REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Macierewicz: Obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej

2018-03-02 21:13
publikacja
2018-03-02 21:13

Obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej - powiedział w piątek w Toruniu były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jego zdaniem powróci ona w Polsce i chciałby, żeby wydarzyło się to w ciągu roku.

fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

"Obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej. Wszystkie państwa świadome zagrożenia - nawet pacyfistyczna Szwecja - przywracają, bądź wprowadzają zasadniczą służbę wojskową. My robimy to kolejnymi krokami. Może tak trzeba ze względu na to, że +zielona wyspa+ Donalda Tuska składała się m.in. z rozbudzenia wśród młodzieży strachu i niechęci do służby wojskowej, bazującej jeszcze na powszechnej niechęci z czasów komunistycznych" - podkreślił Macierewicz podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Torunia w Centrum Dialogu.

Jak zaznaczył, teraz są inne czasy, a wojsko nie jest dziś narzędziem sowieckim, narzędziem niszczenia ludzi, a szansą na wielki skok cywilizacyjny tych osób, które w nim są, a także na budowę własnej osobowości i służbę narodowi oraz może być wielką przygodą osobistą.

"Budujemy nie tylko Wojska Obrony Terytorialnej, Legię Akademicką, ale również budujemy powrót wychowania wojskowego do szkół. Chcemy, żeby ludzie na powrót zapoznali się z wojskiem, jako prawdziwą, wielką wartością. Efektem tego ma być zaproponowanie powrotu do obowiązkowej służby wojskowej, bo ona jest państwu i narodowi konieczna" - wyjaśnił.

Dopytywany przez uczestnika spotkania w jakim okresie powinno się to wydarzyć ocenił, że w ciągu najbliższego roku.

Wcześniej na briefingu prasowym Macierewicz odniósł się także do katastrofy smoleńskiej. Przewodniczący podkomisji smoleńskiej wskazał, że "w skrzydle TU154M, które zostało zniszczone eksplozją, musiał być umieszczony ładunek wybuchowy podczas remontu".

"Od czasu remontu (samolotu) nie było ono nigdy rozkręcane, ale aby cokolwiek tam umieścić, jakikolwiek byłby to ładunek wybuchowy, to musiałoby być ono rozkręcone. Inaczej nie mógłby on tam zostać umieszczony. Mogło się to stać tylko podczas remontu, który miał miejsce na terenie Federacji Rosyjskiej" - ocenił były szef resortu obrony. (PAP)

autorzy: Tomasz Więcławski i Jerzy Rausz

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (10)

dodaj komentarz
kolumb1234
Odbyłem służbę zasadnicza jakieś 20 lat temu i już wtedy była to tzw sztuka a dziś była by to parodia tylko zawodowy żołnierz jest coś wart nie można zmuszać np człowieka do bycia piekarzem jeśli nie lubi piec chleba
ajwaj
Wow - stesknilo sie za wyrocznia, strategiem, niedoscignionym dowódca, myslicielem, bohaterem itd. Galaxy Milky Way = Galaktyki Drogi Mlecznej :)
pomorzaninm
dobrze "dziadowi" ze usiadl na ławce rezerwowych ... ma 70 lat i on wie co reszcie Polakow potrzeba ... szczyty tupetu ignorancji .
Tacy ludzie i podobna polityka doprowadzila do katastrofy w 1939r .
Pierwsi wyjezdzaja kiedy coś by sie zaczelo dziac a reszta spoleczestwa jak zwykle pierwsza dostaje lanie...
talmud
fajnie sie posmiac z marzacych o zmianie wladzy haaaahhha
moratar
Zamiast tworzyć kolejne defraudacje finansowe, jeśli chcą rzeczywiście silnej polski, wystarczy dać zielone światło na pozwolenia na broń. Bez kosztów a wręcz z zyskami z VAT zwiększą siłę obronna kraju.
Po co wydawać kasę i mało zrobić, jak można zarobić i dużo zrobić.
Ale przecież to Polska byle nakraść
Zamiast tworzyć kolejne defraudacje finansowe, jeśli chcą rzeczywiście silnej polski, wystarczy dać zielone światło na pozwolenia na broń. Bez kosztów a wręcz z zyskami z VAT zwiększą siłę obronna kraju.
Po co wydawać kasę i mało zrobić, jak można zarobić i dużo zrobić.
Ale przecież to Polska byle nakraść i doprowadzić kraj do ruiny. A że to sami złodzieje to boją się że ludzie mając broń nie dadzą sobie w kaszę dmuchać niezależnie czy wróg jest wewnętrzny czy zewnętrzny.
and00
Jasne, już widzą jak miliony Polaków kupują te giwery po 3-4tyś zł/ sztuka.
Prędzej kupiaą jakieś prawicowe/lewicowe bojówki, dresiarze, i inne oszołomy.
Poza tym w krajach w których jest dostęp do broni jakoś nie słychać o zbrojnych rewoltach (poza Afryką, ale chyba nie o to chodzi?) ani nawet masakrach policjantów
Jasne, już widzą jak miliony Polaków kupują te giwery po 3-4tyś zł/ sztuka.
Prędzej kupiaą jakieś prawicowe/lewicowe bojówki, dresiarze, i inne oszołomy.
Poza tym w krajach w których jest dostęp do broni jakoś nie słychać o zbrojnych rewoltach (poza Afryką, ale chyba nie o to chodzi?) ani nawet masakrach policjantów w czasie demonstracji...
Nawet Frasyniuk mający pozwolenie na broń tylko szarpał policjantów a nie strzelał do nich.
wektorwg
Tak.... A ile będzie kosztować leczenie ran postrzałowych..... Doposażenie Policji.... Ile będą kosztować śledztwa prokuratorskie które będą towarzyszyć każdemu użyciu broni przez obywatela!
kaczka-po-smolensku odpowiada and00
co ty tam wiesz w Polsce pomimo tezo ze komuchy sprzedały rękami esbeków miliony karabinów ak i tt to dalej zalega masa broni z PRLU .TT za 400zł + kg amunicji to ćwiczenia do tego strzelnica przed oknem kazdego klubu poselskiego pisu a te tluste polityczne knury z Pisu niech robia za tarcze.
karbinadel
Znakomity pomysł. Na utratę kilku milionów głosów przez PiS. Tak trzymać!
search
kiedys sie zmieni wladza i lud rozliczy kazda zlotoke 15 baniek wydanych przez ministra kartami kredytowymi. Czyli pieniadze poszly na wojsko czyli samego siebie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki