REKLAMA

Maląg: 500+ nie będzie zakończone

2020-03-09 13:18
publikacja
2020-03-09 13:18

Wbrew pojawiającym się informacjom medialnym nie ma planów zakończenia programu 500+ – powiedziała w poniedziałek PAP szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Jak zapewniła, choć nie ma planów waloryzacji tego świadczenia, program będzie realizowany w kolejnych latach.

/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Odnosząc się do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji, że rok 2021 może być ostatnim, w którym obowiązywałby program minister powiedziała, że "absolutnie nie ma takich planów rządowych w żadnym zakresie".

"Celem wprowadzenia tego świadczenia była inwestycja w rodzinę, podniesienie dzietności, ale także zwrócenie uwagi na godność rodziny. Te wskaźniki zostały osiągnięte. Na tym etapie pracujemy przede wszystkim nad strategią demograficzną" - powiedziała PAP Maląg.

Jak dodała, założenia do strategii jej resort przedstawi "najpóźniej pod koniec czerwca".

"Ona przede wszystkim pokaże, w jakim kierunku powinno iść wsparcie do rodzin. I to już nie takie bezpośrednie wsparcie typu: waloryzacja 500+. Ale program 500+ będzie realizowany, to z całą odpowiedzialnością podkreślam" - powiedziała PAP Maląg.

"Do tej pory do polskich rodzin zostało przekazane, a więc zainwestowaliśmy w polską rodzinę z małymi dziećmi, ponad 95 mld zł. I to świadczenie będzie realizowane. Również będziemy rozwijać programy, które wspomagają rodziny tj. +Maluch plus+ i kontynuować program +Dobry start+" - dodała minister.

Program "Rodzina 500+" ruszył 1 kwietnia 2016 roku, zakładał wypłatę świadczenia w wysokości 500 zł, bez kryterium dochodowego, na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. Od lipca ub. roku działa on w rozszerzonej formule - świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

autor: Rafał Pogrzebny

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
aragog
Czyli rządzimy wg zasady "po nas choćby potop"...
marxs
w zasadzie pewny już na 100 % krach gospodarczy zakończy nie tylko 500+
emeryturę +,emerytury mundurowe czy KRUS ale zakończy też na cacy podłe,złodziejskie i cwaniackie życie PRLu (PISia Republika Ludowa) i jej wyznawców
wyrwin666
"Słuchajcie damy Wam co tylko będziecie chcieli i co sobie wymarzycie i nie ważne ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić " ... 500 plus w skrócie.
wyrwin666
"Nie będzie zakończenia 500+" - tutaj socjalne pelikany biją brawo ...
"Nie będzie zakończenia 500+" - zdrowomyślący obywatele cierpią i już liczą ile za te 500 będą musieli zapłacić ... Ja zaliczam się na moje nieszczęście do tych drugich ...
jacek-19
- Wbrew pojawiającym się informacjom medialnym nie ma planów zakończenia programu 500 plus - w kazdej plotce jest odrobina prawdy. Zakonczenia nie ma, ale brak srodkow juz jest.
anty12
Malag, oddaj swje 30k wolnej od podatku ! To bedie sprawiedliwe spolecznie.
prezes_jan
Zakończyć te populistyczne dewiacje jakim jest 500+ jak najszybciej.
bonvivant
Nie będzie zakończone bo nie musi, umrze śmiercią naturalną, limes = 0.
kryzysio
Podniesienie dzietności i strategia demograficzna - właśnie widać skutki działalności Magdalenkowej mafii - przyrost naturalny taki jak za Adolfa i Józia.

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki