REKLAMA
WEBINAR

Maksymalna cena gazu dla domów wraca. Rząd zajmie się projektem

2022-11-21 17:07
publikacja
2022-11-21 17:07

Rząd we wtorek zajmie się projektem ustawy o maksymalnej cenie gazu m.in. dla odbiorców indywidualnych – wynika z informacji opublikowanej na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Maksymalna cena gazu dla domów wraca. Rząd zajmie się projektem
Maksymalna cena gazu dla domów wraca. Rząd zajmie się projektem
fot. Johannes Ziegler Photo / / Shutterstock

Chodzi o projekt ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu.

Wcześniej w wykazie prac legislacyjnych rządu podano, że projektowane rozwiązania zakładają zagwarantowanie maksymalnej ceny paliw gazowych dla gospodarstw domowych, wspólnot mieszkaniowych, szpitali, organizacji pozarządowych itd.

Poza tym ustawa ma określić sposób kalkulacji rekompensat i zaliczek na ich poczet, przysługujących przedsiębiorstwom energetycznym zajmującym się obrotem paliwami gazowymi z odbiorcami objętymi maksymalnymi cenami gazu. Podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę rekompensat ma być Zarządca Rozliczeń S.A.

"Mechanizm rekompensat ukształtowany jest jako jeden z elementów ochrony podmiotów szczególnie wrażliwych na zmiany cen paliw gazowych oraz odbiorców realizujących kluczowe zadania z zakresu użyteczności publicznej. W związku z powyższym projektowana regulacja służy zabezpieczeniu odbiorców gazu ziemnego w Polsce przed ewentualnymi skutkami kryzysu gazowego, którego rozmiary oraz ramy czasowe przybierają na sile, a ich oddziaływanie w sposób istotny ma wpływ na funkcjonowanie gospodarki krajowej" – wskazano w wykazie prac.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
polonu
W Polsce gaz od dawna już drożał , nasz kraj ograniczał zakup taniego gazu z Rosji , w to miejsce zwiększał dostawy gazu LNG z USA , a cena była uśredniana . dlatego ten gaz drożał , teraz cena będzie już całkiem Amerykańska . Gaz made in USA . cenę ustalą ,będzie taniej jak zakłady azotowe zamkniemy .
zoomek
Było się obrażać na tanie surowce? Stać nas? Morawitza stać bo mu deser TW z kościoła zafundowali. Taka wypłata od żydowskiej banksterki poprzez TW w hierarchi kk. Po to są ci TW.
samsza
Ostatnia faktura, koszt gazu 3 zł/miesiąc brutto, pozostałe 88% kosztów to opłaty: abonamentowa, dystrybucyjne stała i zmienna.
O ile mi z tych 3 zł mogą podnieść, po co mi maksymalna cena gazu ???

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki