Maduro oskarżył Guaido o spisek w celu zamordowania go

Lewicowy prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oskarżył w sobotę swego przeciwnika, przywódcę opozycji Juana Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem, o przygotowywanie spisku mającego na celu zamordowanie go. Maduro zagroził Guaido, że zostanie aresztowany.

(Reuters)

"Właśnie odkryliśmy plan diabelskiej marionetki (Guaido - PAP), którym osobiście kieruje, zmierzający do zamordowania mnie" - powiedział Maduro na wielotysięcznym wiecu jego zwolenników w Caracas.

"Nie będziemy się wahać przed wysłaniem tych przestępców do więzienia" - dodał. Według Maduro "grupa terrorystów" składa się z członków partii Wola Ludu (Voluntad Popular), do której należy Guaido.

Guaido, jako prezydenta Wenezueli, uznało ok. 50 krajów, w tym USA.

Po upływie 2 miesięcy od czasu ogłoszenia się prezydentem, Wenezuela pogrążona jest w najgłębszym kryzysie politycznym i gospodarczym w swej historii. Gospodarka kraju znajduje się w zastoju, waluta nie ma praktycznie żadnej wartości a w sklepach brakuje wszystkiego.

W sobotę zarówno Maduro jak i Guaido zwołali wiece swoich zwolenników. Na wiecu w stolicy Caracas Maduro nawoływał do "walki z terroryzmem" a Guaido w mieście Barcelona (północny wschód Wenezueli) zapowiedział objazd kraju, który zakończy - jak zapowiedział - "w Miraflores", czyli pałacu prezydenckim.

Według Maduro, Guaido - i jego prawa ręka Roberto Marrero podsycają akcje terrorystyczne "za pieniądze zablokowane przez sankcje amerykańskie".

Władze w Caracas twierdzą, że Waszyngton zablokował ok. 30 mld dolarów należnych Wenezueli. (PAP)

jm/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
14 21 raficus

Prepraszam, czy są jeszcze jacyś zwolennicy socjalizmu tutaj? Bardzo chętnie zaproponuje wyjazd do Wenezueli, na Kubę, lub do Północnej Korei. Przecież tam tak dobrze, istny raj na ziemi!

! Odpowiedz
6 8 sublt2

Znalazłbyś paru, na 100%.
W takim systemie jest grupka ludzi o parszywych cechach i bez honoru, którzy "są w stanie spod siebie zjeść" dla pieniędzy i oni w taki systemie czują się jak ryba w wodzie.
Np. tonami produkują i przemycają narkotyki, kontrolują wszystko i pobierają za to opłatę, wyzyskują pozostałych obywateli.

Przykładem są rody oligarchów w postkomunistycznych monarchiach takich jak Europa Wsch.
Niektórzy np. Sieczin, którzy dużo korzystali zainwestowali w Wenezueli mieli z tego kokosy, teraz mogą na tym popłynąć. Będą na pewno bronić swoich monarchii, a taka monarchia musi mieć niewolników.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 6 arfeneusz odpowiada sublt2

no monarchia występuje w kapitaliźmie, raczej jest nazywana kartelem czyli zmową przedsiębiorców, masz rację

! Odpowiedz
1 7 open_mind

Nie zabieram stanowiska w tej sprawie z rajami, ale z ramienia obserwatora: To tak się zawsze dzieje że kraje bogate w surowce mają kłopot i obce agendy jak robale zawsze się w nich zalęgną aby ostatecznie przejąć np. złoto ropę i inne aktywa. A przecież Wenezuela była bardzo bogata i jednym z największych eksporterów ropy i jakimś dziwem tak nagle upadła tego nawet socjalizm w najlepszej formie nie potrafi dokonać? Przypadek? Czy może Rosja albo USA.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 15 talmud

"nie bac sie demokracji" salomon morel

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil