REKLAMA

Małe zmiany na Wall Street, ale Nasdaq poprawił rekord

2021-09-01 22:28
publikacja
2021-09-01 22:28
Małe zmiany na Wall Street, ale Nasdaq poprawił rekord
Małe zmiany na Wall Street, ale Nasdaq poprawił rekord
fot. Brendan McDermid / / Reuters

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów, ale Nasdaq zdołał lekko poprawić historyczny rekord. Przed piątkową publikacją sierpniowych danych z amerykańskiego rynku pracy inwestorzy poznali znacznie słabszy od oczekiwań raport ADP.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,14 proc., do 35.312,53 pkt. S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 0,03 proc., do 4.524,09 pkt. Nasdaq Composite wzrósł o 0,33 proc. i zamknął sesję na poziomie 15.309,38 pkt.

Inwestorzy analizują, jaki kierunek we wrześniu mogą obrać główne indeksy po rekordowych zwyżkach w ostatnich miesiącach. "Utrzymujemy nastawienie risk-on i nasze pozycje, które powinny skorzystać na silnym ożywieniu i otwieraniu gospodarek" – napisali w środowej nocie stratedzy UBS.

Niektórzy wieszczą jednak, że rozpoczynający się miesiąc przyniesie korektę.

"Chociaż hossa na rynkach wydawała się ignorować wszelkie niepokojące sygnały 2021 roku, nie zapominajmy, że wrzesień jest historycznie najgorszym miesiącem w roku dla akcji" - zaznacza Ryan Detrick, główny strateg rynków finansowych w LPL Financial. "Hossa trwa i ma się dobrze, każdą potencjalną słabość postrzegalibyśmy jako szansę" – dodaje.

Ze spółek dostawca paneli słonecznych Sunrun Inc. rósł o 6,5 proc., po pozytywnych prognozach dla tej branży od JPMorgana. Notowania Zoom Video zyskiwały 2,5 proc., po mocnych spadkach na początku tygodnia.

Przed piątkową publikacją sierpniowych danych payrolls z amerykańskiego rynku pracy, inwestorzy poznali znacznie słabszy od oczekiwań raport ADP, który przedstawia szacunkową zmianę zatrudnienia w USA w sektorze prywatnym poza rolnictwem.

Jak wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Servic, w firmach w USA przybyło w sierpniu 374 tys. miejsc pracy. Analitycy oceniali, że raport ADP wskaże na wzrost miejsc pracy w USA o 683 tys. Miesiąc wcześniej według ADP przybyło 326 tys. miejsc pracy, po korekcie z 330 tys.

Raport ADP publikowany jest przez Automatic Data Processing, Inc., giganta zajmującego się outsourcingiem funkcji kadrowo-płacowych.

Oficjalne dane amerykański Departament Pracy opublikuje w piątek o godz. 14.30 czasu polskiego.

W środę inwestorzy poznali też kilka danych z amerykańskiego przemysłu.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w sierpniu 61,1 pkt. wobec 63,4 pkt. w lipcu - podano w finalnym wyliczeniu. Wstępnie szacowano, że indeks wyniósł 61,2 pkt.

Z kolei wskaźnik aktywności w przemyśle w USA w sierpniu wzrósł do 59,9 pkt. z 59,5 pkt. w poprzednim miesiącu - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 58,5 pkt. (PAP Biznes)

pat/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze oferty oszczędnościowe na pół roku - maj 2022. Lider z lokatą na 5,5%

Najlepsze oferty oszczędnościowe na pół roku - maj 2022. Lider z lokatą na 5,5%

Komentarze (4)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
Elity, które rządzą tym światem, nienawidzą nas. Biden powiedział w TV orędziu do narodu że misja w Afganistanie zakończyła się sukcesem. Hmm, to jak by wyglądała misja nie zakończona sukcesem? Z Flagą Talibanów nad Białym Domem w Waszyngtonie? Jak dodamy do tego globalny cyrk z pandemią, demoralizacją społeczeństw, skłócaniem i Elity, które rządzą tym światem, nienawidzą nas. Biden powiedział w TV orędziu do narodu że misja w Afganistanie zakończyła się sukcesem. Hmm, to jak by wyglądała misja nie zakończona sukcesem? Z Flagą Talibanów nad Białym Domem w Waszyngtonie? Jak dodamy do tego globalny cyrk z pandemią, demoralizacją społeczeństw, skłócaniem i ekonomicznym dodrukiem kredytu, to naprawdę prosi się to o globalną rewolucję o poranku, z użyciem gilotyn..

(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
the_mind_renewed
W bazie w USA w Niemczech Rumsfeld jest pod namiotami ponad 15 tysięcy afganów. Ciekawe czy w Polsce też. I czy nie wepchną ich do Polski. W USA tv pokazywali. Merki-elka musiała się zgodzić????
the_mind_renewed
Obecnie niema już szansy na spadki, no może dla kurażu jakieś małe smaczki, ale rynki mają już tylko opcję wzrostowa do momentu gwałtownej zmiany gry. Znaczy Elektroniczny dolar czy coś takiego.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki