PILNE

Marcin Petelski dołączył do Quercus TFI, poprowadzi nowy fundusz Alphaset FIZ

2018-11-26 09:56
publikacja
2018-11-26 09:56
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Marcin Petelski na początku 2019 roku uruchomi autorski fundusz Alphaset FIZ w Quercus TFI, fundusz, który będzie prowadził politykę absolutnej stopy zwrotu - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Quercus TFI podał, że fundusz kierowany będzie do zamożnych inwestorów (min. wartość inwestycji 200 tys. zł), a nabycie certyfikatów będzie możliwe jedynie bezpośrednio w Quercus TFI.

"Zespół zarządzający będzie się skupiał na selekcji spółek do portfela, a nie na obstawianiu scenariuszy rynkowych. Strategia funduszu będzie realizowana poprzez inwestowanie w akcje spółek, których wartość wewnętrzna rośnie dzięki dobremu zarządzaniu, dobrym produktom, dobrej strategii rozwoju i trwałym przewagom konkurencyjnym. Portfel będzie w dużej części zabezpieczony przed niekorzystną koniunkturą giełdową. Jednym z najważniejszych kryteriów selekcji spółek będzie zapewnienie wysokiej płynności portfela funduszu" - napisano w komunikacie.

Marcin Petelski od maja 2015 r. do sierpnia 2018 r. był wiceprezesem Insignis TFI, gdzie współzarządzał Insignis FIZ. W latach 2009-2015 był głównym zarządzającym portfelem akcji w Nordea PTE. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki