Marka Zelmer jednak nie zniknie z polskiego rynku

Marka Zelmer nie zniknie z rynku, ale zmieni właściciela. Od dotychczasowego - firmy BSH Group - przejmuje ją hiszpańska grupa B&B Trends.

(fot. Krzysztof Lokaj / FORUM)

B&B Trends, działająca w obszarze małego AGD, zapewnia, że zagwarantuje Zelmerowi niezakłóconą i szeroką dystrybucję na polskim rynku. 

Dotychczasowy właściciel marki - niemiecki koncern BSH Group, znany z produkcji marek Bosch 
i Siemens, który zakupił Zelmera w 2013 roku – w maju 2019 ogłosił zmianę strategii rynkowej 
i zapowiedział, że wraz z końcem roku zakończy produkcję urządzeń AGD polskiej marki. Zainteresowanie rozwojem Zelmera wyraził uznany hiszpański producent i dystrybutor drobnego sprzętu AGD - firma B&B Trends, która od 1 stycznia br. została właścicielem marki.

Dystrybucją produktów Zelmer będzie kontynuowana przez firmę Eurogama, która działa na rynku AGD od 15 lat. Celem nowego właściciela jest zachowanie historycznych wartości marki i promowanie produkcji polskich i europejskich fabryk nowych produktów, które mają powstać.

Zelmer jako cichy uczestnik życia codziennego w polskich domach będzie nadal swoją funkcjonalnością i niezawodnością  wspierać całe rodziny. Marka przez ponad 50 lat swojego istnienia na stałe utrwaliła się w świadomości Polaków.  

Produkty Zelmera zdobyły także inne rynki i od wielu lat cieszą również klientów z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Rumunii, Czech czy Słowacji.

B&B Trends to hiszpańska grupa z dużym doświadczeniem w branży SDA z fabrykami w Europie, zatrudniająca ponad 250 pracowników. Jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach pod markami Ufesa, Di4 i Daga. Grupa utrzymuje międzynarodowy rozwój po przejęciu w 2018 r. historycznej, hiszpańskiej marki Ufesa oraz grupy produktów w obszarze pielęgnacji odzieży od BSH Group, w tym fabryki w Vitorii i R&D Center (Centrum Badawczo-Rozwojowego). 

mat.pras.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 67 tindala

Po tym jak odkurzacz Elektroluksa padł po 2 latach a wkrótce potem dołączył do niego Samsung, cieszę się niezawodną pracą zelmerowskiego Syriusza, o historycznej już mocy 1900 wat. Pies + dwa koty + dywany to dla tej bestii mały pikuś.

! Odpowiedz
2 38 ahim

Podobnie było z pralkami Polar (jak był jeszcze Polski), te z stare jeszcze działają. Także lodówki Radzieckie i NRD-owskie działają, lecz są prądożerne.

! Odpowiedz
0 45 pazdzioch_indastries

Mam stary mikser + robot kuchenny, pewnie mnie przeżyją.

! Odpowiedz
5 39 zenonn

Zakłady Elektromechaniczne Rzeszów, Zelmer cokolwiek jeszcze produkuje czy tylko zamawia z własnym logo z Azji? Bosch & Siemens ich nie zniszczyli?

! Odpowiedz
0 50 madarot

Firma zatrudniająca 200 osób uratowała markę Zelmer? Niesamowite! Szwabski SimensBosch już spisał ją na straty! Dziwne, że Zelmer nie obronił się sam tylko jakaś dziwna firma krzak pomogła w tym, że Zelmer jako marka nie zniknie.

! Odpowiedz
0 21 janusz1960

Polar rodzicom zepsuł się pierwszy raz po kilku latach, potem jeszcze chyba raz wymieniali programator a potem już nie było czego wymieniać, podobnie u teściów. Nam pralka włoska chyba 16 lat działała... Zelmer już dawno przeniósł produkcję do Chin a dopiero potem sprzedał markę Niemcom z BSH. Nie było dobrego gospodarza. No cóż nomenklatura która co lepsze kąski przejmowała raczej się nie sprawdziła jako dobry gospodarz/manager... Oni potrafili dobrze trzymać pod butem naród i dobrze służyć panom z Moskwy ale zarządzaniem swoim majątkiem wymaga innych umiejętności.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 12 piopoland

miksery, roboty kuchenne i odkurzacze Zelmera były, służyły u moich rodziców, i służą dzisiaj w moim domu, oczywiście nowe, kupuję świadomie.

! Odpowiedz
2 4 1as

Ten czajnik z fotki to chyba obowiązkowe wyposażenie polskich domów.
Sam kupiłem mam takie dwa.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne