REKLAMA

"Mamy kilka asów w rękawie". Szef klubu PiS o polityce rodzinnej przed wyborami

2023-03-25 07:39
publikacja
2023-03-25 07:39

Wciąż nic nowego w kwestii 500+ się nie pojawia, choć PiS skutecznie podsyca nadzieje na waloryzację świadczenia. -Rozmawiamy o wariantach wzmocnienia naszej prospołecznej polityki – odpowiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki na pytanie, czy planowana jest waloryzacja świadczenia "Rodzina 500+”.

"Mamy kilka asów w rękawie". Szef klubu PiS o polityce rodzinnej przed wyborami
"Mamy kilka asów w rękawie". Szef klubu PiS o polityce rodzinnej przed wyborami
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

Spekulacje na temat waloryzacji świadczenie 500+ na 800+ czy też wprowadzenie nowego świadczenia rodzinnego krążą od dawna. Pisaliśmy o tym m.in. w artykule "800+ zamiast 500+ - będzie podwyżka świadczenia. Sprawdzona kiełbasa wyborcza wraca do gry". 

Na pytanie, jak Prawo i Sprawiedliwość chce przekonać Polaków, by zagłosowali na PiS, Terlecki odparł: "Mamy nadzieję, że nasza wiarygodność jest przekonująca".

"Po drugie – wydaje nam się, a nawet jesteśmy przekonani, że zrobiliśmy dla Polaków tyle, ile było możliwe i że to jednak zauważają. Mam na myśli szczególnie nasze wszystkie programy prospołeczne. Oczywiście, mamy jeszcze parę asów w rękawie i przed wyborami je przedstawimy" – dodał wicemarszałek Sejmu.

Trwają rozmowy o 500+

Dopytywany, czym PiS zaskoczy Polaków przed wyborami i czy wchodzi w grę waloryzacja świadczenia "Rodzina 500+" Terlecki stwierdził: "Dobrze o tym wiemy, że waloryzacja tego świadczenia byłaby przydatna". "Wielokrotnie o tym rozmawialiśmy, ale o decyzji poinformujemy podczas kongresu programowego, kiedy to przedstawimy nasz program wyborczy" – dodał.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Indagowany, czy w ogóle takie rozmowy o ewentualnej waloryzacji "500+" się pojawiają, Terlecki powiedział: "Tak, rozmawiamy o wariantach wzmocnienia naszej prospołecznej polityki".

Kongres programowy o którym wspomniał, ma się odbyć, jak podał, pod koniec czerwca lub na początku lipca. "Wtedy zaprezentujemy nasz program wyborczy" – wskazał.

Świadczenie wychowawcze "Rodzina 500+” w kwocie 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby je otrzymywać, trzeba złożyć odpowiedni wniosek. 

ktl/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (35)

dodaj komentarz
inwestor.pl
Mamy kilka asów w rękawie: propaganda telewizyjna, zadłużenie, dodruk pieniądza, sprzedaż lasów państwowych i innych surowców należących do Polaków.
dolar36
kryjcie się to Gargamel!
qwertas
Byle nie podwyżka 500+ bo zagłosuje na Tuska.
jas2
Lepsze bykowe dla bezdzietnych.
pstrzezek
Te asy z rękawa to kiełbasa rzucona na 2 miechy przed wyborami. Tak wiemy, znamy to
itso_battlestar_point_g
polityka fiaska
loool
800+ czy 1000+ to nie problem , tylko pytanie po ile będzie paliwo na stacji Orlen bo ktoś to musi sfinansować a zrobią to wszyscy obywatele płacąc dodatkowo ukryte podatki np w paliwie czy w inflacji.
onurb
Tylko ich elektorat, pijaczków, nierobów, madek z bąbelkami, czarnych w sukienkach i emerytów to nie interesuje. Ważne, że PiSiory dają okradając pozostałych.
langdon25
Zamiast 500+ będzie do wyboru :

-IZERA +
-WILLA+
-Milion +

PS. Imperator Palpatine przy Terleckim ma twarz gładką jak ściana w apartamencie Obajtka.
jpelerj
Już wiadomo, że obiecają 1000+, bo to scenariusz "czarna rozpacz". Tyle, że na raz, bo jak na to nie będzie kasy, to się wycofają i drugi raz suweren się nie złapie.

Powiązane: Wybory parlamentarne 2023

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki