REKLAMA

"Made in Poland" szkodzi eksportowi

2013-09-04 05:30
publikacja
2013-09-04 05:30

Polskie firmy nie chcą, aby ich towary wysyłane za granicę miały obowiązkowo na etykiecie "Made in Poland" zamiast "Made in UE".

A takie zmiany dla wszystkich krajów UE proponuje Komisja Europejska, która pracuje nad regulacją dot. bezpieczeństwa produktów.

Szkoły kształcą etatowców, nie przedsiębiorców» Szkoły kształcą etatowców, nie przedsiębiorców

Polska powinna być za usunięciem tego zapisu uważa Konfederacja Lewiatan, wskazując, że i tak nie zwiększa on bezpieczeństwa produktów, a dodatkowo komplikuje produkcję - informuje "Gazeta Wyborcza".

Branża kosmetyczna ocenia, że taka regulacja utrudni, a czasami nawet uniemożliwi robienie biznesu. I choć restrykcje nie obejmą towarów spożywczych, to też ten sektor je potępia. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Grzechu comeback
na dodatek szef MSZ oświadczył na ostatnim spotkaniu ambasadorów, żeby nie oczekiwali od niego ŻADNEJ wielkiej wizji, bo jej po prostu nie ma! :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~maciej
W artykule jest błąd - ma być Made in EU szkodzi eksportowi, i Made in Eu zamiast Made in Poland, przecież komisja w życiu by nie wprowadziła regulacji żeby używać czegoś krajowego kosztem unijnego :) trochę rozumi
~kk
KE powinna sie zajac bardziej koniecznoscia oznakowania produktow ktorych glowny element lub wiekszosciowy jest importowany spoza UE. Wtedy okazaloby sie ile to niby niemieckich produktów jest na allegro. Np niemiecka czy polska firma jak sciagnela by dany element z Chin powinna napisac ze pochodzi z chin a zapakowano w UE :) to KE powinna sie zajac bardziej koniecznoscia oznakowania produktow ktorych glowny element lub wiekszosciowy jest importowany spoza UE. Wtedy okazaloby sie ile to niby niemieckich produktów jest na allegro. Np niemiecka czy polska firma jak sciagnela by dany element z Chin powinna napisac ze pochodzi z chin a zapakowano w UE :) to by bylo uczciwe... A skoro w UE rynek jest podobno jeden i towar ma swobodnie przeplywac to dlaczego nie moze byc made in UE jesli cos faktycznie wyprodukowano w UE? Wesze tu nacisk ze strony firm Niemieckich

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki