Marek Falenta oskarża PiS

Biznesmen wysłał trzy pisma do najważniejszych osób w państwie. W tym również do premiera Mateusza Morawieckiego - czytamy w czwartek w "Rzeczpospolitej".

(fot. MAREK WISNIEWSKI / FORUM)

Dziennik przypomina, że Marek Falenta w liście do prezydenta Andrzeja Dudy napisał m.in., że wie, jak "wyegzekwować obietnice" ponieważ "zabezpieczył się odpowiednio".

Z informacji "Rz" wynika, że Kancelaria Prezydenta Dudy popełniła błąd i zakwalifikowała prywatny list jako kolejny, trzeci już wniosek o ułaskawienie. "Ruszyła machina proceduralna – został skierowany do prokuratora generalnego, a stamtąd do warszawskiego sądu, który skazywał Falentę" - czytamy.

Falenta list napisał także do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, którego treść w środę publikowała "Gazeta Wyborcza". "Biznesmen - inaczej niż to wynika z zeznań kelnerów twierdzących, że to on namówił ich na rejestrowanie rozmów - wskazuje kelnerów jako tych, którzy rozpoczęli proceder nagrywania polityków".

"Bez odpowiedzi pozostał też trzeci, prywatny list Falenty – do premiera Morawieckiego. Co Falenta w nim napisał – nie wiadomo. Według naszych nieoficjalnych informacji podał w nim więcej szczegółów niż w liście do prezydenta" - podaje dziennik.(PAP)

agzi/ mam/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 niedziela16

Głupek.

! Odpowiedz
7 16 lightning_network

nawet Komorowski, którego o sympatię do PiS trudno posądzać - stwierdził że Falenta nie jest wiarygodną osobą, a pałkarz GW wprost spija mu z dzióbka... :)
każda rewelacja, o której usłyszałem że animuje ją red. Czuchnowski - od razu ląduje na /dev/null

:)

! Odpowiedz
2 6 nostsherlock

To nawet logiczne, że tak twierdzi, bo afera pogrąża obie konkurujące ze sobą partie. Może to robić z obawy, że coś nowego wyjdzie na jaw

! Odpowiedz
6 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 13 dkjachu

Ma kwity to niech upubliczni na kilku serwerach ruskich chińskich wenezuelskich i powiadomi wszystkie dzienniki w kraju w tym samym czasie i cóż powiesi się w monitorowanej celi

! Odpowiedz
8 21 eagleeye

Widzę iż pan "bije pianę" na maksa. Cóż na razie pisze listy a jeśli ma nagrania to niech je upubliczni a nie tylko pisze

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil