REKLAMA

Spychalski: Prezydent powoła Mariusza Kamińskiego na szefa MSWiA

2019-08-13 13:41
publikacja
2019-08-13 13:41

Prezydent Andrzej Duda powoła w środę Mariusza Kamińskiego na urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Uroczystość odbędzie się przed południem w Pałacu Prezydenckim.

/ fot. Krystian Maj / FORUM
"14 sierpnia 2019 r. (środa) o godz. 10.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda dokona zmiany w składzie Rady Ministrów. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie Prezydenta RP" - poinformował prezydencka kancelaria na stronie internetowej.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski potwierdził w rozmowie z PAP, że chodzi o nominację Mariusza Kamińskiego na szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W piątek dotychczasowy marszałek Sejmu Marek Kuchciński złożył rezygnację. Miało to związek z informacjami o jego lotach służbowych. Nowym marszałkiem została dotychczasowa szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w piątek, że premier Morawiecki powierzył obowiązki w MSWiA ministrowi koordynatorowi ds. służb specjalnych Mariuszowi Kamińskiemu. Szef rządu zwrócił się też do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Kamińskiego na nowego ministra spraw wewnętrznych i administracji. "Minister nadal będzie koordynował pracę służb specjalnych" - zaznaczył Müller.

autor: Marzena Kozłowska

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
czerwony_wiewior
Pan Kamiński ze swoją rewolucyjną czujnością i ciągotami do prowokacji rozminął się ze swoją epoką. Byłby znakomitym następcą Feliksa Edmunowicza Dzierżyńskiego
karbinadel
Duda i PIS kolejny raz napluli Polakom w twarz, ale lud nadal woli uważać, że to deszcz pada

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki