Mapy Google na telefonach ułatwią wyszukiwanie miejsc i podróże

Google udostępniło na telefony rozwiązanie znane już z desktopowej wersji map, które ułatwi wyszukiwanie najlepszych restauracji, barów oraz innych miejsc. Usprawnia także funkcję udostępniania postępu podróży.

(fot. Beck Diefenbach / Reuters)

Mapy Google - zarówno w wersji na Androida, jak i iOS - umożliwiają sprawdzenie rankingu miejsc znajdujących się w pobliżu lokalizacji użytkownika. Lista miejsc, oceny i komentarze pozwalają na łatwiejszy wybór niezdecydowanym.

Ocena będzie od teraz widoczna z poziomu mapy, nie będzie więc konieczności wchodzenia w konkretne miejsce, by sprawdzić, jak miejscówka została oceniona przez innych.

Google w końcu umożliwił użytkownikom iOS funkcję udostępnienia postępu podróży. Rozwiązanie, które było już obecne na Androidach, doczekało się też usprawnienia. Udostępnienie podróży, które informuje, gdzie jesteś i jak daleko znajdujesz się od celu (a także pokazuje, ile baterii ci zostało) będzie możliwe poprzez np. Messengera, WhatsAppa czy inne komunikatory.

Nowe opcje nie będą dostępne od razu dla wszystkich. Będą wprowadzane do Map Google’a stopniowo dla kolejnych użytkowników.

JK

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj