REKLAMA

Makau chce zamknąć wszystkie kasyna na dwa tygodnie w związku z wirusem

2020-02-04 09:22
publikacja
2020-02-04 09:22
fot. Sean Hsu / Shutterstock

Władze Makau, największego centrum hazardu na świecie, poprosiły wszystkie działające w regionie kasyna, aby zawiesiły działalność na dwa tygodnie w związku z epidemią nowego koronawirusa – przekazał we wtorek szef lokalnej administracji Ho Iat-seng.

Ho zapowiedział, że spotka się z operatorami kasyn i przedyskutuje z nimi warunki wstrzymania ich pracy. Ocenił, że będzie to trudna decyzja, ale ochrona zdrowia mieszkańców musi być najwyższym priorytetem – przekazała hongkońska stacja RTHK. Nie podano, kiedy konkretnie kasyna miałyby zostać zamknięte.

Szef administracji Makau poinformował również o ograniczeniu usług publicznych i transportu publicznego.

Ho polecił mieszkańcom, aby „w tym krytycznym okresie” pozostawali w domach i wychodzili na zewnątrz tylko po zaopatrzenie. Poza domem powinni nosić maseczki ochronne – dodał na konferencji prasowej, na której sam wystąpił w maseczce.

W Makau wirusa wykryto dotychczas u 10 osób. Najnowszy zdiagnozowany pacjent był niedawno w mieście Kanton w Chinach kontynentalnych. Władze Makau wprowadziły zakaz wjazdu dla mieszkańców prowincji Hubei, gdzie odnotowano najwięcej zakażeń.

Nowy koronawirus może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. W Chinach kontynentalnych potwierdzono jak dotąd ponad 20 tys. zakażeń i 425 zgonów. Poza Chinami kontynentalnymi zmarły dotychczas dwie osoby – jedna na Filipinach i jedna w Hongkongu.

Z Kantonu Andrzej Borowiak

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki