REKLAMA

Macron do Netanjahu: w Strefie Gazy ginie zbyt wielu cywilów

2023-11-19 21:49
publikacja
2023-11-19 21:49

Prezydent Francji Emmanuel Macron ocenił w niedzielę w rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, że w Strefie Gazy jest „zbyt wiele ofiar cywilnych”. Podkreślił „absolutną konieczność odróżniania terrorystów od ludności” – ogłosił Pałac Elizejski.

Macron do Netanjahu: w Strefie Gazy ginie zbyt wielu cywilów
Macron do Netanjahu: w Strefie Gazy ginie zbyt wielu cywilów
fot. AA/ABACA / /  Abaca Press

Macron zwrócił również uwagę na „znaczenie osiągnięcia natychmiastowego rozejmu humanitarnego, prowadzącego do zawieszenia broni”.

Przywódca Francji rozmawiał również z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem. W rozmowie potępił przemoc przeciwko palestyńskim cywilom na Zachodnim Brzegu Jordanu – przekazał pałac prezydencki.

Minister obrony Francji Sebastien Lecornu ogłosił tymczasem, że z jego kraju wypłynął do Egiptu helikopterowiec, który będzie służył jako „pływający szpital” dla rannych palestyńskich cywilów ze Strefy Gazy – przekazał portal Times of Israel.

Pracownicy medyczni będą mogli ewakuować rannych, głównie dzieci, z granicy Strefy Gazy, a następnie przewozić ich na statek, by udzielić im pomocy. Na okręcie są dwie sale operacyjne, 40 łóżek dla pacjentów, aparat rentgenowski i laboratorium.

Według kontrolowanego przez Hamas ministerstwa zdrowia Strefy Gazy od początku wojny na terytorium zginęło już ponad 13 tys. osób, w tym tysiące dzieci. Władze Izraela kwestionowały bilanse ogłaszane przez resort zdrowia strefy.(PAP)

anb/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Izrael-Palestyna - wojna w Strefie Gazy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki