REKLAMA

Maląg o danych Eurostatu: Bezrobocie w Polsce sporo poniżej unijnej średniej

2020-10-01 16:03
publikacja
2020-10-01 16:03
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w sierpniu br. stopa bezrobocia w naszym kraju osiągnęła 3,1 proc., podczas gdy jeszcze miesiąc wcześniej było to 3,2 proc. To sporo poniżej unijnej średniej, która wyniosła 7,4 proc. - powiedziała PAP szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

Według danych Eurostatu stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła w Polsce 3,1 proc. wobec 3,2 proc. w lipcu. Z kolei liczba bezrobotnych w sierpniu wyniosła 530 tys. wobec 544 tys. w lipcu.

"Eurostat po raz kolejny pozytywnie ocenił sytuację na rynku pracy w Polsce. Z najnowszych danych wynika, że w sierpniu br. stopa bezrobocia w naszym kraju osiągnęła 3,1 proc., podczas gdy jeszcze miesiąc wcześniej było to 3,2 proc. To sporo poniżej unijnej średniej, która wyniosła 7,4 proc. Podobnie jak w ostatnich miesiącach, lepiej wypadły tylko Czechy" - powiedziała Maląg.

Zwróciła uwagę, że coraz lepiej wyglądają też wskaźniki dotyczące bezrobocia wśród osób młodych. "W sierpniu br. stopa bezrobocia wśród osób do 25. roku życia wyniosła 9,1 proc. Dla porównania w lipcu było to 9,6 proc." - wskazała minister.

Oceniła, że to bardzo dobra wiadomość i dowód na to, że podejmowane przez rząd działania są skuteczne. "Dzięki instrumentom składającym się na tarcze antykryzysowe udało nam się ochronić już ponad 6 milionów miejsc pracy" - podkreśliła szefowa MRPiPS.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
lorelie
Poproszę o komentarz Panią Jandę, Holland, Kopacz i innych którzy krytykują "ten" kraj - bo tak nazywają nasz kraj Polskę. Czy wyjechały już z tego"piekła" ? Podobno na zachodzie Europy wciąż oczekują na "prześladowanych LGBT" ale nikt nie wyjeżdża... Wizy do USA zniesione - gdzie ten Poproszę o komentarz Panią Jandę, Holland, Kopacz i innych którzy krytykują "ten" kraj - bo tak nazywają nasz kraj Polskę. Czy wyjechały już z tego"piekła" ? Podobno na zachodzie Europy wciąż oczekują na "prześladowanych LGBT" ale nikt nie wyjeżdża... Wizy do USA zniesione - gdzie ten masowy exodus panie Schetyna? A ten pajac od " kamieni kupy" Sienkiewicz też wrócił do Polski? Niebywałe...

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki