REKLAMA

Maląg: 500+ okazało się swoistą tarczą kryzysową w pandemii

2021-04-22 13:20
publikacja
2021-04-22 13:20
fot. Adam Guz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Rodzice wydają świadczenie 500+ na inwestowanie w przyszłość młodego pokolenia - na zajęcia dodatkowe lub odkładają pieniądze na przyszłość dziecka - powiedziała w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Marlena Maląg mówiła w telewizji wPolsce.pl, że program 500+ to pierwszy taki program, który kompleksowo zainwestował w rodzinę.

Obchodzone na początku kwietnia pięciolecie wprowadzenia świadczenia to - zdaniem minister - "dobry moment na podsumowanie, co on dał polskim rodzinom, w jakim momencie jesteśmy dzisiaj i jakie będą następne kroki".

"Celem postawionym przed programem była poprawa sytuacji polskich rodzin i dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że bieda już nie ma twarzy dziecka" - zauważyła Maląg. Jak dodała, "ważnym celem był też cel prenatalistyczny programu, ale też podniesienie godności polskich rodzin".

"My cały czas analizujemy, na co rodzice wydają to świadczenie i jest to inwestowanie w przyszłość młodego pokolenia - czy to w formie zajęć dodatkowych dla dzieci, czy w formie odkładania pieniędzy na przyszłość dziecka" - mówiła.

Ale też - zauważyła - 500+ w trudnym pandemicznym czasie okazało się "swoistą tarczą kryzysową". "To wsparcie, które trafia miesiąc w miesiąc do budżetu domowego" - stwierdziła.

Zdaniem szefowej MRiPS realizacja programu była konieczna, tak samo jak konieczne jest kontynuowanie go i wspomaganie rodzin w Polsce. Zwróciła na to uwagę również w kontekście trudnej sytuacji demograficznej kraju. "Szerokie wsparcie dla rodzin jest konieczne, aby ten trend sprobować zmienić" - wskazała.

Maląg podkreśliła też, że rodzina jest w centrum uwagi rządu i tam pozostanie. "Silna rodzina to fundament dobrze funkcjonującego państwa i z tego kierunku nie zejdziemy" - zaznaczyła.

autor: Dorota Stelmaszczyk

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
smallsaver
Bredzi, ale co ma powiedzieć? Że demografia się posypała, bo gwałtownie spadła liczba narodzin, a liczba zgonów wystrzeliła w kosmos? Wyborcy PiS nie lubią takich wiadomości, a TVP utrzymuje ich w przekonaniu, że rząd świetnie sobie radzi z pandemia.
lampeduza
Pierwotną i fundamentalną przyczyną problemów klimatycznych i ekologicznych jest przeludnienie Planety. Afryka miała 100 lat temu ok 150 ml ludności a obecnie 1,5 miliarda. Planeta tego nie udźwignie! W PL? Po co nam np 50 ml mieszkańców? Wystarczy 20 ml. Piękne , puste plaże, lasy, jeziora. Brak konieczności budowy bez Pierwotną i fundamentalną przyczyną problemów klimatycznych i ekologicznych jest przeludnienie Planety. Afryka miała 100 lat temu ok 150 ml ludności a obecnie 1,5 miliarda. Planeta tego nie udźwignie! W PL? Po co nam np 50 ml mieszkańców? Wystarczy 20 ml. Piękne , puste plaże, lasy, jeziora. Brak konieczności budowy bez końca nowych dróg, autostrad, mieszkań. Tylko remonty ...
Dzisiaj przecież nie potrzeba milionów młodych mężczyzn jako mięso armatnie na wojnę. Za chwilę AI przejmie kluczowe miejsca pracy. Po co nam te miliony dzieci? Politycy twierdzą: potrzeba dużo młodych, bo będą pracować na emerytury emerytów. Czyli taka hodowla niewolników 500+? Przecież to jest horror! Młodzi! Zbuntujcie się! Politycy napędzają zbrodniczy , system niewolniczy!? Coś co było dobrym pomysłem polityków XIX w (system młodzi pracują na emerytury starszych) nie jest już usprawiedliwiony obecnie! 500+ na fundusze emerytalne, a nie na hodowlę dzieci - niewolników.
vonmisses
I kury lepiej się niosły! Przypominam, że celem programu miał być zwiększony przyrost naturalny ludności! Proszę się pochwalić...
ehalley
Każda tego typu akcja propagandowa przybliża mnie coraz bardziej do zaniku wiary w ludzkość. Co to są za przebrzydłe typy, żeby siać takie brednie...
ehalley
PS paniusiu odklej te barwy biało-czerwone z tego namordnika

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki