REKLAMA
RPP

Macron: Utrzymuję regularny kontakt z prezydentem Rosji

2022-12-05 10:27
publikacja
2022-12-05 10:27

Utrzymuję regularny kontakt z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, ponieważ wierzę, że najlepszym sposobem na powrót do rozmów jest posiadanie takiego bezpośredniego kanału komunikacji. Polityka izolacji jest najgorsza, szczególnie wobec takiego lidera jakim jest Putin - powiedział w niedzielnym wywiadzie dla CBS News prezydent Francji Emmanuel Macron.

Macron: Utrzymuję regularny kontakt z prezydentem Rosji
Macron: Utrzymuję regularny kontakt z prezydentem Rosji
fot. Frederic Legrand - COMEO / / Shutterstock

Francuski przywódca odniósł się do swojej wizyty w Moskwie z początku lutego bieżącego roku. "Tak, to prawda; na tym etapie sądziłem, że uniknięcie wojny jest możliwe" - przyznał Macron.

"Rosja zdecydowała się na rozpoczęcie wojny i uważam, że popełniła ogromny błąd. Po pierwsze, łamiąc prawo międzynarodowe i wszystkie podpisane przez siebie zasady. To też zabicie ich wiarygodności. Po drugie, prawdopodobnie popełnili mnóstwo błędów w ocenie zdolności własnych i zdolności Ukraińców" - ocenił Macron.

Na pytanie dziennikarza amerykańskiej stacji, czy atakowanie infrastruktury cywilnej jest zbrodnią wojenną, francuski prezydent odpowiedział zdecydowanie: "Tak, to jest zbrodnia wojenna".

"To niesamowicie ważne, żebyśmy wszyscy - Europejczycy, Amerykanie, maksymalna liczba innych państw - wspierali Ukrainę. To jasne, że Rosja, a szczególnie prezydent Putin, zdecydowali się na wykorzystanie energii i żywności jako broni, doprowadzając do ich braku, a także do inflacji. Jego celem jest - myślę - poczekanie do zmęczenia wojną i zmęczenia sankcjami" - zauważył Macron.

Mówiąc o oczekiwanym końcu wojny, francuski lider podkreślił, że "to Ukraińcy muszą o tym zdecydować". "Jedyną drogą są negocjacje, nie widzę w tym przypadku opcji wojskowej" - wskazał Macron. (PAP)

jbw/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (27)

dodaj komentarz
wojtek2u
czyli cos razem knujecie za naszymi plecami?
simonsoft8
chyba Macron jest trzeżwa
samsza
Czyli nie trzeba dzwonić do naszego prezydenta, aby zdradzał szczegóły, Macron zadzwoni i wszystko zreferuje...
minekminka134
A czy on jest pewien ,że rozmawia z Putinem?Nasz wódz był pewien ,że rozmawia z Macronem .
pstrzezek
Większość liderów utrzymuje kontakty z Putinem podobnie jak z Xî. Tak na wszelki wypadek. Te same persony robią pamiątkowe fotki z Zełeńskim w Kijowie bo to jest trendy. Takie są standardy polityki. Honorowo to se można machać szabelką pod publikę
tomkooo
dokladnie, liczy sie biznes biznes biznes :) a my jak zwykle zostaniemy z drogimi surowcami, bez sojusznikow i rachunkami do zaplacenia ;)))
minekminka134 odpowiada tomkooo
Nie jest tak źle, za kilka tygodni zapewne zaczniemy wojnę z Rosją, wtedy będzie dopiero źle.
trolley
Jak będzie? Zachód wróci do biznesów z ruskimi bo wróci. A Polska zostanie bantustanem z drogimi surowcami. Wystarczy poczekać do wiosny. Ukraina wyląduje niestety tam gdzie Irak, Afganistan, Libia.... w gronie państw upadłych. A my razem z nimi.
men24a
A nam pozostanie godność i powrót do tradycji.

Kradzieże aut w Niemczech - Polacy w czołówce policyjnych statystyk
Wśród obcokrajowców przewodzą niestety Polacy (aż 29,4 proc.). Na kolejnych miejscach Turcy (8 proc.) i Rumuni (6,1 proc.).
samsza odpowiada men24a
Jeszcze w połowie lat 90. XX wieku każdego roku w Niemczech zgłaszano kradzież 100 tys. samochodów. Dane za 2021 rok są niskie jak nigdy dotąd. Według stowarzyszenia niemieckiej branży ubezpieczeniowej GDV, odnotowano jedynie 9805 przypadków kradzieży.

Powiązane: Francja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki