REKLAMA

Małe i średnie firmy boją się kryzysu

2012-08-01 12:32
publikacja
2012-08-01 12:32
60 procent małych i średnich przedsiębiorstw boi się kolejnego uderzenia kryzysu. Uważają, że obecny rok będzie dla nich trudniejszy od roku 2008. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Główny ekonomista Lewiatana Małgorzata Starczewska - Krzysztoszek mówi, że najwięcej obaw mają firmy z branży transportowej, firmy handlowe i zajmujące się nieruchomościami. Tutaj trzech na pięciu przedsiębiorców obawia się pogorszenia swojej sytuacji w tym roku. Bardziej optymistyczne podejście mają przedstawiciele branży informacji i komunikacji, a także - co trochę zaskakuje - budownictwa.

 Banki w końcu udzielają kredytów komu trzeba » Banki w końcu udzielają kredytów komu trzeba
Średnio co trzecia firma uważa, że sytuacja w 2012 roku drastycznie się nie zmieni.

Małgorzata Starczewska - Krzysztoszek zwraca jednak uwagę, że najwięcej firm jako swój najważniejszy cel strategiczny w 2012 roku wskazuje chęć rozwoju. Prawie 1/4 firm widzi przestrzeń do rozwinięcia swojej działalności i chce tę szansę wykorzystać.

W Polsce małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią 99.8 procent wszystkich firm w kraju. To jest ponad 1,7 miliona aktywnych przedsiębiorstw.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/mitro/

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki