REKLAMA

Magdalena Rzeczkowska szefową Krajowej Administracji Skarbowej

2020-03-02 17:14
publikacja
2020-03-02 17:14

Premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 3 marca Magdalenę Rzeczkowską na stanowisko szefa Krajowej Administracji Skarbowej - poinformował w komunikacie resort finansów. Rzeczkowska zastąpi Piotra Walczaka, który z dniem 2 marca złożył rezygnację.

fot. / / Krajowa Administracja Skarbowa

MF podało, że premier Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację Piotra Walczaka z funkcji szefa Krajowej Administracji Skarbowej od 2 marca br. i na wniosek ministra finansów, powołał na to stanowisko dotychczasową dyrektor Departamentu Ceł Magdalenę Rzeczkowską.

"Po 23 latach postanowiłem, ze względów osobistych, zakończyć moją karierę związaną ze Służbą Celną i Krajową Administracją Skarbową. Praca w skarbowości wypełniła całe moje dotychczasowe zawodowe życie. Dziękuję pracownikom i funkcjonariuszom, z którymi w tym czasie miałem przyjemność pracować za wsparcie, cenne uwagi i wspólne doświadczenia” – powiedział cytowany w komunikacie ustępujący szef KAS Piotr Walczak.

Z kolei Magdalena Rzeczkowska zapowiedziała, że będzie kontynuować działania swego poprzednika "dążąc do tego by KAS w coraz większym stopniu stawała się organizacją przyjazną podatnikom, wspierającą przedsiębiorców, skuteczną w budowaniu stabilnych finansów naszego kraju i zarazem atrakcyjną jako miejsce pracy i służby”.

Nowa szefowa Krajowej Administracji Skarbowej jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1998) oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim – Centrum Europejskie (2001). W latach 1998-2002 pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, od 2002 r. pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł.

W komunikacie MF podkreślono, że Rzeczkowska brała aktywny udział w działaniach związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej, współtworzyła ustawę Prawo celne i przepisy wykonawcze, a w 2016 r. koordynowała całość procesu wdrożenia nowych przepisów Unijnego Kodeksu Celnego.

"Na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej inicjowała lub koordynowała proces wprowadzania szeregu rozwiązań prawnych i organizacyjnych wspierających działalność przedsiębiorców zaangażowanych w import i eksport towarów do krajów trzecich" - dodano.

Resort zaznaczył, że Rzeczkowska była także odpowiedzialna za przebieg procesu elektronizacji obsługi procesów celnych. "Działania te zakończyły się sukcesem – 100 proc. zgłoszeń celnych jest obecnie obsługiwanych elektronicznie" - podkreśliło MF.(PAP)

Autor: Radosław Jankiewicz

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki