REKLAMA

Maksymalne ceny gazu w UE coraz bliżej? "Państwa członkowskie udzieliły poparcia"

2022-09-30 15:52
publikacja
2022-09-30 15:52

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała dziennikarzy w Brukseli, że podczas piątkowego spotkania ministerialnego odbyła się dyskusja na temat maksymalnych cen gazu. Państwa członkowskie udzieliły poparcia dla przygotowania propozycji legislacyjnych w tej sprawie.

Maksymalne ceny gazu w UE coraz bliżej? "Państwa członkowskie udzieliły poparcia"
Maksymalne ceny gazu w UE coraz bliżej? "Państwa członkowskie udzieliły poparcia"
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

W piątek w Brukseli spotykali się ministrowie ds. energii i klimatu państw UE.

Jak powiedziała Moskwa, na wniosek Polski, Włoch, Belgii i Grecji odbyła się dyskusja na temat propozycji wprowadzenia maksymalnych cen gazu.

"Ważne, aby to szybko i mądrze wypracować, przygotować propozycję legislacyjną" - powiedziała, dodając, że państwa członkowskie uzgodniły przekazanie sobie propozycji legislacyjnych w poniedziałek.

15 państw Unii Europejskiej, w tym Polska, wysłało we wtorek wspólny list do Komisji Europejskiej, w którym domagają się wprowadzenia w UE limitu cenowego na hurtowe transakcje dotyczące gazu.

Pod listem, oprócz Polski, podpisały się: Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Francja, Grecja, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Hiszpania.(PAP)

luo/

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
polonu
to po jakiej cenie USA sprzedaje ten gaz skroplony do Polski jest to zakontraktowane ,czy każda dostawa jest po innej cenie , po aktualnym kursie giełdowym , nie dowiesz się od nikogo , bo jak po kursie giełdowym to wysadzenie tych rur jest logiczne , ceny na północ .To po jakich cenach teraz Ameryka oferuje LNG , kto te rury wysadził to po jakiej cenie USA sprzedaje ten gaz skroplony do Polski jest to zakontraktowane ,czy każda dostawa jest po innej cenie , po aktualnym kursie giełdowym , nie dowiesz się od nikogo , bo jak po kursie giełdowym to wysadzenie tych rur jest logiczne , ceny na północ .To po jakich cenach teraz Ameryka oferuje LNG , kto te rury wysadził w powietrze
inwestor.pl
Kiedy maksymalna cena dojenia podatników? A widzicie, tutaj sky is the limit.

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki