewnić swoim dzieciom lepszy start w przyszłość.

Skłonni do emigracji nie są wolni od obaw. Przy pytaniu o potencjalne konsekwencje emigracji wywołujące największy strach u osób mieszkających w Polsce najczęściej wskazywano silną tęsknotę za Polską, rodziną, bliskimi oraz poczucie, że w nowym kraju nie jest się u siebie.

Zapytaliśmy ankietowanych również o to, jak oceniają swoje szanse na nowym rynku pracy. 36% osób z wyższym wykształceniem mieszkających w Polsce a nie wykluczających emigracji spodziewa się, że po przeprowadzce do innego kraju pracę znalazłoby w ciągu pierwszego miesiąca pobytu. 23% ocenia, że zajęłoby im to kwartał, natomiast co piąta osoba wyjechałaby do umówionej wcześniej pracy. 58% ankietowanych wierzy, że za granicą wykonywałoby pracę adekwatną do swoich kwalifikacji i wykształcenia, 20% spodziewa się, że będzie wykonywało pracę poniżej swoich kwalifikacji, stając się tym samym ofiarami zjawiska "marnotrawstwa mózgów".

Czytaj dalej: Terroryzm i uchodźcy a emigracja - na razie bez związku

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 11 ~Wendy

Szwajcaria oszczeda duzo forsy zatrudniajac wyksztalconych przez Polske Polakow. Nie trzeba samemu inwestowac w lata nauki takiego obywatela, zrobila to juz w tym wypadku Polska. Za darmo !!!!!!
Kiedy nasz kochany rzad pojmie ze jesli dalej tak pojdzie to w Polsce zostana chorzy, starzy, dzieci i wielu bezrobotnych niedouczonych . Kto bedzie pracowal na tych ludzi i kto bedzie placil skladki ZUS. Nie wspomne juz o rozwoju kulturalnym naszego kraju. Chce by nasz kraj sie rozwijal, chce by przecietny Polak byl dumny ze swojego kraju i pracowal z zaangazowaniem dla swojej Rodziny w Polsce. Spotykam w Szwajcarii wielu Polakow; szczesliwi Ci ktorzy maja najblizsza Rodzine przy sobie. Wielu tego nie ma i cierpi, teskni za najblizszymi. Czy tak powinno byc... Czyz to nie Rodzina w Polsce jest najwazniejsza. Jesli tak to czemu tylu mlodych ludzi wyjezdza " za chlebem " bo we wlasnym kraju nedza i brak perspektyw. To jest STRASZNE...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~jan

Tylko należy zastanowić się nad tym czy zatrudniani Polacy są rzeczywiście tak wykształceni, czy są zatrudniani z uwagi na ukończoną jakąś uczelnie o wątpliwej jakości a ich przydatność do pracy wynika z wrodzonej inteligencji i pracowitości. Czy Polacy są zatrudniani na kierowniczych stanowiskach, czy tam gdzie potrzeba myślącego robola. Na kierowniczych stanowiskach potrzeba ludzi kreatywnych, twórczych a tego na pewno żadna Polska uczelnia nie jest w stanie zrealizować. Dlaczego? gdyż kadra naszych uczelni to ludzie z dawnych układów, którzy lubią stabilność w pracy, tak jak było zawsze za komuny, a innowacyjność jest trudna i nikomu nieznana. Na dodatek nikt nikogo z innowacyjności nie rozlicza bo sam nie wie o co chodzi. Jesteśmy społeczeństwem ludzi niesamowicie inteligentnych, znacznie odbiegających od rówieśników w UE , tracimy w zestawieniu z nimi , że nasze szkolnictwo wyższe nie potrafi uwolnić się z układów dawnej minionej epoki. Pozdrawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~Nina

Ano właśnie, a kolejny rząd zamiast zrobić coś, by zatrzymać w Polsce, wykształconych ludzi, skupia się na tym tylko by przyciągnąć do nas obcokrajowców (http://papug.pl/latwiej-o-prace-dla-cudzoziemcow/). Przecież to jest bez sensu.

! Odpowiedz
1 11 ~wyksztsrednie

3 lata 150 000zl a w PL piwo pod sklepem.

! Odpowiedz
0 1 ~belzebup

Szkoda, że zdolności językowych Bóg ci tak poskąpił. OtóRZ...

! Odpowiedz
6 14 ~NoComments

Wykształcenie wyższe informatyczne. Podobno branża w której zarabia się ogromne pieniądze - czyli IT. W Polsce zarobki: 3500 PLN netto praca w zawodzie (frontend/backedn + tester + analityk). Na zachodzie praca jako pracownik fizyczny zarobki: (po przeliczeniu na PLN) 13 000 PLN netto za 3 tygodnie pracy + praca bez stresu i ciągłej presji czasu + praca na jednym stanowisku (a nie na trzech).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~gogo

IT Wrocław - 12800zł brutto

! Odpowiedz
1 10 ~Tomi123123 odpowiada ~gogo

Pracowałem we Wrocławiu jako programista w 3 firmach. Wynagrodzenie było ok, ale albo musiałem prowadzić działalność gospodarczą, albo wypisywać lewe delegacje, albo jakieś licencje na prawa autorskie. Wypłatę często miałem z opóźnieniem, niekiedy nawet 3 mce później a VAT musiałem zapłacić. W Wielkiej Brytanii normalna umowa o pracę, wynagrodzenie przez 8 lat zawsze było na 28-go, a w grudniu nawet wcześniej. Do tego owoce, siłownia, ciastka, ub. zdrowotne, dodatkowe składki na emeryturę. W Polsce nie mieszkam od 8 lat może się już poprawiło, ale kiedyś było kiepsko. W moim przypadku nie ma 'marnotrastwa' robię mniej więcej to samo, ale po prostu jestem traktowany bardziej fair.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~lol odpowiada ~gogo

12 800 brutto ? LOL to tylko 8985,06 netto.. czym ty się kolego chwalisz ? Nawet 'mitycznej 10k' nie zarabiasz - a podobno wszyscy programiści zarabiają conajmniej 10 000 netto w Polszy. Robol na zachodzie zarabia węcej od Ciebie.

! Odpowiedz
3 12 ~Kryniu

Ci którzy zostają w nagrodę płacą 500+ aby było więcej Polaków, którzy tu nie znajdą miejsca więc wyjadą by budować, pracą i podatkami, zamożność Niemiec, GB, NL itp. potrzebujących. Mądra polityka!

! Odpowiedz
2 23 ~Polak-emigrant

Wyzsze wyksztalcenie. Biegly j.angielski. Moj pracodawca w Anglii mowi, ze mam ponadprzecietne zdolnosci analityczne i ogolnie bije Anglikow na glowe. A ja sobie tak mysle:
Dlaczego nie moge moich talentow i umiejetnosci wykorzystywac dla dobra i rozwoju mojej ojczyzny Polski ??? Otorz bariera jest to ze nie lize du..y i nie naleze do PSL-u dlatego na placowki zagraniczne RP w celu promocji polskiej gospodarki sa wysylani chlopki bez podstawowej znajomosci j.angielskiego.
Dopoki zasada: "Mierny ale wierny" rzadzi w Polsce dopoki nie ma tam dla mnie przyszlosci - smutne ale prawdziwe zwlaszcza w takich partiach jak PSL czy PiS

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~roobo

Tylko w PL tak mizerne12 zł/h i to dopiero od Stycznia.
Na budowach u nas jeszcze gorzej,
o kierownika ciężko a fachowców typu
murarz,spawacz itd nie ma wcale,
wyjechali wszyscy,za zarobkiem
zamiast 3 tys zł 1700 euro
to aż 3 razy więcej

! Odpowiedz
2 7 ~roobo1

zamiast 3 tys zł 1700 euro - w Niemczech 1800-2500 EURO zależy od regionu i firmy

! Odpowiedz
2 16 ~Seb

mam 33 lata i od 11 lat mieszkam pozagranicami naszj pieknej Polski, ostatnio policzylem ze mialem 14 roznych adresow w IE i UK, czasami czuje sie jak cygan nie posiadajacy niczego poza gitara ale dobrze mi tak, pracuje w wielkiej korporacji, ludzie darza mnie szacunkiem ktory kiedys mnie oniesmielal, mimo to ostatnio zaczalem myslec o powrocie, rodzice sie starzeja itp.. wierze ze nie mialbym problemu z praca w PL ale obawiam sie ze po takim okresie czasu poza Polska mialbym problemy ze znalezieniem wspolnego jezyka z ludzmi ktorzy nigdy nie wyjezdzali i mysle ze takich jak ja jest wielu, stracone pokolenie ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~pepe

w PL zobaczą twoje CV to będą się bali ciebie zatrudnić że ich wygryziesz, tu szef chce miec albo głupszego od siebie dookoła albo takiego na którego ma haka

! Odpowiedz
4 11 ~polak2

I jeszcze marnowanie kasy podatników na wykształcenie tych wyjeżdżających ..........?

! Odpowiedz
6 10 ~kkk

A poco komu mózg, skoro na nim nie można zarabiać? Lepiej zakasać rękawy, ubrać fartuch i zasuwać na zmywaku za 3500 Funta + prowizja. Ja myję gary w HSBC, a dostałem się do pracy przez okno - i to do słownie, haha to znaczy pracowałem w firmie, która miała wstawić okno w placówce Banku i tak od słowa do słowa. Moje dzieci nie znają Polski, tak jak ja. Dla nich to nie ich kraj i często nie przyznają się, że są Polakami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 1 ~muzg

Jak będzie źle wrócisz do ojczyzny,
wszyscy kiedyś wracają, tylko szkoda bo takich śmieci nie potrzebujemy co nie przyznają się do własnego pochodzenia.

! Odpowiedz
5 8 ~bubu

Wychowamy dzieci, młodzierz za 500+ i zbudujemy budżet budżet. Ci młodzi zrobią 200% normy i oddłużą nasz kraj. Aha, jeszcz dzieciaki wykształcimy...

! Odpowiedz
0 4 ~nikt

które wyjadą

! Odpowiedz
6 18 ~bubu

Wyhodujemy dzieci, młodzierz za 500+ i zdemolujemy budżet. Ci młodzi zrobią psikusa i wyjadą z zadłużonego kraju. Aha, jeszcz dzieciaki wykształcimy...

! Odpowiedz
2 10 ~SONDA

Proponuję zmiany w KONSTYTUCJI polegające na:

Obowiązek zmiany ustrojowej RP w cyklach 25-io letnich. Naprzemiennie KAPITALIZM i SOCJALIZM.

Chodzi o to, aby nasi AKTYWIŚCI mogli przejmować WASZE MAJĄTKI i odpoczywać. Po tym okresie będzie następował powrót do pracy celem odtworzenia, wytworzenia możliwości odpoczynkowych i tak w KÓŁKO.

zielona łapka - za
czerwona łapka – przeciw

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~SONDA

widzę, że się podoba, bo brak przeciw komentarza

pozdrawiam

! Odpowiedz
10 16 ~częstochowa

Kiedy kasa z 50zł za udział w marszu KOD

! Odpowiedz
3 7 ~częstochowa

Kiedy kasa z 500+

! Odpowiedz
4 5 ~bonzo

Kartofel z Sopotu się zabawia Polską a pod Trybunał Stanu pójdą za 4 miesiące Kopacz z Komorowskim, to niesprawiedliwe

! Odpowiedz
4 5 ~bonzo

Kartofel z Żoliborza się zabawia Polską a pod Trybunał Stanu pójdą za 4 lata Szydło z Dudą, to niesprawiedliwe

! Odpowiedz
8 7 ~I_plenum_PZPR

Komunizm :( Krok po kroku: zaczęło się od spacyfikowania OFE przez PO, zamach na własność rolników(próba wyprzedazy polskich ziem i lasów przez PO, teraz to. w NOWOCZESNEJ wraca :(

! Odpowiedz
2 11 ~I_plenum_PZPR

Komunizm :( Krok po kroku: zaczęło się od spacyfikowania TK, zamach na własność rolników, teraz to. Komunizm wraca :(

! Odpowiedz
5 5 ~czuj_czuj_czuwaj

Jeden wódz(Schetyna),
Jedna telewizja TVN,
Jedna prawda(Ukryta prawda TVN),

Jedna 1-"budka"(borys) i 1-"tuskówka

! Odpowiedz
3 5 ~czuj_czuj_czuwaj

Jeden wódz,
Jedna telewizja,
Jedna prawda,

Jedna 1-"dudka" i 1-"broszówka"

! Odpowiedz
3 4 ~takitam

A więc jak na bolszewików przystało chcieli by dalej kraść.

No i tysiące stołków dla krewnych i kolesiów w spółkach kontrolowanych przez były rząd.
Brawo! Głosowałeś na nich to teraz masz po 8 latach rządów PO!

Jak PO by się dorwała do władzy to niczym pożar lub powódź.

! Odpowiedz
2 3 ~takitam

A więc jak na bolszewików przystało będą kraść.

No i tysiące stołków dla krewnych i kolesiów w spółkach kontrolowanych przez rząd.
Brawo! Głosowałeś na nich to teraz masz!

Jak pis się dorwie do władzy to niczym pożar lub powódź.

! Odpowiedz
0 3 ~s6

Za granicą robi się coraz większy syf, więc będą stamtąd uciekać albo ich wywalą.

! Odpowiedz
2 0 ~lelek

Obawiam się, że poza 500+ (z wypłatą których już są kłopoty), naszą opozycję stać już tylko na finansowanie KODu i Propagandę i to przy użyciu chłosty pod pręgierzem ministerstwa finansów w latach 2007-2015

! Odpowiedz
1 5 ~Arti

Był las nie było PIS-u, będzie las nie będzie już PIS-u ? (oby)

! Odpowiedz
5 2 ~Arti odpowiada ~Arti

Był na sprzedaż las nie było PIS-u, nie będzie na sprzedaż las a będzie już dużo PIS-u ? (oby)

! Odpowiedz
4 2 ~autor

Tusk, Komorowski, Kopacz i PO kłamali ikłamią zawsze, prawdę mogą powiedzieć tylko i wyłącznie przez pomyłkę. PO to nie jest partia, to jest po prostu "sekta", ze wszystkimi wynikającymi z tego faktu konsekwencjami. Ci ludzie dążą do wprowadzenia w Polsce dyktatury, a Polska ma być w praktyce taka jedna wielka "PO-owska sekta". Miejmy nadzieje, ze ci ludzie nie będą rządzić nigdy nawet pod inną nazwą, ale odebranie im wolności dożywotnio nie będzie takie proste, ponieważ oni zrobią dosłownie wszystko, żeby wloności dożywotniej nie oddać. Każdy dzień rządów PO-u oznaczało co najmniej 30 dni stracone dla Polski. Ich rządy zakończyły się nie tylko nędzą, ale także katastrofa w praktyce we wszystkich możliwych dziedzinach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~suweren

PIS ma konstytucyjne prawo "kraść". Co się nie podoba, bo za mało ?.

przecież ma cztery lata spokoju, a kastrować to nie muszą, oni zawsze wiecznie dziewica.

! Odpowiedz
3 1 ~suweren odpowiada ~suweren

PO miała konstytucyjne prawo "kraść". Co się nie podoba, bo za mało ?.

przecież 8 lat grabieży, a KODować to nie muszą, oni zawsze wiecznie bUUlica.

! Odpowiedz
1 3 ~chyba_ty

Brawo dla twojego rozumowania. Powiem Ci tak. Pracuję w banku za około 3000 brutto. Oddział w którym pracuję mieści się niedaleko ulicy cygańskiej. Praktycznie co dziennie przychodzą do mnie osoby wypłacać 500+. Tylko, że nie jest to 500 zł, a wartości koło 4000-5000 netto!!! miesięcznie. Teraz mam do Ciebie pytanie ~autor. Ile zamierzasz przeznaczyć jeszcze pieniędzy na finansowanie takiego stanu rzeczy i ile lat bo na pewno nie dni będą spłacać Twoje dzieci dzisiejsze rozdawnictwo PiSu żeby było normalnie?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~lelek

Obawiam się, że poza 500+ (z wypłatą których już są kłopoty), ten rząd stać już tylko na finansowanie Kościoła i Propagandę i to przy użyciu chłosty pod pręgierzem ministerstwa finansów.

! Odpowiedz
2 8 ~KPW

No to sruuuuu. A i tak z pracą nawet poniżej kwalifikacji i z taką pensją zarabiają więcej, niż by zarabiali w Polsce.
Jaki stąd wniosek płynie? Coś z tą Srolską jest nie tak.

! Odpowiedz
3 4 ~autor

Kaczynski, Duda, Szydlo i PIS kłamią prawie zawsze, prawdę mogą powiedzieć tylko i wyłącznie przez pomyłkę. PIS to nie jest partia, to jest po prostu "sekta", ze wszystkimi wynikającymi z tego faktu konsekwencjami. Ci ludzie dążą do wprowadzenia w Polsce dyktatury, a Polska ma być w praktyce taka jedna wielka "PIS-owska sekta". Miejmy nadzieje, ze ci ludzie nie będą rządzić zbyt długo, ale odebranie im władzy nie będzie takie proste, ponieważ oni zrobią dosłownie wszystko, żeby władzy nie oddać. Każdy dzień rządów PIS-u oznacza co najmniej 3 dni stracone dla Polski. Ich rządy zakończą się nie tylko dyktatura, ale także katastrofa w praktyce we wszystkich możliwych dziedzinach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~Polewka_PL

I jak tu PO kochać kiedy nie ubiorą nie nakarmią nie zatroszczą się o rodzinę - nie pomyślą o przyszłości - jednym słowem ZIELONA WYSPA druga IRLANDIA . tylko jeden warunek !! macie myśleć tak jak oni - a najlepiej nie myśleć [ czy to komuś odpowiada - ??

http://biznes.interia.pl/gieldy/news/nowy-pomysl-na- oszczednosci-polakow,2338637,1844

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~jaja

~Polewka_PL 2016-06-02 15:13-------ORYGINAŁ
Trolle pisowe, to taka chińszczyzna, nie obrażając CHIN

I jak tu PIS nie kochać ubiorą nakarmią zatroszczą się o rodzinę - pomyślą o przyszłości - jednym słowem EDEN . tylko jeden warunek !! macie myśleć tak jak oni - a najlepiej nie myśleć [ czy to komuś odpowiada - ??

http://biznes.interia.pl/gieldy/news/nowy-pomysl-na-oszczednosci-polakow,2338637,1844

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~jaja odpowiada ~jaja

~Polewka_PL 2016-06-02 15:13-------ORYGINAŁ
Trolle powskie, to taka chińszczyzna, nie obrażając CHIN

I jak tu PO kochać ubiorą nie nakarmią nie zatroszczą się o rodzinę - nie pomyślą o przyszłości - jednym słowem ZIELONA WYSPA druga IRLANDIA . tylko jeden warunek !! macie myśleć tak jak oni - a najlepiej nie myśleć [ czy to komuś odpowiada - ??

http://biznes.interia.pl/gieldy/news/nowy-pomysl-na-oszczednosci-polakow,2338637,1844

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~olek

Przyjrzyjmy się co z nami robią w Polsce osoby które ukończyły dwa fakultety smarują tory bo nie ma do nich pracy, a po średnim wykształceniu siedzą w biurach . Tak jest na PKP w Rybniku Towarowym

! Odpowiedz
2 3 ~tantal

Przecież PO tak naprawdę to robiło i robi tylko wszystkich w bambuko.

! Odpowiedz
1 4 ~jaja

~tantal 2016-06-02 15:10 --------ORYGINAŁ

Przecież PIS tak naprawdę to robi tylko wszystkich w bambuko.

Trolle pisowe, to taka chińszczyzna, nie obrażając CHIN

! Odpowiedz
1 1 ~jaja odpowiada ~jaja

~tantal 2016-06-02 15:10 --------ORYGINAŁ

Przecież POtak naprawdę to robi tylko wszystkich w bambuko.

Trolle powskie, to taka chińszczyzna, nie obrażając CH

! Odpowiedz
1 13 ~inz

kiedyś zlikwidowali masę zawodówek, to wszyscy się rzucili na "bezsensowne" studia. Bo wiadomo studia dają "jakiś" papier. Dlatego od kilku lat mamy cała rzeszę ludzi z wyższym wykształceniem, bo Administracji, po zarządzaniu, po socjologii, psychologii których wykształcenie NIC nie znaczy. Po co to robili? Codziennie idąc do pracy mijam taką "szkółkę" która niczego nie uczy, natomiast studenciaki uśmiechnięte zadowolone, bo mają labę mogą imprezować przez 5 lat za pieniądze rodziców.
Tylko potem płaczą - bo w Polsce nie ma pracy. Praca jest - wystarczy zobaczyć jak cieżko jest dorwać kogoś kto pomaluje ściany, położy kafelki, jak ciężko jest znaleźć dobrego inżyniera. Tam nie ma problemu z pracą.

Denerwują mnie takie artykuły broniące ludzi którzy pokończyli słabe studia dla papieru i teraz "uciekają" z Polski i pracują "poniżej kwalifikacji".
A jakie mają kwalifikacje, za przeproszeniem?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~humanista

Tacy wyjeżdżają, bo znajdą wszędzie robotę

....Praca jest - wystarczy zobaczyć jak cieżko jest dorwać kogoś kto pomaluje ściany, położy kafelki, jak ciężko jest znaleźć dobrego inżyniera....

! Odpowiedz
2 1 ~Polewka_PL

I jak tu PIS nie kochać ubiorą nakarmią zatroszczą się o rodzinę - pomyślą o przyszłości - jednym słowem EDEN . tylko jeden warunek !! macie myśleć tak jak oni - a najlepiej nie myśleć [ czy to komuś odpowiada - ??

http://biznes.interia.pl/gieldy/news/nowy-pomysl-na-oszczednosci-polakow,2338637,1844

! Odpowiedz
2 2 ~tantal

Przecież PIS tak naprawdę to robi tylko wszystkich w bambuko.

! Odpowiedz
2 3 ~katol

z portali narodowych

Szechter Mignig zapewnia propagandę?
Możecie se KODrylić z niedoyebanym TW "Alimentem" i panem w swetrze do woli, po mnie to spływa jak po kaczce. Mam nadzieję po pederaście z Żoliborza też.

! Odpowiedz
1 1 ~czuj_czuj_czuwaj

niezłe

! Odpowiedz
1 1 ~katolik

to sekciarze lekko ulomni

! Odpowiedz
2 6 ~katol

a oto mowa miłości:

Żydowski bandyta Soros sypnął szeklami swym psom; Agoriankom i KODerastom poprzez swego PZPRowskiego rabina Smolara?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 5 ~kaczyzm

Zastanawiające, że przemyślenia intelektualistów z czasów PRL stają się znów aktualne... Wspomniani Lem, Szczepański.
Ja dodałbym jeszcze Kisielewskiego (jego "Dzienniki" też warte polecenia) i jego wieszcze sformułowanie o "dyktaturze ciemniaków" 8 lat donalda+ kaczyzm- aktualne jak nigdy od czasów pierwsze dyktatury prostaków opętanych żądzą władzy PO i KOD chcą kontrolowania wszystkiego i wszystkich wokół...a mają tylko ziomka rzeplińskiego w TK

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~kaczyzm

Zastanawiające, że przemyślenia intelektualistów z czasów PRL stają się znów aktualne... Wspomniani Lem, Szczepański.
Ja dodałbym jeszcze Kisielewskiego (jego "Dzienniki" też warte polecenia) i jego wieszcze sformułowanie o "dyktaturze ciemniaków" - aktualne jak nigdy od czasów pierwsze dyktatury prostaków opętanych żądzą władzy i kontrolowania wszystkiego i wszystkich wokół...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~idiota

Kim ten KACZY kartofel w końcu jest ????

! Odpowiedz
0 2 ~idiota odpowiada ~idiota

Kim ten KACZY kartofel w końcu jest ????
DONALD ryży

! Odpowiedz
1 1 ~kopacz odpowiada ~idiota

A wuj mu w kaczy kuper.

! Odpowiedz
4 1 ~EMIGRANTNORWEGIA

Z PO landu dało nogę jak słyszymy ministrów Tuska – do 7 .000.000 ludzi w wieku produkcyjnym !!! Prawda wyszła na jaw , co to oznacza ? Jak powiedzieli przy szklaneczce – ” zostali tylko ci co robią na śmieciówkach , po 12 godzin na dzień , 7 dni w tygodniu , nie mają siły na to aby nawet protestować , Polski już "


A BEDZIE 10MLN W TYM ORKU MIN 3MLN OUT!!!!!!!!

SZELFY ZAPRASZAJA!!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~tadeusz

idź sobie strzepnij. To chyba to samo~a_MOSIEKnaTO 2016-06-02 14:34

! Odpowiedz
1 3 ~tadeusz

tworzysz te majaczenia, jak opętany. Zapal w spokoju, odetchnij powietrzem

! Odpowiedz
2 5 ~tadeusz

Co ten PIS robi ?. Rozmawiałem z synem też chce dać dyla.
Dzięki pieprzony pisie. Choć w jego przypadku to robota by się w Polsce znalazła.

! Odpowiedz
4 4 ~tadeusz

Co te PO robi ?. Rozmawiałem z synem też chce dać dyla.
Dzięki pieprzone PO za te 8 lat. Choć w jego przypadku to robota by się w Polsce znalazła.

! Odpowiedz
2 6 ~EMIGRANTNORWEGIA

ZSOTAC W POLSCE TO JEST PRAWDZIWE MARNOTRASWTO MOZGOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 5 ~a_MOSIEKnaTO

Z PO landu dało nogę jak słyszymy ministrów Tuska – do 7 .000.000 ludzi w wieku produkcyjnym !!! Prawda wyszła na jaw , co to oznacza ? Jak powiedzieli przy szklaneczce – ” zostali tylko ci co robią na śmieciówkach , po 12 godzin na dzień , 7 dni w tygodniu , nie mają siły na to aby nawet protestować , Polski już nie ma , ten kraj już nie istnieje ”

To oznacza ,że emigracja jest jak kroplówka dla Polski , to pieniądze emigracji , tych 7 mln ludzi , wysyłane do kraju , utrzymują zdechły budżet kraju rządzonego przez PO ! To jest taka sama retoryka , jak w Szkocji używana przez minister Hyslop i MP do PE Iana Smitha – obniżyli naszą emigrację do 3 % z 20 % populacji Szkocji , robi się takie coś celowo – jeśli przyznaliby ,że Polacy oraz Litwini to 20 % populacji Szkocji , a mówimy w dużej większości o pracujących , to tym samym przyznaliby ,że ta grupa jest bardzo dużą częścią płatników netto – podatków dla Szkocji , a tym samym należy im też coś z tego budżetu dać!

A nie dali do tej pory absolutnie NIC ! W PO landzie to samo , jeśliby przyznali oficjalnie ,że 7 mln wyjechało , to tym samym musieliby przyznać się do tego że ludzie im uciekają z kraju , oraz do tego ,że część ich zarobków zasila rynek w PO landzie , a to nie mogło przejść , dlatego jak mantre w TVN , POlsacie , GW etc etc wygłaszali liczbę góra do 2 mln wyjechanych ! Jest jeszcze coś , mówiąc społeczeństwu że wyjechało 7 milionów ludzi , to tak jakby powiedzieli – w razie zagrożenia atakiem na kraj – nie mamy kim się bronić !!!

Moi drodzy , eksodus polaków na zachód trwa , nie ustępuje , kraj został spustoszony co jak słychać na taśmach – przynaje nawet Minister Spraw Wewnętrznych !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~wiewióra

oj, chyba przesadziłeś ok 2,5 mln wyjechało od 2005r

! Odpowiedz
3 4 ~shoei odpowiada ~wiewióra

a następne 2,5 mln PIS wyśle i będzie dobrze

! Odpowiedz
0 3 ~obywatel

No to widzę że pisowcy z mosinami za rączkę idą.
Mają nas za idiotów i tyle

! Odpowiedz
0 2 ~shoei odpowiada ~wiewióra

a następne 25 mln PO przez 8 lat bandyckich rządów wyśle i będzie dobrze

! Odpowiedz
0 3 ~obywatel odpowiada ~obywatel

No to widzę że POwcy/Nowocześni z mosinami za rączkę idą.
Mają nas za idiotów i tyle

! Odpowiedz
1 1 ~aksjal

Facet, czy ty masz gorączkę, jakie 7 mln. To wy chcecie tyle z Polski wyrzucić, czy jak

! Odpowiedz
0 1 ~aksjal odpowiada ~aksjal

Facet, czy ty masz gorączkę, jakie 7 mln. To my chcemy tyle na marsze KODu zabrać, jakoś jak
ale chyba nawet 700 się nie uda

! Odpowiedz
2 0 ~EMIGRANTNORWEGIA odpowiada ~wiewióra

ile? chlopei kto cie matmy ucyzl??! chyab pilakrze speuod!!!!!!!
coz drugim skaldme holandii nei potrafia wygrac!!!!!!!!!!!!!!!


ZAPOMNIJ DAWNO JEST PONAD 6MLN Z TYMIC O TERAZ BEDZIE 10 MLN OSOB!!!!!!!!!!!

ZSOATAN STARCE EMERYTY,I KOMUCHY Z WIEJSKIEJ Z RODIZNKAMI URZENDICZYMI!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
2 2 ~xxx

PO dokończy dzieła z KOD. Oni co nie ruszą, to spieprzą

! Odpowiedz
2 3 ~xxx

PIS dokończy dzieła. Oni co nie ruszą, to spieprzą

! Odpowiedz
1 2 ~fred

a PO im morę lizali. Niech wyjeżdżają

! Odpowiedz
1 3 ~fred

a pis im morę lizał. Niech wyjeżdżają

! Odpowiedz
1 2 ~madzia

uważaj bo fredzia wt\yczochrają

! Odpowiedz
0 3 ~piotr

jakiś nierozumny spamuje non stop na forum:

~szaman 2016-06-02 14:20
Widzę, że POwcy nie są przekonani, że to oni rządzili przez 8 lat i wszystko rozkradli.

01 ~szaman 2016-06-02 14:18
Widzę, że pisowcy nie są przekonani, że to oni rządzą.

! Odpowiedz
0 3 ~dyzio

ktoś się bawi

! Odpowiedz
0 4 ~szaman

Widzę, że POwcy nie są przekonani, że to oni rządzili przez 8 lat i wszystko rozkradli.

! Odpowiedz
2 2 ~szaman

Widzę, że pisowcy nie są przekonani, że to oni rządzą.

! Odpowiedz
2 3 ~jak_myślicie

PO nas wszystkich wyeksportuje. Niszcząc kraj to jeszcze z 50 mln wyjedzie

! Odpowiedz
1 2 ~Jaś

Nieuku Polska nie ma tyle ludności, głąbie ty

! Odpowiedz
2 2 ~adam

a ja myślałem, że PIS rządzi

! Odpowiedz
3 6 ~Ewa odpowiada ~adam

ale PO rządziło 8 lat i wszystko rozkradło

! Odpowiedz
0 3 ~rada odpowiada ~adam

Ty się adaś nie przechwalaj ,że myślałeś ,bo i tak nikt nie uwierzy .

Po pierwsze rządzi,ale od 8 miesięcy , dwa w większości sejmików wojewódzkich rządzi platforma w różnych koalicjach , po trzecie prezydenci wielu miast nie są z PiSu np. w Poznaniu , Wrocławiu , Warszawie


! Odpowiedz
3 2 ~jak_myślicie

PIS nas wszystkich wyeksportuje. Niszcząc kraj to jeszcze z 50 mln wyjedzie

! Odpowiedz
1 2 ~Jaś

Nieuku Polska nie ma tyle ludności, głąbie ty

! Odpowiedz
1 2 ~kol

Dlaczego redakcja nie blokuje takich komenatrzy? Walka Peowców z Pisowcami itd...

! Odpowiedz
0 1 ~Obywatel odpowiada ~kol

Nie jestem zwolennikiem żadnej partii Politycznej ani PO,ani PIS ani żadnej innej.Nie chodzę na wybory bo nie chce robic dobrze Politykom by dostawali sie do koryt.Mam ufać komuś kogo nie znam?

! Odpowiedz
1 11 ~Obywatel

Nawet DONALD TUSK wyemigrował z tego kraju,najpierw go sprzedając zachodnim firmom.

! Odpowiedz
0 5 ~Polak

pracuję w takiej firmie i nie narzekam. Płacą o 15% więcej jak w polskiej, a tej samej branży

! Odpowiedz
0 4 ~xz odpowiada ~Polak

Dokładnie, najgorszym pracodawcą jest Polak.

! Odpowiedz
2 11 ~kol

na poczcie polskiej mma 1300zł netto...śmiech na sali...
W Niemczech na polu 6 tyś PLN.
Czy my kiedyś ich dogonimy?
Niemcy mogą przyjąć kolejną grupę miliona imigrantów a i tak będą mocarstwem.

! Odpowiedz
0 6 ~jo44

idziesz na rozmowę i proponują ci żenujące stawki. Jaki zatem jest sens pracy TU, skoro to samo możesz robić za 2-3x więcej TAM. Barier już nie ma jak kiedyś.. ludzie znają języki, jeżdzą po EU, wynajmują kwatery .. więc po co tu wracać. W TO miejsce turcja przyśle kurdów za lat max kilka a ci zrobią porządek po swojemu, razem z planistami tej sytuacji.
Raczej .olskiego uczyć się nie będą ani integrowac, to inna kultura. Ziemi obiecanej nie będzie, raczej łany głow...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 6 ~a_MOSIEKnaTO

Z PO landu dało nogę jak słyszymy ministrów Tuska – do 7 .000.000 ludzi w wieku produkcyjnym !!! Prawda wyszła na jaw , co to oznacza ? Jak powiedzieli przy szklaneczce – ” zostali tylko ci co robią na śmieciówkach , po 12 godzin na dzień , 7 dni w tygodniu , nie mają siły na to aby nawet protestować , Polski już nie ma , ten kraj już nie istnieje ”

To oznacza ,że emigracja jest jak kroplówka dla Polski , to pieniądze emigracji , tych 7 mln ludzi , wysyłane do kraju , utrzymują zdechły budżet kraju rządzonego przez PO ! To jest taka sama retoryka , jak w Szkocji używana przez minister Hyslop i MP do PE Iana Smitha – obniżyli naszą emigrację do 3 % z 20 % populacji Szkocji , robi się takie coś celowo – jeśli przyznaliby ,że Polacy oraz Litwini to 20 % populacji Szkocji , a mówimy w dużej większości o pracujących , to tym samym przyznaliby ,że ta grupa jest bardzo dużą częścią płatników netto – podatków dla Szkocji , a tym samym należy im też coś z tego budżetu dać!

A nie dali do tej pory absolutnie NIC ! W PO landzie to samo , jeśliby przyznali oficjalnie ,że 7 mln wyjechało , to tym samym musieliby przyznać się do tego że ludzie im uciekają z kraju , oraz do tego ,że część ich zarobków zasila rynek w PO landzie , a to nie mogło przejść , dlatego jak mantre w TVN , POlsacie , GW etc etc wygłaszali liczbę góra do 2 mln wyjechanych ! Jest jeszcze coś , mówiąc społeczeństwu że wyjechało 7 milionów ludzi , to tak jakby powiedzieli – w razie zagrożenia atakiem na kraj – nie mamy kim się bronić !!!

Moi drodzy , eksodus polaków na zachód trwa , nie ustępuje , kraj został spustoszony co jak słychać na taśmach – przynaje nawet Minister Spraw Wewnętrznych !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~anonim

A od ponad pół roku mamy PiS i wyjazdy trwają w najlepsze. Więc ja cię proszę, nie jestem za PO, PiS czy inną partią tego pokroju ale jak bardzo trzeba być zaślepionym by tylko jednych obarczać winą, podczas gdy koszty życia regularnie rosną od 92r

! Odpowiedz
0 4 ~anonim odpowiada ~anonim

A od ponad pół roku mamy PiS i wyjazdy turystyczne trwają w najlepsze. Więc ja cię proszę, nie jestem za PO, PiS czy inną partią tego pokroju ale jak bardzo trzeba być zaślepionym by tylko jednych obarczać winą, podczas gdy koszty życia regularnie rosną od 92r

! Odpowiedz
0 1 ~lekarz

co ci jest

! Odpowiedz
0 3 ~ubawiony

Rządzi PIS, a ci jeszcze w średniowieczu

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~lekarz

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 3 ~ubawiony odpowiada ~ubawiony

o tak, nawet ten Kijowski nie płacący alimentów do średniowiecznego eunucha podobny

! Odpowiedz
4 1 ~AKTYWISTApis_2016

Ziemia jest dobrem narodowym. Żaden Niemiec już nie kupi ziemi od Polaka.

Związki Wyznaniowe i Spółki sekty wesprą duchowo pracujących rolników, bo ci nie będą mogli jej sprzedać Niemcowi.

Wszystko w ramach akcji ZAGRANICA chciała wykupić Polskę !!!!

! Odpowiedz
1 7 ~AKTYWISTApis_2016

Ziemia jest dobrem narodowym. Żaden Polak już nie kupi ziemi od Polaka.

Związki Wyznaniowe i Spółki sekty przejmą ziemię od rolników, bo ci nie będą mogli jej sprzedać Polakowi.

Wszystko w ramach akcji ZAGRANICA chce wykupić Polskę !!!!

! Odpowiedz
2 3 ~AKTYWISTApis_2016

czekam

! Odpowiedz
0 8 ~anonim

Apropo tej ustawy o obrocie ziemią, zaczęła mnie właśnie zastanawiać jedna sprawa o której wcześniej nie pomyślałem. Ale czy ktoś się orientuje czy np Niemiecki ksiądz będzie mógł odkupić ziemię od Polskiego rolnika w ramach dziury dotyczącej związków wyznaniowych? Bo jeżeli tak to wyjdzie na to, że chętniej ulokują tu kapitał zwłaszcza że ceny ziemi spadną kilkukrotnie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~rozgrzanaPAWŁOWICZ

BEZROBOTNY ???:

co ty chrzanisz !!!. Z polskimi arabami dałam sobie radę i to sama. Taka aktywistka, pierwszy szereg programu "Wspólnie obrobimy polskę", "zielona wyspa". Nawet cesarz wiecznie wstrzemięźliwy mnie docenia.

! Odpowiedz
2 1 ~wspólnotaPISowa

i tak jest super.

! Odpowiedz
1 1 ~wspólnotaPISowa odpowiada ~wspólnotaPISowa

a super bo POlskie araby czyli PO zostało oderwane od koryta raz na zawsze

! Odpowiedz
3 3 ~jaram_JARKACZMACZA

pooglądaj TV reżimowe o 19.00 TVN , to zobaczysz co to jest "dobra kawusia".

Udany seksik gwarantowany, tak ciebie pobudzą grą wstępną.
Niesioł, Anna Grodzkie i inni ciebie dopieszczą

! Odpowiedz
1 1 ~KaczMaczSracz

mało wyraziście

! Odpowiedz
1 0 ~KaczMaczSracz odpowiada ~KaczMaczSracz

to andrzej chadacz ci uwyrazni TVN

! Odpowiedz
1 1 ~rozgrzanaPAWŁOWICZ

BEZROBOTNY ???:

co ty chrzanisz !!!. Z polskimi arabami dałam sobie radę i to sama. Taka aktywistka, pierwszy szereg programu "damy radę", "dobra zmiana". Nawet cesarz wiecznie wstrzemięźliwy mnie docenia.

! Odpowiedz
1 10 ~redhot

wszystkie najlepsze stanowiska sa obsadzane przez plage czosnkowych oszustow ktory działaja na skode Polki i Polskich firm- przyklad firma telekomunikacyjna Exatel w zarzadzie syn pana Bartoszewskiego z wykształcenia uwaga!!! antropolog - cel przekazywanie do USA strategicznych informacji

! Odpowiedz
4 2 ~jaram_JARKACZMACZA

pooglądaj TV reżimowe o 19.30, to zobaczysz co to jest "dobra kawusia".

Udany seksik gwarantowany, tak ciebie pobudzą grą wstępną.
Maciar i inni ciebie dopieszczą

! Odpowiedz
2 1 ~a_MOSIEKnaTO

Polska w sile:

grunty, GPW w tym obligacje SP, mieszkania, domy wszystko rośnie za 3000-5000% w PAPIERZE

PO kochane choć jeszcze "SOPOT" lub "KRUUUL POLSKIi", a będziesz dla mnie BIZNESEM !!!

http://stooq.pl/q/?s=wig20usd&d=20160602&c=1y&t=l&a=lg&

! Odpowiedz
1 0 ~a_MOSIEKnaTO

ciniutko

! Odpowiedz
1 1 ~Marek odpowiada ~a_MOSIEKnaTO

ortografii chyba Komoroski uczył to i niech maść na bUUUl dupy przepisze

! Odpowiedz
1 1 ~czegoCZEPIA odpowiada ~Marek

to pisiak

! Odpowiedz
3 2 ~a_MOSIEKnaTO

Polska w promocji:

grunty, GPW w tym obligacje SP, mieszkania, domy wszystko jak leci za 30-50% w PAPIERZE

PISie kochany choć jeszcze "GRUNWALD" lub "Chrzest Polski", a będziesz dla mnie WIARĄ__

http://stooq.pl/q/?s=wig20usd&d=20160602&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=^spx

! Odpowiedz
2 0 ~giełdziarz

Na obligacjach też lekki skup dziesięciolatki:

100PLY.B POLAND 10Y BOND YIELD ____3.163%___ 12:12

http://stooq.pl/q/?s=10ply.b&d=20160602

! Odpowiedz
0 3 ~giełdziarz

typowy pisior: dla nich wyprzedaż to skup

! Odpowiedz
2 0 ~giełdziarz odpowiada ~giełdziarz

typowy powiec: dla nich wyprzedaż to skup

! Odpowiedz
3 0 ~giełdziarz

Polska w promocji:

grunty, GPW w tym obligacje SP, mieszkania, domy wszystko jak rośnie za 3330-5550% w PAPIERZE

PO kochana choć jeszcze "SOPOT" lub "KRUUUL Polski", a będziesz dla mnie BIZNESEM !

http://stooq.pl/q/?s=wig20usd&d=20160602&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=^spx

! Odpowiedz
3 0 ~giełdziarz

zaraz jakiś powiec zmanipuluje mój komentarz(czekam)

nie dotyczy pisowców. Oni nawet pozytywnie na wykresy będą wpływać. Znam to z autop

! Odpowiedz
1 1 ~a_MOSIEKnaTO

Polska w promocji:

grunty, GPW w tym obligacje SP, mieszkania, domy wszystko jak leci za 30-50% w PAPIERZE

PISie kochany choć jeszcze "GRUNWALD" lub "Chrzest Polski", a będziesz dla mnie WIARĄ !!!

http://stooq.pl/q/?s=wig20usd&d=20160602&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=^spx

! Odpowiedz
3 3 ~plutarch

Zaraz ruszy nowa fala emigracji mózgów, tym razem zniesmaczonych duchotą smrodku KOD i PO . PO to zaścianek.

! Odpowiedz
1 2 ~Marek

ci już wyemigrowali, teraz przyjdzie PIStsunami i będzie pozamiatane.

! Odpowiedz
1 1 ~Marek odpowiada ~Marek

ci już wyemigrowali, teraz przyjdzie NOWOCZESNEtsunami i będzie pozamiatane

! Odpowiedz
1 3 ~giełdziarz

Polska w promocji:

grunty, GPW w tym obligacje SP, mieszkania, domy wszystko jak leci za 30-50% w PAPIERZE

PISie kochany choć jeszcze "GRUNWALD" lub "Chrzest Polski", a będziesz dla mnie WIARĄ !

http://stooq.pl/q/?s=wig20usd&d=20160602&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=^spx

! Odpowiedz
2 2 ~giełdziarz

czekam

! Odpowiedz
2 2 ~giełdziarz

Na obligacjach też lekka wyprzedaż dziesięciolatki:

10PLY.B POLAND 10Y BOND YIELD ____3.163%___ 12:12

http://stooq.pl/q/?s=10ply.b&d=20160602

! Odpowiedz
2 2 ~giełdziarz

zaraz jakiś pisiak zmanipuluje mój komentarz(czekam)

nie dotyczy pisowców. Oni nawet wykresy będą zaklinać. Znam to z autopsji

! Odpowiedz
3 10 ~plutarch

Zaraz ruszy nowa fala emigracji mózgów, tym razem zniesmaczonych duchotą rządów PiS. PiS to zaścianek.

! Odpowiedz
6 1 ~giełdziarz

PO leczy z pieniędzy, to i polacy mają gdzieś.(Wspólnie obroBImy Polskę)

Poska WIG20roczny (+30%), a Węgry BUXroczny(+20%), czy postrzegasz różnicę ??

http://stooq.pl/q/?s=wig20&d=20160602&c=1y&t=l&a=l

! Odpowiedz
5 2 ~giełdziarz

nie dotyczy pisowców. Oni nawet korzystnie na wykresy będą wpływać. Znam to z autopsji

! Odpowiedz
0 4 ~pytam_czy_idota

widzę, że jesz mirabelki. Manipulujesz WIG20 spadł o 30%.

a nie wzrósł o 30%

! Odpowiedz
1 6 ~giełdziarz

PIS leczy z pieniędzy, to i pielęgniarki mają gdzieś.

Poska WIG20roczny (-30%), a Węgry BUXroczny(+20%), czy postrzegasz różnicę ??

http://stooq.pl/q/?s=wig20&d=20160602&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=^bux

! Odpowiedz
2 5 ~giełdziarz

nie dotyczy pisowców. Oni nawet wykresy będą zaklinać. Znam to z autopsji

! Odpowiedz
1 3 ~dlategoże

polscy mgr inż często mają dyskalkulie a humaniści dysortografię

! Odpowiedz
1 2 ~an

I CO SIĘ DZIWIĆ, SKORO PROFESOR TYTULARNY ZARABIA TYLE CO PIELĘGNIARKA.

! Odpowiedz
6 2 ~kkkk

DLATEGO DOPŁACAJMY 500+, I DAJMY DARMOWE SZKOŁY I UCZELNIE, A POTEM ANGLIA... powinny być podpisane listy lojalnościowe na te 23 MLD rocznie z 500+ i darmowe szkoły, przejazdy itp.
Jak nie odpracują przez 10 lat w Polsce płacąc podatki to niech zwracają kasę. Tak było w PRL

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 7 ~Pacz

Pracujac jako inzynier w pl zarobisz 4 5 tys a w gb pucujac szklanice z pubach 7-8 i stac cie na wynajem domu i kupno 6 letniego samochodu..bez roznicy co nie ?

! Odpowiedz
1 4 ~pz

Tylko w GB trzeba być zupełnym nieogarem, żeby mając inżynierskie wykształcenie pracować w pubie.

! Odpowiedz
6 8 ~lolopindolo

Ale za to jak pięknie inżynierowie glancują szklanice do piwa w pubach....5 lat studiów nie poszło na marne. Polska wykształciła mistrzów zawodu

! Odpowiedz
0 5 ~tomek

szkoda, ze nie napiszecie jakie grosze zarabia sie w korpusie sluzby cywilnej i jak najlepsi, doswiadczeni, przyuczeni z duzym stazem pracy odchodza. to jest dopiero marnotrawstwo. oszczednosci paru milionow aby tracic miliardy. zarobki po 20 latach to ok 2600 brutto

! Odpowiedz
0 13 ~lolopindolo

Służba cywilna nie generuje PKB tylko konsumuje PKB, czyli to co wypracowuje sektor prywatny. Taka prawda.

! Odpowiedz
3 1 ~a_MOSIEKnaTO

Korpus służby cywilnej - tworzą go urzędnicy, których zadaniem jest rzetelne, bezstronne i apolityczne wykonywanie zadań administracji rządowej.

! Odpowiedz
0 6 ~ojoj

"Co piąty ankietowany twierdzi, że wykonuje za granicą pracę poniżej swoich kwalifikacji i wykształcenia. 68% uznaje, że wykonywana przez nich praca jest adekwatna do ich predyspozycji."

Czyli 20% ponizej kwalifikacji vs. 68% adekwatna do kwalifikacji. To skad ten tytul artykulu?

! Odpowiedz
0 0 ~kropka

czytaj ze zrozumieniem.
te deklarowane wartości procentowe są swego rodzaju prognozą (oczekiwaniami ) osób które myślą o emigracji, lecz tego kroku jeszcze nie uczyniły.

! Odpowiedz
6 2 ~analizy_PISu

Wszyscy dyskutują i piszą, jaki zawrzeć kompromis, by on został zaakceptowany przez G. Schetynę !!! Rząd proponuje różne warianty, projekty ustaw, by naprawić Polsk !!! A Schetzna mówi, ( śmiejąc się ), iż broni demokracji i dąży do kompromisu !!! Szanowni Państwo - jaki kompromis ?
Trzeba w tej sprawie stosować tą sama filozofię, jaką stosuje G.Schetzna, który "zbeształ" Prezydenta Komorowskiego, jak zwrócił się do wszystkich by sobie wybaczyli !! Mało brakowało by nie podał, by mu ręki !!! Stwierdził wówczas publicznie, że zgode można zastosować, gdy wykonana się trzy warunki ;
1. Najpierw przyznanie się do pieniedzy ;
2. Ustalenie miarz ;
3. I wówczas można zastosować zgode ;
Tak też trzeba postępować w sprawie TK, wykonując trzy warunki, a mianowicie ;
1. Najpierw niezaprzysiężenie 3 sędziów nielegalnie wybranych w 2015 r., niezgodnie z wyrokiem TK ;
2. Nie ogłoszenie kolesiowskich wyroków TK ;
3. Wówczas można zawrzeć kompromis w sprawie zmian w zasadach funkcjonowania trybunału.
To jest równowaga w sposobie myślenia i filozofii działania, równa i demokratyczna oraz zgodna z zasadami działania państwa prawa. W innym przypadku wszystko jest niekorzystne dla naszego narodu!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~I_Sekretarz_PIS

to już jest lepsze.

oprócz: "zgodna z zasadami działania państwa prawa",

prawo się WYKONUJE !!!

! Odpowiedz
4 1 ~I_Sekretarz_PIS

No właśnie i tak PO i Schetyna chcieliby mieć swoich sędziów w TK aby wszystko blokowali tak aby PO mogło kraść. PO czeka los Palikota

! Odpowiedz
1 5 ~I_Sekretarz_PIS odpowiada ~I_Sekretarz_PIS

przecież TK wypowiedział się w tej sprawie. To było niekonstytucyjne, ten nadmiar dwóch sędziów, a trzech zgodnie z prawem.

! Odpowiedz
1 0 ~AntoniM

Zamotałeś kolego tak, że trzeba będzie powołać kolejną Komisję Śledczą .

! Odpowiedz
0 22 ~So_True

Lepiej marnotrawić mózg na zachodzie za Ojro i Funty niż marnotrawić zdrowie i życie gdzieś na prowincji czy nawet w większym mieście bez możliwości rozwoju i wzbogacenia się, żyjąc od 1 do 1. Kto nie ma bogatych rodziców i zarabia poniżej 3.000 - 4.000 NETTO niech się poważnie zastanowi, czy warto mu tutaj wegetować marząc o m3 i 10-cio letnim golfie od Mirka handlarza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~zgredzio

Największe marnotrawstwo mózgów w naszej ojczyźnie to robienie zbyt mało aby zatrzymać te mózgi najmądrzejsze. Naukowcy to przyszłość narodu bo ich praca przekłada się INNOWACYJNOŚĆ I ROZWÓJ!!!!
Państwo powinno stwarzać takim ludziom jak najlepsze warunki rozwoju i bytowania oraz zachęty aby pracowali dla naszego kraju (nie tylko pobożne życzenia i zmniejszanie przy każdej okazji funduszy rozwojowych). Tymczasem wielu z nich swoje pomysły, opracowania, przemyślenia zabiera ze sobą wyjeżdżając do zagranicznych ośrodków naukowych i tam kontynuuje te prace ale korzyści z tego mają już inni. Profesorowie wykładający na naszych uczelniach mają najlepsze rozeznanie kto z ich studentów powinien być objęty takim programem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 0 ~a_MOSIEKnaTO

Programem objąć tych co pobierają regularnie stypendia rektorskie dla najlepszych studentów.

! Odpowiedz
3 5 ~analizy_PISu

Wszyscy dyskutują i piszą, jaki zawrzeć kompromis, by on został zaakceptowany przez J. Kaczyńskiego !!! Proponują różne warianty, projekty ustaw, by tylko "udobruchać" / zadowolić Pana Prezesa !!! A Prezes mówi, ( śmiejąc się ), iż broni demokracji i dąży do kompromisu !!! Szanowni Państwo - jaki kompromis ?
Trzeba w tej sprawie stosować tą sama filozofię, jaką stosuje J. Kaczyński, który "zbeształ" Prezydenta Dudę, jak zwrócił się do wszystkich by sobie wybaczyli !! Mało brakowało by nie podał, by mu ręki !!! Stwierdził wówczas publicznie, że przebaczenie można zastosować, gdy wykonana się trzy warunki ;
1. Najpierw przyznanie się do winy ;
2. Ustalenie kary ;
3. I wówczas można zastosować przebaczenia ;
Tak też trzeba postępować w sprawie TK, wykonując trzy warunki, a mianowicie ;
1. Najpierw zaprzysiężenie 3 sędziów legalnie wybranych w 2015 r., zgodnie z wyrokiem TK ;
2. Ogłoszenie wyroków TK ;
3. Wówczas można zawrzeć kompromis w sprawie zmian w zasadach funkcjonowania trybunału.
To jest równowaga w sposobie myślenia i filozofii działania, równa i demokratyczna oraz zgodna z zasadami działania państwa prawa. W innym przypadku wszystko jest niekorzystne dla naszego narodu !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 5 ~ela

ale ruda menda z wyksztaceniem zerowym zasiada w Brukseli na fotelu za sprzedanie POlski razem z tym tlukiem Grasiem

! Odpowiedz
2 4 ~I_Sekretarz_PIS

trochę cieńkie. Tak jakbyś pisał dla NASZYCH

! Odpowiedz
1 1 ~tomek

coz Pani Elu-niestety inteligencja pani nie blysnela.

! Odpowiedz
5 7 ~obywatel

POowskie ciule nam SZKODZA !!!

Dzien w dzien !!!

Ponadto grabia nas
z wypracowanych przez nas srodkow i majatku narodowego.
Daza z kazdym krokiem do ograbienia nas z ziem i lasów
oraz praw i wolnosci słowa.

Niszczac nasze sojusze,
donosząc do UNII i nasza w niej pozycje osłabiają,
wystawiaja na szwank nasze bezbieczenstwo
narazajac na agresje Rosji Putina.

Administratora, ktory uwaza sie za wazniejszego
od WLASCICIELA,
a w dodatku lamie obowiazujace go przepisy
i umowe o zatrudnieniu, dzialajc samowolnie i uzurpatorsko,
przy tym szKODzac wlascicielowi,
nalezy NIEZWLOCZNIE OSADZIC W ARESZTACH !!!

My NAROD POLSKI
w swoim najlepiej pojetym interesie
winnismy to sprawic !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 3 ~I_Sekretarz_PIS

jeszcze raz przeczytaj, popraw

! Odpowiedz
3 6 ~emigrant

Przecież nie od dziś wiadomo, że Pan Schetyna tylko w jednym jest niezmienny.
Dążeniu do władzy. Dla posiadania władzy jest w stanie zrobić wszystko.

! Odpowiedz
1 3 ~I_Sekretarz_PIS

i to się prawie zgadza

! Odpowiedz
1 3 ~obywatel odpowiada ~I_Sekretarz_PIS

a skoro wszystko to i Schetyna hasłem "wspólnie obrobimi polskę"chcę okraść kraj więc prędzej pózjdzie siedzieć

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 ~czytamPISlam

Mój znajomy pisowiec mówi do mnie tak "i to jest właśnie geniusz JK. Potrafi wszystkich tak omotać, że wychodzi na jego". Dla pisowców gierki JK to strategia która tenże przewiduje i skutecznie wdraża. "JK przewiduje na lata wydarzenia" i co z tego, że raz mówi jedno a raz drugie. Ważne że zyskuje to do czego zmierzał. I taka oto wiara w naszego wodza panuje wśród pisowskiej sekty. Gdy ktokolwiek próbuje jego oblicze niweczyć, zostaje momentalnie niszczony. A dla lemingów nie rozumiejących tego "geniuszu" pisowcy z politowaniem kiwają głowami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~czytamPISLam

Mój znajomy pisowiec mówi do mnie tak "i to jest właśnie geniusz JK. Potrafi wszystkich tak omotać, że wychodzi na jego". Dla POwców gierki DT to strategia która tenże przewiduje i skutecznie wdraża. "DT przewiduje na lata wydarzenia" i co z tego, że raz mówi jedno a raz drugie. Ważne że zyskuje to do czego zmierzał. I taka oto wiara w naszego wodza panuje wśród powskiejj sekty. Gdy ktokolwiek próbuje jego oblicze niweczyć, zostaje momentalnie niszczony. A dla ludzi nie rozumiejących tego "geniuszu" powcy z politowaniem kiwają głowami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 ~wywrotowiec

Lepiej pracować poniżej kwalifikacji za godne pieniądze niż w Polsce pracując zgodnie z kwalifikacjami za grosze

! Odpowiedz
3 1 ~emigrant

Przecież nie od dziś wiadomo, że Pan Kaczzyński tylko w jednym jest niezmienny.
Dążeniu do władzy. Dla posiadania władzy jest w stanie zrobić wszystko.

! Odpowiedz
3 2 ~pytam

Kim jest elektorat PO
-rowerzystami - nie
-alimenciarzami - tak
-kochającymi homo seksik i ludzi - tak

czyżby: tylko rodzinki po, "odmieńcy" i ludzie pochowani w lesie( chu..du..kamienii kupa

! Odpowiedz
0 1 ~przeczytaj

nie składa się

! Odpowiedz
1 2 ~EMIGRANT

WYSTRCZY 11TYS FUNTOW KWOTY WOLNEJ,JEDNOLITY VATI LIKWIDACJA 400 000 MIEJSC PRACYW URZEDACH ORAZ UPRZYWILEJOWANYCH ZUS DLA MUNDUROWKI!!!!!!
TEMAT SAM BY SIE WYJANIL A POALCY WORCILI JZU NIKT NIE WROCI W TYM ROKU AJDE JA I CALA MOJA RODIZNA!!!!!!!!!


ZNAJOMI JZU SA!!!!!!!!!! WITAJ PIEKNA ZAGRANICO!!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
2 2 ~TubylcaGB

o tak przez te 8 lat rządów Poprzednich tyle się zrójnowało, że zagranica się kłania

! Odpowiedz
3 3 ~pytam

Kim jest elektorat pisu.
-rowerzystami - nie
-alimenciarzami - nie
-kochającymi seksik i ludzi - nie

czyżby: tylko księża, "odmieńcy" i ludzie pochowani w lesie( w ziemiankach bez TV)

! Odpowiedz
2 0 ~sobek

Po upadku banku w Austrii obligatariusze zostali puszczeni z torbami, mimo gwarancji rządowych. (http://independenttrader.pl/kolejny-bank-oglasza-bankructwo.html) Mam pytanie: czy nasz BFG jest tak samo „wiarygodny”, że jak tylko się pojawią problemy to zostanie zlikwidowany, a właściciele depozytów pozostawieni sami sobie?

! Odpowiedz
2 1 ~bezrobotny

Chcesz pracy to czas być aktywnym !

Czas wywieść WIĘKSZE szambo typu PO, NOWOCZESNA,KOD, niech użyźnia nasze pola..

Prognoza pogody 16 dniowa sprzyjająca. Czy 04.06. to dobra data ?

http://www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa/16dniowa

! Odpowiedz
0 2 ~nie_dotyczy

o przepraszam

i teraz ciebie zablokują w końcu. Myśl jak coś piszesz.

! Odpowiedz
1 2 ~pa

Gdybyż jeszcze to dzisiejsze wyższe wykształcenie implikowało posiadanie jakichkolwiek kwalifikacji, to może byłoby o czym rozmawiać.

! Odpowiedz
1 2 ~bezrobotny

Chcesz pracy to czas być aktywnym !

Czas wywieść WIĘKSZE szambo z ul. WIEJSKIEJ OBORY, niech użyźnia nasze pola..

Prognoza pogody 16 dniowa sprzyjająca. Czy 04.06. to dobra data ?

http://www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa/16dniowa

! Odpowiedz
0 0 ~KODziarz

niezłe

! Odpowiedz
0 5 ~leo

Przecież w III RP to norma bo miliony osób pracują poniżej swoich kwalifikacji za niewielkie pieniądze

! Odpowiedz
3 2 ~Bolo

Widzę tylko jeden plus emigracji: ucieczka od zaściankowości KODu, katotalibanu i ciemnoty niewykształconego zawistnego społeczeństwa. Spróbuj tylko się czegoś dorobić - to zawsze będziesz złodziejem bo - Tyn to mo , a ja ni mom. Nasza firma zarejestrowała się na Słowacji i jest o niebo lepiej: inne traktowanie podatnika, niższe podatki nie są jednak tak ważne jak satysfakcja, że nie płacimy ich na wyborców PO.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~gftf

Niedługo pewnie przeczytamy komunikat narodowych sił zbrojnych im. marszałka Macierewicza, iż zbrojne oddziały samoobrony faszystowskiej pod wodzą doświadczonego zbrojmistrza kapitana Kirkora odparły kolejny atak wrażych sił KOD-u i wycofały sie na planowo z góry upatrzone pozycje na przedmieściach Moskwy. :)

! Odpowiedz
3 3 ~gftf

Niedługo pewnie przeczytamy komunikat narodowych sił zbrojnych im. marszałka Kijowskiego, iż zbrojne oddziały samoobrony faszystowskiej KOD pod wodzą doświadczonego zbrojmistrza kapitana Rzeplina odparły kolejny atak wrażych sił Narodu i wycofały sie na planowo z góry upatrzone pozycje na przedmieściach Brukseli. :)

! Odpowiedz
1 2 ~szykujcie

Czy chodzący w pochodach KODu przygotowali już drinki mołotowa na sobotnie pochody tak jak prosił lider całej opozycji ?

gftt zamiast marnować czas na necie lepiej szykuj drinki mołotowa ,bo niewiele czasu już zostało

! Odpowiedz
2 3 ~KaczafiPozdrawia odpowiada ~gftf

Te PiSówki mają w twarzach coś takiego, co miały kiedyś ZMP-ówki.
Tępota połączona z fanatyzmem i zapatrzeniem w wodza...

! Odpowiedz
2 1 ~KaczafiPozdrawia odpowiada ~gftf

Te POówki mają w twarzach coś takiego, co miały kiedyś ZMP-ówki.
Tępota połączona z fanatyzmem i zapatrzeniem w wodza...

! Odpowiedz
1 5 ~Bolo

Widzę tylko jeden plus emigracji: ucieczka od zaściankowości, katotalibanu i ciemnoty niewykształconego zawistnego społeczeństwa. Spróbuj tylko się czegoś dorobić - to zawsze będziesz złodziejem bo - Tyn to mo , a ja ni mom. Nasza firma zarejestrowała się na Słowacji i jest o niebo lepiej: inne traktowanie podatnika, niższe podatki nie są jednak tak ważne jak satysfakcja, że nie płacimy ich na wyborców PISu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~Malwoid

A ja tesknie za domem i za Polska gdzie szerokim lanem zboze sie kladzie, gdzie przy drodze dzięcielina pala! Wrocę, gdy ktos zawoła! Jedzmy dalej... Nikt nie woła....

! Odpowiedz
0 18 ~zgred

Tak jakby w Polsce na mgr czekała praca zgodnie z kwalifikacjami. Pracując zagranicą poszerzasz swoje horyzonty, poznajesz innych ludzi i świat. Zarabiasz na podstawowe, normalne życie chyba, że od razu zdobyłeś pracę bardzo dobrze płatną. Dobry i godny zarobek łatwiej daje Ci przełknąć,że może nie pracujesz zgodnie z aspiracjami ale masz podstawę bytową do szukania dalej. Z pieniędzmi łatwiej planować swoje życie. Nie dajcie się omamić naszym politykom bo oni myślą o Was tylko jako o głosach na wybory i dostawcach taniej siły roboczej aby sami mogli pławić się w luksusie na nasz koszt. Bez względu na opcję polityczną jaką prezentują obiecują gruszki na wierzbie a jak nic z tego nie wyjdzie to powiedzą , sorry no naprawdę chcieliśmy! Jeśli nawet tu wrócicie to już z innym spojrzeniem na świat a nie z perspektywy tego "kolesiowskiego" grajdoła. Powodzenia !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~WiaraCzyniCuda

Zgoda.Ja po wieloletniej pracy w banku na obsludze klienta wyjechalem za granice i zaczolem prace w budowlance.
Rzeczywiscie po 5 latach pracy w banku na obsudze klijenta okazalo sie ze nie mam zadnych kwalifikacji I nie umiem nawet uzywac wkretarki.
Odkrylem tez ze latwiej zrobic z robola pracownika banku do obslugi,bo z takiego bankowego ekspedienta fachowca ,montera, zrobic sie nie da, bo zbyt szeroki zakres rozumienia logicznego chocby konstrukcji.
Zrobilem na poczatek uprawnienia malarskie bo najlatwiej I juz zarabialem lepiej niz ekspedient z banku w UK,bo na zachodzie za typowa obsluge w banku tez placa mniej bo praca ta wymaga malych umiejetnosci I kazdego mozna w miesiac przyuczyc zeby obslugiwal kolejke znudzonych czekaniem klientow.
Dzis po dziesieciu latach dalej na zachodzie wykonuje juz tylko stanowiska kierownicze(niekoniecznie budowlane) I gdyby nie wyjazd martwil bym sie pewnie dzis jak 10-tki tysiecy
innych w Polsce czy w tym roku zlikwiduja moj oddzial banku,wolajac klienta do okienka z
pytaniem WPLATA,WYPLATA czu LOKATA, ot cale kwalifikacje.
Rzeczywiscie,gdybym nie wyjechal dalej bym nie mial zadnych kwalifikacji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 2 ~a_MOSIEKnaTO

PISie kochany nie zapomnij obnizyć VAT do 15% od 01.01.2017r.

- inne daniny i opłaty również, w tym lokalne
- i tak jeszcze z 3 mln wrócić na emigracji "damy POpalić PO"

Nasi przyjadą to się przekonają. O kasę się nie martw BIZNESU u nas du

! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 7 ~amożebytak odpowiada (usunięty)

a może by tak zablokować ciebie , bo ponad połowa komentarzy na bankierze jest pisana przez ciebie pod rożnymi nickami , na dokładkę pod artykułami często wklejasz te same teksty po 10 razy w ciągu dnia

! Odpowiedz
2 2 ~a_MOSIEKnaTO

czy ty masz ludzi za idiotów !!! Chronologia umożliwi kto się pod kogo odszywa.

! Odpowiedz
3 3 ~a_MOSIEKnaTO odpowiada ~amożebytak

człowieku ogarnij się. Tutaj jest dzień w dzień kilkadziesiąt różnych artykułów.

wiele osób zamieszcza pod różnymi nickami.
Szczególnie tematy z frankowiczami. To nawet norma

! Odpowiedz
1 0 ~Krelas odpowiada ~a_MOSIEKnaTO

Ty się ogarnij człowieku, bo zaśmiecasz całe fora na bankierze za płatne komentarze od różnych partii politycznych , codziennie wklejasz w różnych artykułach to samo. to nieetyczne i ludzie się na to nie nabiorą

! Odpowiedz
0 0 ~a_MOSIEKnaTO odpowiada ~Krelas

Co ty mi inputujesz?

! Odpowiedz
0 0 ~łeb odpowiada ~a_MOSIEKnaTO

Ty sobie amputuj

! Odpowiedz
3 3 ~a_MOSIEKnaTO

PISie kochany nie zapomnij podwyższyć VAT do 25% od 01.01.2017r.

- inne daniny i opłaty również, w tym lokalne
- i tak jeszcze z 3 mln WYSŁAĆ na emigrację "damy radę"

Nasi przyjadą to się zadomowią. O kasę się nie martw PAPIERU u nas dużo...

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~a_MOSIEKnaTO odpowiada (usunięty)

czy ty masz ludzi za idiotów !!! Chronologia umożliwi kto się pod kogo odszywa.

! Odpowiedz
1 6 ~pracownikMOPS

program 500+ to panstwowe dotowanie produkcji taniej sily roboczej na eksoport.... Z 500+ ciesza sie ci, ktorzy maja niskie zarobki albo w ogole nie pracują, cieszą sie producenci zabawek, sprzetu komputerowego, gier, sprzetu sportowego, uslug sportowych itd.... OK, moze to rozruszac rynek produktow i uslug dla dzieci, ale oczywiscie kosztem rynku dla doroslych... Bo przeciez zeby dac dzieciom to trzeba bedzie odebrac ciezko zarobione pieniadze doroslym.... ALe co to obchodzi tych ktorzy lubią seks bez zabezpieczen.... Ciesza sie tez tatusie i mamusie patologiczne... bedzie wiecej na imprezy.... Mozna jedynie wspolczuc pracownikom MOPS ktorzy za ciezka prace na rzeczy patologii otrzymuja bardzo niskie wynagrodzenie, teraz patologia bedzie smiac im sie w twarz, zgarniajac 5 tys miesiecznie ( 500+ nie pozbawa prawa do wszelkich zapomog dla nierobow). Pracownik MOPS odpowiedzialny, z jednym dzieckiem bedzie tyrac za 1200 zł i bedzie musial uslugiwac wzbogaconej cholocie..... Ciekawe, ze tego nikt nie dostrzega... A dzieci z 500+ albo pojda w slady patologicznych rodzicow, albo wyjada do pracy za godziwe pieniadze za granicę.... Niemcy i Anglicy popieraja program 500+ :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 4 ~giełdziarz

POowcy to jak szarańcza. Nawet bezrobotnych przepędzą do sąsiadów, nie mówiąc o pielegniarkach

! Odpowiedz
0 4 ~giełdziarz

PiSowcy polecają stronkę tam pracy zagranicą ile chcesz.

www.pracuj.pl

! Odpowiedz
1 3 ~takitam

przecież rządzi PIS

! Odpowiedz
2 1 ~takiinny odpowiada ~takitam

1 raptem od 7 miesięcy no może 8
2 w większości Sejmików wojewódzkich rządzi PO w różnych koalicjach
3 Prezydenci dużych miast nie są z PiSu , przykłady W-wa , Poznań , Wrocek

podsumowując rządzi ale krótko i nie wszędzie :)

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 2 ~giełdziarz

PISowcy to jak szarańcza. Nawet bezrobotnych przepędzą do sąsiadów, nie mówiąc o pielegniarkach

! Odpowiedz
6 6 ~eldi

Nie warto wyjeżdżać za granicę do pracy, można pracować z nędzne pieniądze w Polsce i dodatkowo zarabiać w internecie, wystarczy mieć bloga, wpiszcie sobie w google - jak zarobić na blogu drugą wypłatę

! Odpowiedz
0 9 ~Onyx

jak zarobić drugą wypłatę, ale jak ja nie mam pierwszej ?

! Odpowiedz
0 2 ~abcd odpowiada ~Onyx

ja też nie mam pierwszej , jestem zawodowym bezrobotnym od 7 lat
, w moim mieście nie ma pracy nawet na czarno , a na tym portalu piszą propagandę że brakuje ludzi do pracy

! Odpowiedz
2 1 ~kuba odpowiada ~abcd

to idz na truskawi do zbioru, trochę zarobisz

! Odpowiedz
1 3 ~młodyWykształcony

to nam donosy PO i schetyny, KODu emigrację zablokują ponieważ przez złe działania KE wobec Polski nastabi Brexit czyli wyjście wielkiej brytanii z UE i to pociągnie efekt domina i inne kraje polecą z unii

! Odpowiedz
2 1 ~giełdziarz

Poska WIG20roczny (+30%), a Węgry BUXroczny(+20%), czy postrzegasz różnicę ??

http://stooq.pl/q/?s=wig20&d=20160602&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=^bux

! Odpowiedz
1 2 ~giełdziarz

Facet co ty bierzesz. Z wykresami się nie dyskutuje.

WIG20roczny (+30%) kogo oszukujesz. Każdy wie, że GPW spada od roku,

chyba, że piśnięci klikają z USA hahahaha

! Odpowiedz
0 0 ~giełdziarz odpowiada ~giełdziarz

Facet co ty bierzesz. Z wykresami się nie dyskutuje.

WIG20roczny (-30%) kogo oszukujesz. Każdy wie, że GPW spada od kroku,

chyba, że nowocześnii klikają z USA ha

! Odpowiedz
1 3 ~giełdziarz

Poska WIG20roczny (-30%), a Węgry BUXroczny(+20%), czy postrzegasz różnicę ??

http://stooq.pl/q/?s=wig20&d=20160602&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=^bux

! Odpowiedz
2 1 ~polak

nie wierzę w takie dyrdymały, to ściema, chyba sam w to wierzysz

! Odpowiedz
0 8 ~giełdziarz odpowiada ~polak

wiara. czy pisowcy to jakaś sekta biorąca narkotyki

! Odpowiedz
2 2 ~młody

Ego rządzących doprowadzi ten kraj do potęgi. Dostrzegają fakt że za taką zaściankową postawę PO zapłaci cały Naród.

! Odpowiedz
1 4 ~autor

Nie wszyscy muszą wyjeżdżać tak jak córka Kopacz deklarowała. Są tacy co dają sobie dobrze radę jak np:

Syn Tuska został współpracownikiem Amber Gold

Dobra rada.

! Odpowiedz
3 3 ~młody

Ego rządzących doprowadzi ten kraj do ruiny. Ignorują fakt że za taką zaściankową postawę zapłaci cały Naród.

! Odpowiedz
1 4 ~ojej

W państwie istniejącym teoretycznie nie ma pracy dla profesjonalistów, takich się zwalcza żeby przygotować pole dla korporacji optymalizujących najprostsze procesy.

! Odpowiedz
4 3 ~LENIN

Wyrok Platformianego Trybunału Konstytucyjnego to dla nich "opinia kolesi", opinia Komisji Europejskiej to "sugestia", to niedługo powiedzą, że fakty TVN to są zwyczajne "przypuszczenia". Odechciewa mi się wszystkiego gdy widzę co robi ta prymitywna PO, NOWOCZESNA i KOD

! Odpowiedz
1 5 ~rosyjskiMIR

Ruscy też cały czas mówią, że sankcje ich tylko wzmocniły.

! Odpowiedz
1 1 ~Aleks

No nord stream 2 ma się budować wiec jest moc

! Odpowiedz
2 5 ~autor

Nie wszyscy muszą wyjeżdżać. Są tacy co dają sobie dobrze radę jak np:

Adam Hofman został wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej

Dobra zmiana.

! Odpowiedz
0 2 ~nepo

Dworzanin jest medialny. jest mnósto niemedialnych dupków na różnych państwowych posadach

! Odpowiedz
3 11 ~LENIN

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego to dla nich "opinia kolesi", opinia Komisji Europejskiej to "sugestia", to niedługo powiedzą, że fakty naukowe to są zwyczajne "przypuszczenia". Odechciewa mi się wszystkiego gdy widzę co robi ta prymitywna neo-bolszewicka banda.

! Odpowiedz
5 2 ~aRodzina-w-pracy

Jeszcze trochę i PO ustawą zlikwiduje Polskę, trzeba się zacząć bać, mają śmierdzący mocz! Z taką kadrą jak KOD? Mogą POkrzyczec!

! Odpowiedz
0 0 ~Waldi

Ale bełkoczesz

! Odpowiedz
1 2 ~podnóżek_lokaja

Rozwiązanie kryzysu stworzonego przez Ryżego zabierze Ryżemu parę godzin. Wystarczy, że wyda służacej Kopacz i lokajowi Schetynie stosowne polecenia, a oni, nawet pracując nocą co już robili, nie opublikują wyroki TK i zaprzysiegną wybranych nie zgodnie z prawem sędziów. Ale dlaczego mogąc tak łatwo wtrącić koalicji broń z ręki Tusk NIE CHCE TEGO ZROBIĆ???!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~analitykPISlamizmu

Faszyści zawsze oburzali się gdy ich krytykowano. Na szczęście ich elektorat zawsze stał za nimi murem ...

! Odpowiedz
0 2 ~aRodzina-w-pracy

Jeszcze trochę i pis ustawą zlikwiduje Unię, trzeba się zacząć bać, mają prawdziwą moc! Z taką kadrą? Mogą wszystko!

! Odpowiedz
0 0 ~atomowyANTONI

Polska potęgą jest i basta. Ryzy ogłosi takie sankcje przez Unię, że Polska nie pozbiera się ze śmiechu. Na początek Polska zrezygnuje z dopłat dla rolników, których wypłaty są co prawda przedłużone z uwagi na burdel w ministerstwie rolnictwa i POstymistycznie błagania ale i tak nie wiadomo czy ministerstwo się wyrobi, a potem to po grubasie. PO zablokuje wszelkie środki unijne dla Polski w dopiero wówczas Bruksela się osra ze śmiechu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~podnóżek_lokaja

Rozwiązanie kryzysu stworzonego przez Kaczynskiego zabierze Kaczynskiemu parę godzin. Wystarczy, że wyda służacej i lokajowi stosowne polecenia, a oni, nawet pracując nocą co już robili, opublikują wyroki TK i zaprzysiegną wybranych zgodnie z prawem sędziów. Ale dlaczego mogąc tak łatwo wtrącić opozycji broń z ręki Kaczyński NIE CHCE TEGO ZROBIĆ???!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 1 ~stan_wojenny

Jeszcze raz. Telewizja tak zwana obiektywna, a zwlaszcza "FAKTY TVN", to dzisiaj jest tylko i wylacznie zalgana, PO-owska gadzinowka.

! Odpowiedz
0 1 ~autor

Ile razy to jeszcze wkleisz? Marne to a ty wklejasz jak mądrości narodowe.

! Odpowiedz
0 3 ~atomowyANTONI

Polska potęgą jest i basta. Kaczafi ogłosi takie sankcje na Unię, że ta nie pozbiera się ze śmiechu. Na początek Polska zrezygnuje z dopłat dla rolników, których wypłaty są co prawda przedłużone z uwagi na burdel w ministerstwie rolnictwa i piSSlamistyczne błagania ale i tak nie wiadomo czy ministerstwo się wyrobi, a potem to po grubasie. PiSS zablokuje wszelkie środki unijne dla Polski w dopiero wówczas Bruksela się osra ze śmiechu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~TV_paranoja

Czy ja dobrze zrozumiałem? Jesteśmy potęgą. Możemy narobić Brukseli kłopotów. Ale ich będzie bolało. To może nałożymy sankcje gospodarcze na kraje UE, niech mają. A potem nałożymy sankcje na Chiny. Tak, tak, na Chiny też.

! Odpowiedz
3 6 ~stan_wojenny

Jeszcze raz. Telewizja tak zwana publiczna, a zwlaszcza "Wiadomosci", to dzisiaj jest tylko i wylacznie zalgana, PIS-owska gadzinowka.

! Odpowiedz
0 0 ~ae

Eureka!

! Odpowiedz
3 4 ~dajcieŻYĆ

całkowicie się zgadzam. TUSK rujnuje Polskę w każdej dziedzinie, odbudowa tych ruin już teraz po 8 latach rządów PO-u zajmie odbudowę pokoleniom. Czy pozwolimy na to by kraj, który był przykładem niedoskonałej transformacji, demokracji , wolności stał się pośmiewiskiem Europy przez KODy? Nie ma czasu na czekanie, rozwalają nam nasze teraźniejsze życie!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 ~Polak-ekonomista

Niestety 8 lat rzadow PO-PSL nie stworzylo NIC !!! wczesniej SLD-PSL tez tylko wysprzedawalo polski majate narodowy. Zadnych nowych znaczacych miejsc pracy !
Od Wlochow kupili tylko pociagi Pendolino i szczesliwi. A gdzie maja pracowac mlodzi Polacy ?
Czemu Polska NIE produkuje swoich samochodow, statkow, pociagow, samollotow, czolgow itd. ? Czemu kupujemy samochody z Korei ??? Popatrzmy na CZechow - Skody sa w calej Europie !!! Nowy rzad tez na razie nie za wiele narobil ale chociaz zaprzestal wysprzedawanie wszystkiego za bezcen

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 ~dajcieŻYĆ

całkowicie się zgadzam. Kaczyński rujnuje Polskę w każdej dziedzinie, odbudowa tych ruin już teraz po tak krótkim okresie rządów PIS-u zajmie lata. Czy pozwolimy na to by kraj, który był przykładem doskonałej transformacji, demokracji , wolności stał się pośmiewiskiem Europy ? Nie ma czasu na czekanie, rozwalają nam nasze teraźniejsze życie!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~kola

Nie gadaj bzdur ! Kto podpisal najdrozszy gaz w Europie ? Kto kupil Pendolino ? Kto sypal gornikom dotacje do nieefektywnych ekonomicznie kopaln ? -> Koalicja PO_PSL !
Tylko jedna decyzja Ewy Kopacz aby nie zamykac nierentownej kopalnii kosztowala 3 MILIARDY zlotych strat !

! Odpowiedz
2 5 ~Kardynał_zAMBONY

Politycy PO pod pojęciem "kompromis" rozumieją sytuację, w której inni wreszcie ustąpią.

W tym jednym zdaniu zawiera się niemal całe podsumowanie obecnych problemów naszego umęczonego przez PO kraju po 8 latach bandyckich rządów.

! Odpowiedz
3 3 ~Kardynał_zAMBONY

Politycy PiS pod pojęciem "kompromis" rozumieją sytuację, w której inni wreszcie ustąpią.

W tym jednym zdaniu zawiera się niemal całe podsumowanie obecnych problemów naszego umęczonego przez PiS kraju.

! Odpowiedz
3 1 ~to_jak_PIS

Hitler mawiał ''ani kroku wstecz'' i ''taka jest wola narodu'' te hasła głoszone są dzień w dzień przez partię opozycyjną

! Odpowiedz
2 2 ~cukrzęPISowi

Mam nadzieję że wyznawcy PO lojalnie jeżdżą tylko niemieckimi samochodami, bo wyjdą na buraków

! Odpowiedz
2 5 ~to_jak_PIS

Hitler mawiał ''ani kroku wstecz'' i ''taka jest wola narodu'' te hasła głoszone są dzień w dzień przez partię rządzącą

! Odpowiedz
3 2 ~analitykPISlamizmu

Dlaczego POplatfuski nie lubią polskiej i anglosaskiej prasy? Bo kochają niemiecką.

! Odpowiedz
0 1 ~slaw

Gdyby nie współpraca gospodarcza z Niemcami to Polska już by padła. Reszta już dawno zaczęła nas olewać mówię do Ciebie PiSoglutku.

! Odpowiedz
1 1 ~cukrzęPISowi

Mam nadzieję że wyznawcy PiS lojalnie nie jeżdżą niemieckimi samochodami, bo wyjdą na buraków

! Odpowiedz
1 3 ~karzeł_reakcji

PO niech ma pretensję tylko do siebie(jak straciło koryto!) "ZIELONA WYSPA"! Zielony żart!

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~I_plenum_PZPR

POwski: "kompromis" rozumieją sytuację, w której inni wreszcie ustąpią". nie tędy droga SZetyna

! Odpowiedz
1 2 ~karzeł_reakcji

PiS niech ma pretensję tylko do siebie! "Dobra zmiana"! Dobry żart!

! Odpowiedz
0 1 ~I_plenum_PZPR

PISowy: "kompromis" rozumieją sytuację, w której inni wreszcie ustąpią"

! Odpowiedz
1 4 ~jaram_fajkęPOKOJU

Waszczykowskiemu nie odpowiadają traktaty np. lizboński.

PIS wie dobrze czego chce: całkowitej swobody w działaniu, a wy, EU płaćcie !!! ŻENADA

Waszczykowski, szef polskiego MSZ: chce odejścia od postanowień traktatu z Lizbony i "nowego myślenia" o kompetencjach Brukseli. Odrzuca dążenie do unii politycznej. - Taka unia zakładałaby, że istnieje naród europejski. Ale on na razie nie powstał.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20146504,waszczykowski-w-die-welt-ten-rzad-nie-zrobi-nic-by-polska.html#BoxNewsImg

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~patriota

niemiecka prasa sieje demagogię w którą nie daje się wiary, to tak jak przemilczana sprawa próby gwałtów na kobietach w niemczech podczas imprez sylwestrowych

! Odpowiedz
1 11 ~dfdf

ale przynajmniej zarabiają uczciwe pieniądze a nie ochłapy polskie...Bankier nie próbujcie wmawiać ludziom że tylko w Polsce można dobrze pracować...wole pracować poniżej kwalifikacji ale z poczuciem że nie jestem codziennie dymany nawet jak wychodzę z pracy

! Odpowiedz
8 1 ~a_MOSIEKnaTO

Mnostwo Ukraińców przyjechało od Polski i pracują za mniej niż Polacy. Polakom sie we łbach od dobrobytu poprzewracało.

! Odpowiedz
0 1 ~sfds odpowiada ~a_MOSIEKnaTO

a ja słyszałem ze ukraińcy to lenie do pracy...chcą tyle kasy co Polacy a po tygodniu są już mega zmęczeni i nie przychodzą do pracy...a pracodawcy się z nimi nie srają tylko wywalają na zbity pysk...i o jakim dobrobycie Ty człowieku gadasz ? rozumiesz ze jesteś od Kodowców

! Odpowiedz
0 4 ~a_MOSIEKnaTO odpowiada ~sfds

Ty słyszałeś o leniwych Ukraińcach. Ja słyszałem o cięzko pracujacych Ukraińcach.
Ja znam Polaków złoczyńców i pobieraczy zasiłków w Wielkiej Brytanii. Dobrze, że tego ścierwa tu nie ma, choć może wróci po brexicie.
Patologia jest wszedzie. Najwiecej w USA.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~a_MOSIEKnaTO

Największy mózg odjechał z Polski do Brukseli czyli TUSK. tak o jego emigracji wypowiadają się europosłowie:

http://natemat.pl/130063,nigel-farage-kontra-donald-tusk-jest-pan-najnowszym-polskim-emigrantem-zarobkowym

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Londoner

Co piaty czyli tylko 20%. Tak ze 80% pracuje na swoim poziomie badz wyzszym. I PRACUJE, a nie wegetuje, szuka pracy, czy lapie byle co, byle tylko dotrwac do pierwszego.
Taka mala roznica.

! Odpowiedz
2 3 ~a_MOSIEKnaTO

POlacy nie wyjeżdżajcie bo z kim ja będę chodzić na MARSZE KODu i loveParade???ja z Andrzejem Chadaczem musimy zarabiać i z czegoś żyć!!!

! Odpowiedz
0 1 ~Londoner

Spokojnie. Zostana brunatni patrioci. Bedziesz biagal w antydemonstracjach i wspieral narodowo socjalistyczny PiS.

! Odpowiedz
0 2 ~a_MOSIEKnaTO

Polska w dominacji:

grunty, GPW w tym obligacje SP, mieszkania, domy wszystko rośnie za 130-150% w PAPIERZE

Narodzie kochany choć jeszcze "KATYŃ" lub "DNI MŁODZIEZY", a będziesz dla mnie BIZNESEM !

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 3 ~a_MOSIEKnaTO

PISie kochany nie zapomnij obnizyć VAT do 15% od 01.01.2017r.

- inne daniny i opłaty również, w tym lokalne
- i tak jeszcze z 3 mln odesłać na emigrację "damy kasę"

Nasi przyjadą to się ucieszą. O kasę się nie martw BIZNESU u nas dużo

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 8 ~a_MOSIEKnaTO

PISie kochany nie zapomnij podwyższyć VAT do 25% od 01.01.2017r.

- inne daniny i opłaty również, w tym lokalne
- i tak jeszcze z 3 mln WYSŁAĆ na emigrację "damy radę"

Nasi przyjadą to się zadomowią. O kasę się nie martw PAPIERU u nas dużo.

! Odpowiedz
0 4 ~a_MOSIEKnaTO

Polska w promocji:

grunty, GPW w tym obligacje SP, mieszkania, domy wszystko jak leci za 30-50% w PAPIERZE

PISie kochany choć jeszcze "GRUNWALD" lub "Chrzest Polski", a będziesz dla mnie WIARĄ !

! Odpowiedz
0 0 ~a_MOSIEKnaTO

Proszę się pode mnie nie podszywać

! Odpowiedz
0 0 ~a_MOSIEKnaTO

Szanowna redakcjo Bankier.pl proszę o bana na uzytkownika podrabiającego komentarze na niniejszym forum

! Odpowiedz
1 5 ~Ty

Wyższe wykształcenie zdobyte na nic nie wartych platnych prywatnyvh uczelniach.A jakie to kwalifikacje posiadaja osoby po takich studiach.

! Odpowiedz
1 5 ~Janek

I co żeście zrobili z tym krajem, czym wam Polska zawiniła że tak źle ją traktujecie? Kiedy zrobicie w tym kraju porządek i pozbędziecie się komuchów, służalczyków ruskich i zdrajców narodu?

No ja się pytam kiedy?

! Odpowiedz
3 7 ~mosze

Kto to ma zrobić?
Prawdziwi Polacy są od wielu lat na emigracji
W kraju przywiślanskim mieszkają polskojęzyczne mieszańce przechodzących wojsk i imigrantów

! Odpowiedz
0 1 ~suweren

Dla czego żądasz ustąpienia PISu. Przecież teraz MY

! Odpowiedz
0 2 ~ted

psychologie wybrac najlepiej lub politologie

! Odpowiedz
0 6 ~Boss

O czym tu mowa...kwalifikacje to jedno a zapotrzebowanie na nie to drugie. Obecnie co druga osoba wchodzaca na rynek pracy posiada wyższe wykształcenie wiec jesli każdy chciałby pracować zgodnie z kwalifikacjami to dopiero bysmy mieli zapasc

! Odpowiedz
0 4 ~saba

Mnóstwo kończyło zarządzanie i marketing.
Nie ma kim zarzadzac. same wykszatłciuchy.

! Odpowiedz
2 17 ~Radek

Polska kraj dla złodziei i bandytów. Każdy to kradnie ma na wszystko a uczciwą pracą może wydolisz na wegetację..... Lepiej się żyje w Szkocji pracując jako magazynier niż w Polsce jako specjalista.

! Odpowiedz
1 20 ~qwer

problemem jak widac jest za duza liczba niepotrzebnych szkol wyzszych. po co marnowac tyle pieniedzy na szkolnictwo wyzsze skoro w kraju nie ma pracy dla tych ludzi. polikwidowac niepotrzebne kierunki. nie kazdy musi byc studentem

! Odpowiedz
1 3 ~zz

Studentem może być akzdy, kogo na to stać. Mozena hobbustycznei studiować cokolwiek, co kogoś interesuje.
Nie należy jednak oczekiwac po tym pracy za średnią krajową na stażu i podwyżki 10% co miesiac

! Odpowiedz
0 0 ~qwer odpowiada ~zz

i wlasnie takie myslenie jak twoje marnuje pieniadze. myslisz ze studia sa za darmo ?
nie ma nic za darmo, wszystko placimy w podatkach.

! Odpowiedz
5 5 ~EMIGRANTNORWEGIA

WYJEZDZAJCIE I NEISLCUHAJCIE TYCH DYRDYMAL!

polske moze uratowac tylko putin badz samozaglada wewnetrzna wojna w ktorej sie wybija! wowczas mozna wrocic i tworzyc!!!!!silny rkaj na wzro singapouru o wolnosci gospdorczej ianczej was dobija te czerowne sk......y!OKRAGLSOTOLWE!!!!!!!

! Odpowiedz
8 5 ~a_MOSIEKnaTO

niczym się nie przejmujcie. PO i Nowoczesna będą w 2017 r. aresztowani.

Trybunał Stanu: Tuskek, Kopaczz, Swetru, Macciar,, Niesioł, ryży itd... im nie pozorny Kamyk

da się osądzić ludzi myślących o korycie. To jest Kanon Psychiatrii

! Odpowiedz
4 1 ~a_MOSIEKnaTO

proszę redakcję bankiera o ______zablokowanie IP użytkownika _______dostępu do publikowania komentarzy, który notorycznie podszywa się pode mnie, kopiuje moje tekst i zniekształca je.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~a_MOSIEKnaTO

~a_MOSIEKnaTO 2016-06-02 08:34

tu jest zamieszczony i opublikowany przeze mnie oryginał, pierwotny tekst mojego komentarza do państwa artykułu.

dziękuję i pozdrawiam

! Odpowiedz
0 0 ~KOD_obrońcy odpowiada ~a_MOSIEKnaTO

Człowieku jakie zablokowanie???zyjemy w wolnym demokratycznym kraju!jest wolność, jest demokracja a my jej bronimy

! Odpowiedz
0 0 ~a_MOSIEKnaTO odpowiada ~a_MOSIEKnaTO

~a_MOSIEKnaTO 2016-06-02 09:00

tu jest zamieszczony i opublikowany przeze mnie oryginał, pierwotny tekst mojego komentarza do państwa artykułu.

dziękuję i pozdrawiam

! Odpowiedz
5 6 ~a_MOSIEKnaTO

Niestety przez 8 lat PO zostawiło zgliszcze, wszystko rozkradli to ludzie musieli wyjeżdżać i jeszcze wyjeżdżają bo wszystko rozkradzione

! Odpowiedz
2 9 ~Jasko

Przy tym trendzie to 500+ dobrozmianowy rząd powinien zmienić na 5000+, a wówczas we wszystkich co bogatszych krajach Antoni Maciererwicz będzie miał swoją 5. kolumnę +.

! Odpowiedz
0 16 ~Bolo

W Polsce nie szanuje się ludzi, którzy chcą legalnie pracować. To po prostu nieopłacalny proceder. Od wielu lat kluczowe sprawy takie jak obniżanie i upraszczanie podatków oraz preferencje dla osób pracujących są zlewane. Wygodniej ich golić. Opłaca się jedynie być na świadczeniu socjalnym i w szarej strefie bądź pilnować lasu przy drodze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 5 ~ted

Tylko PiS doszedł do władzy ludzie zaczęli dalej wyjeżdżać...

! Odpowiedz
5 5 ~Jasko

10 lat temu ten proces nasilił się własnie z chwilą objęcia przez Kaczyńskich władzy

! Odpowiedz
0 8 ~Lopez

Pani Malwino, proponuję dla porównania napisać artykuł o tym ilu Polaków pracuje w Polsce poniżej kwalifikacji. Wydaje się, że inżynier na kasie jest w Polsce dość powszechnym zjawiskiem. Wnioski z porównania obydwóch artykułów mogą być interesujące.

! Odpowiedz
2 17 ~Uk

Pracuje ponizej swoich kwalifikacji za granica i z BULEM patrze jak sie znajomi spelniaja w Pl. Pozdrawiam

! Odpowiedz
12 1 ~Ania

A ja z bólem (!!!) czytam ten komentarz. Może trzeba było zostać i popracować nad ortografią?

! Odpowiedz
0 6 ~JJ odpowiada ~Ania

Ania nie kuma sarkazmu :)

! Odpowiedz
0 1 ~Rozum

Badanie przeprowadzono od 25.04.2016 do 22.04.2016 r ?????!!!!

! Odpowiedz
1 16 ~KIMDZONGTUSK

To wszystko konsekwencja układu bolszewicko-solidarnościowego w Magdalence

! Odpowiedz
9 2 ~a_MOSIEKnaTO

niczym się nie przejmuj. Prawyi i Sprawiedliwi będą w 2017 r. zdelegalizowani.

Trybunał Stanu: Kurrski, Piotrrowicz, Pawwłowicz, Macciar,, Sassin, kurdupel itd... im nie Groźny

Nie da się osądzić ludzi nie myślących. To jest Kanon Psychiatrii

! Odpowiedz
1 7 ~KIMDZONGTUSK odpowiada ~a_MOSIEKnaTO

a jaka jest różnica między PO. PiS. PSL. UW. UD., SLD ? Ci sami ludzie, ta sama wschodnioazjatycka mentalnośc

! Odpowiedz
2 2 ~a_MOSIEKnaTO odpowiada ~KIMDZONGTUSK

to ty klikasz z Korei Północnej, trza było tak od razu.

Widzę, że znasz się na ich mentalności, jak swojej

! Odpowiedz
8 21 ~KIMDZONGTUSK

Najbardziej rozgarnęci, pracowici i kreatywni wyjeżdżają , a w Polsce zostają resortowcy, Dyzmy, miernoty którzy idą w "urzędy" albo do polityki , trepowscy emeryci 40-letni, zdrowi renciści. Moje dzieci też chcą wyjechać po skończeniu edukacj. Co mam im powiedziec ? Nie należe do partii, nie mam znajoości, żeby ich wkręcić na tłustą posadkę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 9 ~zkll

typowy jęczący Polak lub Polka

! Odpowiedz
3 25 ~sceptyk

Marnotrawstwo mózgów to dopiero jest w Polsce gdzie obowiązuje nepotyzm i kolesiostwo. Wcale się nie dziwię, że ludzie wyjeżdżają przynajmniej za granicą nie będą pracować za najniższą a jak się postarają to zagraniczny pracodawca ich bardziej doceni niż polski.

! Odpowiedz
3 1 ~miro

problem w tym że włąśnie pracują za najniższa, 8-9 na godzine

! Odpowiedz
2 15 ~realista

Jak POwiedział Aaron Szechter - "W Polsce zostaną tylko kur.. i autostrady".

! Odpowiedz
0 2 ~Graż

A coś się może wygadał na temat ilości składanych wniosków o polskie obywatelstwo w ambasadzie w Tel Awiwie?

! Odpowiedz
1 32 ~Rafal

Z ambicji nie można ugotować obiadu. Dlatego wyjeżdżają.

! Odpowiedz
0 24 ~Mmm

Wyksztalciuch na kasie w Tesco w pl to przecież norma, więc o co chodzi

! Odpowiedz
0 4 ~poaszka

Jestem świeżo po studiach ekonomicznych. Mieszkam w Katowicach. Za pracę w biurze, jako asystent proponowano mi 1365-1500zł, kucharz bez doświadczenia (gotuję hobbystycznie) 1500zł, w Lidlu 1700zł... Co prawda pracowałam również dwa razy w banku- tam akurat dobre wynagrodzenia 2000zł-5000zł w zależności, ile osób kupiło u mnie kredyt lub pakiet inwestycyjny na giełdzie... Z tego dziś żyją banki. CZyli najbardziej mi się opłaca siedzenie na kasie lub akwizytor w banku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~eko odpowiada ~poaszka

Dziwie sie , że jesteś zaskoczona. Oddaj dyplom.
Ekonomia jest nauką społeczną, która traktuje o tym, jak rozdzielić z natury ograniczone zasoby pomiędzy nieograniczone potrzeby. Tę definicję zna i pamięta pewnie większość z nas.

Czego sie spodziewałaś po studiach? Stanowiska doradcy za 1000 zl/h ?

! Odpowiedz
0 0 ~bogacz odpowiada ~eko

Masz racje. Lepiej zeby zostala polska WAGs i oddala dyplom :D zamiast sie czegos spodziewac po studiach, maz by jej placil te 1000 zl na godzine. po co sie ma baba starac! ambitne dziewuchy utopic w studni.

! Odpowiedz
1 20 ~Lemon

W następnej ankiecie powinno być pytanie, czy zwiększenie obciążeń podatkowych dla lepiej zarabiających =specjalistów zwiększy emigrację. Rząd szykuje się do zmian w podatkach, które mają być neutralne dla budżetu a mają poprawić sytuację najgorzej zarabiających kosztem najlepiej zarabiających. Tutaj droga Redakcjo widzę następny czynnik powodujący kolejną falę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 20 ~aaaaaaaaa

wyjeżdżają bo muszą z czegoś żyć
Gdybym był młodszy już dawno by mnie w tym cudownym katolandzie nie było...
I tak się dziwię że tyle ludzi zostało i zasuwają za 2500 zł brutto - takie życie to wegetacja

! Odpowiedz
0 24 ~owp

Tutaj z wyższym oferują 2700 zł brutto, w angli na zmywaku dostaniesz 1200+napiwki tyle że funtów, i do tego zapłacisz jedynie 65 funtów podatku za pół roku. A jak wykorzystasz wykształcenie i swój potencjał to żyjesz tam na wysokim poziomie. Jedynie co się dziwi,e że tak mało osób wyjechało.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~piwi

W 'anglii' na zmywaku daja napiwki? Kto te napiwki daje?

! Odpowiedz
0 2 ~OWP odpowiada ~piwi

Nie wszędzie, ale dają. Zależy jak się dogadasz. Pieniądze pochodzą z tych 10% co jest dodatkowo naliczane za serwis, a potem jest dzielone na załogę. Oczywiście jak się nie dogadasz to nic nie dostaniesz...

! Odpowiedz
4 10 ~a_MOSIEKnaTO

PISie kochany nie zapomnij podwyższyć VAT do 25% od 01.01.2017r.

- inne daniny i opłat również
- i tak jeszcze z 3 mln WYSŁAĆ na emigrację "damy radę"

Nasi przyjadą to się zadomowią. O kasę sie nie martw PAPIERU u nas dużo

! Odpowiedz
2 11 ~a_MOSIEKnaTO

Polska w promocji:

grunty, GPW, mieszkania, domy wszystko jak leci za 30-50% w PAPIERZE

PISie kochany choć jeszcze GRUNWALD lub Chrzest Polski, a będziesz dla mnie wiarą

! Odpowiedz
2 11 ~a_MOSIEKnaTO

a chętnie łyknę jeszcze obligacje 10-nie SP w rentowności 4-4,5%, przy inflacji 0%.

kasa jest, PAPIER czeka

! Odpowiedz
2 10 ~a_MOSIEKnaTO

Program: Mieszkanie+ "Tani Najem", też weźmiemy w "zarządzanie" po wybudowaniu

PISiunio mój złociutki jedź bez trzymanki, damy radę. My napewno

czynsz za 50m2 1000zł/m-c
koszt budowy 1m2 to 3000zł/m2
czyli czynsz roczny za 1m2 to12*20 240zł
tak więc stopa zwrotu to 8%, czyli zwrot z inwestycji jest po 12,5 latach.
możesz wykupić po 30 latach - czyli państwo przez 17,5 roku ma na tobie czysty zysk!!
(na rynku wynajmu w Warszawie (!) akceptowalna średnia stopa zwrotu to 5,27% czyli zwrot z inwestycji po 19 latach).

Gratuluje Rządowi Szydło robienia Polaków w ciula!!!!
to nie żaden program socjalny tylko dojna zmiana, doją lepiej ode mnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 ~a_MOSIEKnaTO

PISiunu kochany: wyemituj jeszcze w tym roku, papierów dłużnych SP, tak o wartości ok 100 mld PLN. Banki i instytucje finansowe go skupią( nie płacą podatku belki)

Spowoduje to prawie całkowity brak pieniędzy dla finansowania gospodarki i wzrost kosztu pieniądza o około 300-500 pkt. bazowych przy poziomie inflacji około zerowej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~a_MOSIEKnaTO

Kochaniutki PISie, nie zapomnij wyrugowywać polskich przedsiębiorców.

Dla nich istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten ma rośnąć.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet ją uniemożliwiając ze względu na prognozowane parametry NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a nożyce kosztu kapitału polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne(rozwierają się) w stosunku do zagranicy. Firmy polskie zamiast zwiększyć udziały rynkowe je zmniejszą, a zwykły obywatel korzystający z kredytu zapłaci za niego więcej.

Tak stwarzasz nam przestrzeń życiową

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 ~a_MOSIEKnaTO

czy Polak jest Polakowi wilkiem smoleńskim? - toż to, Rzymianie lepiej traktowali Ulicznice Portowe.

bo do takiego wniosku można dojść po wprowadzaniu przez większość parlamentarną PIS USTAWY o OCHRONIE GRUNTÓW ROLNYCH (przed Polakami ?)

Co to jest ???. PISiuniu z gruntami tj. Mistrzostwo Księżyca !!!

Patrz grupy wyznaniowe mogą bez ograniczeń kupować, sprzedawać

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 ~a_MOSIEKnaTO

PISiuniu kochany. Masz siepaczy:

Kurrski, Piotrrowicz, Pawwłowicz, Macciar,, Sassin, kurdupel itd...

cała naprzód, kapitulacji nie będzie, a po nas choćby zgliszcza.

! Odpowiedz
2 6 ~a_MOSIEKnaTO

A mówili że PO kradło, a pis robi to razy 10.

! Odpowiedz
0 1 ~zamknacKW odpowiada ~a_MOSIEKnaTO

To nie jest program inwestycyjny. Rząd chce dosypać kasy do taniego budownictwa mieszkaniowego. TANIEGO. Nie każdy musi mieć wypasione mieszkanie 40m2 za 350.000 zł.

! Odpowiedz
5 6 ~nieemigrant

Ale jak rząd chce podnieść stawkę godzinową, to jazgot i skowyt. Więc zastanówcie się czego chcecie. W takiej UK płaca minimalna jest ustalona i ludzie żyją, i to spokojnie żyją.

! Odpowiedz
2 3 ~hdrvn

emigracja nie ma nic wspólnego z płaca minimalna dzieciaku

! Odpowiedz
0 0 ~nieemigrant odpowiada ~hdrvn

A skąd takie informacje, że jestem dzieciakiem.

! Odpowiedz
1 2 ~Lemon

Ciekawe jak rząd zamierza pogodzić dwa rozbieżne cele: (1) zatrzymanie specjalistów w kraju, którzy chcą lepiej zarabiać

! Odpowiedz
0 5 ~Kazik

W 2014 roku po zmianach przepisów zapłaciłem 45000pln podatku dochodowego. Decyzje o emigracji podją za mnie rząd. Jestem emigrantem podatkowym.

! Odpowiedz
2 2 ~Ed

Niektorzy lubia muzyke minaretu i za pieniadze wyjada od swoich rodzin rodzicow i kraju

! Odpowiedz
1 16 ~Kazik

W 2014 zapłaciłem 45000pln podatku dochodowego. Czyli wszystko co odłożyłem. (Reszta poszła na inne cele) Decyzja o wyjeździe nie była moja - tylko US. Jestem emigrantem podatkowym.

! Odpowiedz
3 15 ~ZORRO

PRACA ,
ROZSĄDNA PŁACA
1/2 PŁACY BIEDNEGO GREKA
1/3 kwoty wolnej biednego Greka
Jakość towarów niemieckiego aldika
zero przywilejów dla kast
jedne prawo dla wszystkich
albo praca albo świadczenie
50% podatek dla zarabiających powyżej 350000 pln rocznie [ tak jest w biednej GB i nikomu to nie przeszkadza.
90% podatek dla emerytur pow. 3500 pln [ dla wszystkich - żadnych wyłączeń dla osób , które do emerytalnego wora nie wpłaciły ani złotówki a dostają krocie w młodym wieku]

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.