Marcin Piasecki zrezygnował z funkcji wiceprezesa PFR

Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Marcin Piasecki złożył rezygnację ze skutkiem od 31 grudnia 2018 roku - poinformował PFR w komunikacie prasowym. Piasecki był związany ze spółką od momentu jej powstania w 2013 roku, a od 1 czerwca 2016 roku zajmował stanowisko wiceprezesa ds. inwestycyjnych.

Marcin Piasecki odpowiadał w zarządzie PFR za działalność inwestycyjną, w szczególności w obszarze infrastruktury i inwestycji kapitałowych.

Marcin Piasecki zainicjował i przeprowadził pierwsze przedsięwzięcia infrastrukturalne PFR z udziałem partnerów prywatnych: Rail Capital Partners (z Pesą) oraz Maining Equipment Finance (z Famurem), inwestycje w projekt budowy elektrowni w Jaworznie, czy też projekt budowy trasy Łagiewnickiej w Krakowie. Doprowadził również do nabycia przez PFR Polskich Kolei Linowych.

Wśród transakcji kapitałowych przeprowadzonych przez Piaseckiego są inwestycje PFR w WB Electronics, H. Cegielski – Poznań, przejęcie kontroli nad Pesa Bydgoszcz oraz zawarcie umowy z hiszpańskim CAF na nabycie mniejszościowych udziałów w Solarisie. Doprowadził do powstania spółki PFR Life Science, odpowiedzialnej za inwestycje w przedsiębiorstwa biotechnologiczne. W 2018 roku spółka zainwestowała w krakowską Selvitę i łódzki Mabion. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.