Maltańska marynarka udzieliła pomocy 216 migrantom na dwóch łodziach

Przedstawiciel marynarki maltańskiej poinformował, że udzieliła ona w nocy z piątku na sobotę pomocy 216 migrantom płynącym na dwóch łodziach, które "miały trudności" na morzu. Jednostki ratunkowe towarzyszyły im w sobotę w drodze do portu w Valetcie.

(fot. Jakub Szymczuk / FORUM)

Wśród tych migrantów są kobiety w ciąży i małe dzieci; niektóre z nich płynęły bez opiekunów. Pierwsza łódź, z której wzywano pomocy, nabierała wody w chwili, gdy dopłynęli do niej maltańscy ratownicy.

Sobota jest na Malcie, położonej na południe od Sycylii i liczącej 450 tys. mieszkańców, dniem wyborów do Unii Europejskiej. Od stycznia Malta dała schronienie ponad 500 pasażerom imigranckich łodzi.

Jak podkreśla agencja AFP, Valletta mogła być jedyną szansą ratunku dla migrantów z dwóch łodzi, ponieważ na szlaku morskim między wybrzeżem Libii a Europą panuje bardzo niewielki ruch, a obecne władze Włoch na ogół odmawiają statkom z migrantami prawa zawijania do tamtejszych portów.

Jeśli chodzi o Włochy, w sobotę rano na wybrzeżu Kalabrii na południu Półwyspu Apenińskiego wylądowało 54 Pakistańczyków. Ich pozbawiona sterowności łódź dryfowała w pobliżu włoskiego wybrzeża. Prawdopodobnie płynęli z Turcji. 

ik/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil