Minister pracy obiecuje: projekt ustawy o 14. emeryturze na sto dni rządu

Na sto dni prac rządu na pewno będzie projekt ustawy w sprawie czternastej emerytury – zapewniła w poniedziałek w Poznaniu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. W kwietniu powinna być wypłacona "trzynastka".

(fot. Krystian Maj / KPRM / Flickr)

Minister w trakcie briefingu przypomniała, że od tego roku tzw. trzynasta emerytura ma być świadczeniem wypłacanym co roku wszystkim emerytom i rencistom. Została zapytana też o prace nad tzw. czternastą emeryturą.

"Na pewno dotrzymamy słowa, że w 2021 r. będzie wypłacana czternasta emerytura. Jak to było zapowiedziane, na 100 dni prac rządu na pewno będzie projekt ustawy" – zapewniła Maląg.

Według wcześniejszych zapowiedzi tzw. czternasta emerytura miałaby być wypłacona w listopadzie 2021 r.

Minister przypomniała, że "trzynastka" ma być w tym roku wypłacona w kwietniu. Na ten cel zabezpieczono blisko 12 mld zł, świadczeniem zostanie objętych 9,8 mln emerytów i rencistów.

"Nie zapominamy o seniorach. Dzielimy się z nimi tą dobrą sytuacją gospodarczą w ramach międzypokoleniowej solidarności. To m.in. programy +Senior plus+ z budżetem 80 mln zł, dzięki któremu powstają domy i kluby seniora, i ASOS, skierowany dla organizacji pozarządowych na zajęcia dla seniorów, z budżetem 40 mln zł" – dodała.

Szefowa MRPiPS przypomniała też, że w marcu, w wyniku waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych, minimalna emerytura wzrośnie do 1,2 tys. zł. (PAP)

Autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ joz/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne