Mariusz Kamiński do dymisji z powodu sprawy Banasia?

2019-12-02 12:37
publikacja
2019-12-02 12:37

Nie słyszałem, żeby mój szef, minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński rozważał jakiekolwiek decyzje dotyczące podania się do dymisji - powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

/ fot. Krystian Maj / FORUM

Żaryn w poniedziałek na konferencji prasowej, odpowiadając na pytania dziennikarzy podkreślił, że CBA przeprowadziło postępowanie kontrolne związane z oświadczeniami majątkowymi szefa NIK Mariana Banasia w "terminie ustawowym". Przypomniał, że zakończyło się ono skierowaniem przez CBA zawiadomienia do prokuratury. "W tej sprawie, w tej chwili krok należy do prokuratury" - podkreślił Żaryn.

Dopytywany, czy nie było nieprawidłowości po stronie służb specjalnych prowadzących działania kontrolne wobec obecnego szefa NIK, Żaryn stwierdził: "Naszym zadaniem CBA wykonało swoje prace w dosyć szybkim, jak na standardy tego typu postepowań, tempie. Przeprowadzono kontrolę oświadczeń majątkowych, która przyniosła konkretne wyniki".

Zapytany, czy - w związku z długotrwałym działaniem służb i brakiem sygnałów ostrzegawczych z ich strony dot. majątku Banasia - minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński (także szef MSWiA) nie rozważa swojej dymisji Żaryn odpowiedział: "Służby w tej sprawie zadziałały na podstawie i w granicach prawa. Ich postępowanie skończyło się wymiernym efektem w postaci skierowania zawiadomienia (do prokuratury - PAP). Nie słyszałem, żeby szef rozważał jakiekolwiek decyzje (dot. dymisji - PAP)". (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
karbinadel
Dopiero co Sasin bredził, że służby nie sprawdzały Banasia, bo nie miały takiego obowiązku. Kto tu kłamie? A może wszyscy?
heldbaum
Panstwo teoretyczne level hard.

Grzechu, daj glos!

Powiązane: Afera wokół szefa NIK Mariana Banasia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki