Maląg: Program "Rodzina 500+" zadziałał, jego efekty są długofalowe

Program "Rodzina 500+" na pewno zadziałał, to są efekty długofalowe - powiedziała w piątek w TVP1 szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Dodała, że liczba urodzeń w ostatnich latach jest wyższa od prognoz GUS.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

Maląg była pytana w TVP1, czy program "Rodzina 500+" poprawił sytuację demograficzną.

"Efekt demograficzny mamy. Kiedy program 500+ rozpoczął swoje funkcjonowanie w roku 2016, wskaźnik dzietności to niespełna 1,3" - powiedziała. MRPiPS podało w piątek na Twitterze, że łączna liczba urodzeń w latach 2016-2019 jest wyższa od prognoz GUS o około 170 tys. (w sumie w tym okresie urodziło się 1,55 mln dzieci).

"Program na pewno zadziałał, tylko to są efekty długofalowe" - powiedziała minister.

Zwróciła również uwagę, że premier powołał pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej, którym została Barbara Socha. Przypomniała też o realizowanym programie "Maluch plus".

autorka: Olga Zakolska

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 7 silvio_gesell

Jest efekt fiskalny, a nie demograficzny. Demografia rządzi polityką, a nie polityka demografią. Nie da się już słuchać tych bzdurnych racjonalizacji 500+, który jest skądinnąd słuszny.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 1 fbi_survelliance_van

Kwestia ciągłego trwania programu 500+ i polityki socjalnej jest najważniejsza. Bez ciągłości nie będzie efektów tych wydatków.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne